Magnolia

Autor: Kristi Cook
Originální název: Magnolia
Knižní série: Magnolia Branch
Díl: první
Žánr: young adult, romance
Moje hodnocení: 5 hvězdiček

Jemma Cafferty a Ryder Marsden byli už od malička vždycky spolu. Maminky je nadšeně dávaly do jedné ohrádky, nutily je spolu trávit volná odpoledne i jakékoliv další společenské akce a neustále jim připomínaly, že jsou jeden pro druhého stvořeni, a proto by také měli tvořit pár. Co na tom, že to jejich ratolesti všemožně odmítaly. A v poslední době je to čím dál tím horší.

Jemma se na Rydera už nemůže podívat, aniž by nepřevracela oči, moc tomu nepomáhá ani to, že je příkladný syn. Skvělý téměř ve všem, co dělá, oblíbený a taky hodně, hodně hezký. Jenže Jemma má své zásady. Proto po Ryderovi vážně pokukovat nehodlá… i když si tak úplně nedokáže pomoct. Má své sny. Chce jít na filmovou školu, chce dělat to, co ji baví a i když svou rodinu, přátele i město miluje, chce mít svůj život. Jenže pak do všeho nešťastně zasáhne sám osud…

Nakladatel: Simon & Schuster (EN)
Počet stran: 336 (EN)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN)
Vydání v USA: 5.8.2014
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 1 den, srpen 2014, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Naprosto kouzelná kniha.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor: Od Kristi Cook jsem doteď všehovšudy přečetla jednu jedinou knihu, a to proto, že se mi ohromně líbila obálka a anotace byla obsahově tehdy taky dost v kurzu. Kniha mě ovšem dost zklamala, takže jsem dosud zbylé dva díly nepřečetla – což jednou udělám, protože víte, jak nesnáším nedočtené série.

Každopádně když jsem na GoodReads úplnou náhodou narazila na tuhle její novinku, byla jsem docela překvapená. Nejen tím, že původní knižní trilogii už dávno dopsala, ale že vydala i takovouhle jednohubku a podle zahraničních recenzí to vypadalo, že není vůbec špatná. A tak jsem ji zkusila…

Ano, je to přesně to, co si myslíte. Předem dost dobře předvídatelná romance, která vás ovšem bude bavit od začátku do konce. Byl to příběh, který mi krásně padnul do noty. Byl nenáročný, veselý, správně romantický a naprosto pohodový. Hlavní hrdinka mi byla od prvních stránek sympatická, hlavní hrdina byl taky pořádně snový.

Hned od prvních stránek na mě dýchla ta správná jižanská nátura. Autorka výborně vykreslila tamní smýšlení, komunitu a mezitím nezapomněla i na daleko vážnější témata. Všechno bylo namixované v tom správném poměru, abych knihu slupla téměř na jedno posezení. Takových knih by mohlo být daleko víc. Člověk si prostě rád přečte úplně normální romanci, po jejímž dočtení vám ještě dlouho zůstane přilepený úsměv na tváři. Pokud bude autorka psát podobných knih víc, budu jenom ráda. A vám knihu taky doporučuju! Všemi deseti.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Kristý napsal:

    Jak já miluju tvoje stránky! Z tvých recenzí mám vždycky ještě větší chut číct a to už je co říct, protože já čtu pořád. 😀 Další zajímavá knížka, která se hned řadí do mé kolonkyTBR!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..