Waiting on Wednesday (77)

Ten, kdo stojí v koutě
Stephen Chbosky

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše – máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.

Na český překlad knihy mě upozornila Barča, za což jí ještě jednou děkuji. Abych se přiznala, knihu si chci přečíst od chvíle, kdy jsem zjistila, že se začal natáčet film. Zaujalo mě, že tam v hlavních rolích hrají dva mí velice oblíbení herci a já jsem na ně prostě zvědavá. V Americe jsem na knihu narážela snad v každém knihkupectví, ale držela jsem se, abych si ji nekoupila. Na svou velikost a počet stran mi v těch dolarech přišla až moc drahá. Těžko říct, kolik bude stát v českých korunách. Budu doufat, že ne moc. Protože já si ji prostě chci přečíst, chápete mé dilema.

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Markuš napsal:

    Já jsem si jí pořídila v AJ s tím, že jsem nevěděla o jejím vydání u nás a rozhodně nelituji. Už se těším na film 😀

  2. Allyson napsal:

    knížku jsme bohužel ještě nečetla ale moc ráda bych si ji přečetla a fakt se moc těším až tady výjde!!! 🙂 taky si chci ji přečíst od té doby co vím že se natáčí film!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..