Suma sumárum za srpen 2011

Srpen byl na knihy ještě plodnější než červenec, protože jsem dostala svou první výplatu z nové práce a na BD měli 10% slevy. No nevyužijte toho, když můžete. Snad vás to nepovalí, až se na ty fotky podíváte 🙂 A těšte se, i pro vás mám překvapení do soutěží…
Knihy, které jsem si za srpen koupila:
Pride by Rachel Vincent – v angličtině
Prey by Rachel Vincent – v angličtině
Shift by Rachel Vincent – v agnličtině
Alpha by Rachel Vincent – v angličtině
Some Girls Bite by Chloe Neill (Recenze) – v angličtině
Friday Night Bites by Chloe Neill – v angličtině
Twice Bitten by Chloe Neill – v angličtině
Hard Bitten by Chloe Neill – v angličtině
The Lonely Hearts Club by Elizabeth Eulberg (Recenze) – v angličtině
Oh. My. Gods. by Tera Lynn Childs (Recenze) – v angličtině
Goddess Boot Camp by Tera Lynn Childs (Recenze) – v angličtině
Shut Out by Kody Keplinger (Recenze) – v angličtině
Spider’s Bite by Jennifer Estep – v angličtině
Web of Lies by Jennifer Estep – v angličtině
Venom by Jennifer Estep – v agnličtině
TangledThreads by Jennifer Estep – v angličtině
Moonshine by Rob Thurman – v angličtině
Madhouse by Rob Thurman – v angličtině
Deathwish by Rob Thurman – v angličtině
Roadkill by Rob Thurman – v angličtině
Blackout by Rob Thurman – v angličtině
Stray by Rachel Vincent – v angličtině
Rogue by Rachel Vincent – v angličtině
Lepší pohled na obálky:
Ano, nešálí vás zrak, je toho hodně. Opravdu hodně. Na sérii od Rob Thurman mě namotala Lusy, takže jsem si ji rovnou koupila celou (když už byla ta sleva), plus jsem si předobjednala další díl. Sérii od Chloe Neill jsem měla v hledáčku už dlouho, ale konečné rozhodnutí padlo zase po namotání Lusy. První díl pro mě sice nebyl nic moc, ale nevzdávám to. Sérii od Rachel Vincent jsem si chtěla přečíst už delší dobu a když vyšel poslední díl, koupila jsem si ji konečně celou. Série od Jennifer Estep mě už delší dobu zajímá hlavně kvůli specifické ne zrovna kladné hlavní hrdince. Sérii od Tery Lynn Childs jsem četla už dávno a chtěla jsem ji mít doma, stejně tak i knihu The Lonely Hearts Club. No a o Shut Out určitě nemusím mluvít. Vymodlená kniha 😀
Knihy, které jsem dostala:
Pád by Lauren Kate (Recenze) – v češtině
Nádherná temnota by Kami Garcia, Margaret Stohl – v češtině
Lepší pohled na obálky:
Tyto knihy jsem si vybrala v rámci slevového kupónu. Musím říct, že na Pád jsem se opravdu těšila a byla jsem mile překvapená, když jsem zjistila, že se českého překladu chopila Jana Jašová. Co je ovšem zajímavé, boční strana knihy je jinak popsaná než to má kniha na Slovensku. My máme slovíčko „Pád“ vodorovně, kdežto Slováci svisle. To mě docela udivilo, ale víc se mi líbí naše verze.
Knihy, které jsem vyhrála:
Forbidden (= Soul Thief) by Jana Oliver – v angličtině
The Raven Queen by jules Watson – v angličtině
Lepší pohled na obálky:
Už ani nevím, u koho jsem knihy vyhrála. Forbidden mi přišlo z BD a The Raven Queen z Ameriky.
Knihy, které jsem si vyžádala na zrecenzování:
Když uvěříš by Jessica Inclán – v češtině
Stefanovy deníky: Zrození by tvůrci sériálu na podkladě knih L. J. Smith – v češtině
Hlas nože by Patrick Ness (Recenze) – v češtině
Měsíční oko by Libba Bray – v češtině
ztracený svět v podzemí by Roderick Gordon, Brian Willimas – v češtině
Lepší pohled na obálky:
Knihy od nakladatelsví FRAGMENT si můžete zakoupit zde:
Knihy od nakladatelství Mladá Fronta si můžete koupit zde:
Knihy od nakladatelství JOTA si můžete koupit zde:
Hlas nože
Knihy od nakladatelství METAFORA si můžete koupit zde:
S recenzními výtisky se to má v poslední době hodně špatně a já vám řeknu proč… Knižních blogů je hodně, opravdu hodně. Což není špatná věc, ale jsme malá země, takže nakladatelství si nemůžou dovolit rozesílat své výtisky všem. Navíc, a co mě trápí mnohem víc, tam, kde jsem například měla domluvenou spolupráci, ji museli kvůli přemnožení bloggerů zrušit. Proč? Bloggeři je bombardovali emaily a ne všechny byly zrovna pěkné. A to mě vážně štve.

Když jsem začínala, moc knižních blogů nebylo, ani jsem neměla tolik čtenářů, jako mám teď. Celkově byla naše knižní komunita menší a víc jsme se znali a povídali si. Teď už to tak není, což mě mrzí. Protože právě to povídání o knihách na tom všem bylo nejlepší. Momentálně mi spíš přijde, že se bloggeři předhánějí s tím, kdo co má lepší, kdo dostal kolik knih a čí názor na knihu je lepší. Tohle je fuj. Tohle se mi nelíbí. A už vůbec se mi nelíbí, kolikrát někde najdu okopírovaný svůj koncept recenzí nebo samotného rozložení blogu. Nevadilo by mi to tolik, kdyby se někde na blogu viditelně objevila alespoň jedna věta a to „Inspiroval mě blog Knižní doupě“, anebo můj button. Všehovšudy jsem právě tuto větu našla na jednom jediném blogu. Tato slečna mě potěšila a děkuju jí za to, že alespoň ona dokázala veřejně ocenit mou práci. Ostatní by se měli stydět. Ruku na srdce, kolik z vás jsem něčím inspirovala nebo jste ode mě něco obšlehli? Nedělám si iluze o tom, že jsem něco víc než vy a nepovyšuju se, pouze konstatuju holý fakt.

Trávím prací na svém blogu hodně času. Samozřejmě proto, že mě to baví a chci, aby i ostatní měli přehled o knižních novinkách a knihách vůbec. Ovšem když přijdu s něčím novým a originálním, už za chvíli to tak originální není, protože je můj nápad okopírován a předělán do jiné podoby. Tohle prostě zamrzí. S tím vším souvisí i recenzní výtisky. Já jsem si o ně požádala až po půlroce existence blogu. Jenže nynější bloggeři si založí blog a hned si drze napíší o knihy zadarmo. Což o to, ne, že bych jim to nepřála, ale proboha, když už tu knihu dostanete, napište na ni alespoň kvalitní recenzi. Tím nechci říct, že mé recenze jsou nejlepší, ani že na to mám patent. Jsem recenzent amatér, pokaždé píšu jinak, podle pocitu. Ale nad některými vašimi recenzemi musím i já kroutit nevěřícně hlavou. Jazykově hrůza, vyjádření vlastního názoru šílené a nesmyslné… Vrcholem bylo, když mě Lusy s Abyss upozorňovaly na to, abych jednu recenzi nečetla, protože hned v první větě je spoiler jak prase.

Napsat dobrou recenzni neznamená, že v článku v podstatě popíšete celý děj knihy. To pak samotnému čtenáři nic k překvapení nezbyde a už vůbec nic ho nenavnadí na četbu knihy. Zkuste být v psaní recenzí svědomitější a pohrajte si s jazykem. Vždyť máme tolik slovních výrazů, se kterými si můžete ve větách vyhrát. Ano, i já si kolikrát v recenzích najdu chyby a podivnosti, ale opravím je. A když už píšu recenzi pro nakladatelství, dám si s ní větší práci a pečlivě volím slova. Některé recenze bloggerů jsou vážně děsné.
Potřebovala jsem to ze sebe dostat, protože to ve mně bublalo už dlouho. Snad někdo z vás bude zpytovat svědomí a polepší se. Už tak se mi alespoň u některých z vás povedlo dosáhnout změny vzhledu. Vizuální identita je důležitá a takhle si dokážu k jednotlivým blogům přiřadit osobitý vzhled. Měli bychom se k sobě chovat hezky, poděkovat někomu za zprávu, upozornit na jeho/její blog a ne se předhánět v tom, kdo je nejlepší. Protože všichni samozřejmě víme, že nejlepší jsem já 😀 😀 😀 Dělám si srandu, já jsem skromná, jen mě některé věci trápí.
Ale abych se dostala k příjemnější věcem. V srpnu jsem navázala spolupráci s internetovým obchodem Arara.cz/Gorila.sk. Nově můžete u některých recenzí knih, které vyšly v češtině a slovenštině, najít i odkazy na koupi knih. Dokonce můžete na stránkách najít některé knihy v angličtině a myslím si, že pokud bude větší zájem, určitě svou nabídku rozšíří. Vím, že ne všichni z vás si můžou kupovat knihy z BD a tady by to šlo.
Kromě toho nám skončil náš letní knižní speciál a já jsem docestovala až na Nový Zéland. Letní dumání se dočaklo pozitivního ohlasu, takže se nejspíše už příští týden dočkáte dalšího zajímavého tématu. Budu ráda, když se zúčastníte. Nezapomínejte, že mám dvě speciální rubriky, ve kterých můžete publikovat i své příspěvky: Your Bookcase a Hostující recenze. A doufám, že se konečně dokopu k tomu, abych dopsala všechny ty články, co mám rozepsané k Hunger Games.
Za peníze, které jsem dostala za promoce, jsem si koupila ečtečku knih. Konkrétně jde o Jinke Hanlin V60 a musím říct, že jsem s ní opravdu spokojená. Mám v plánu o čtečkách udělat nějaký článek, ale to až v budoucnu.
A jak jsem na to se statistikou? Nejzobrazovanějším článkem bylo Top týdne (9) s počtem zobrazení 222, současně to byl asi článek, kterým jsem nakrkla nejvíce lidí 😀 Ale stejně si za svými názory stojím. Mezi nejzobrazovanějšími stránkami stále vedou Reviews a Autorky v češtině.
U TOPlistu jsem na tom s návštěvností takto:
1.8. – 7.8.2011       2281
8.8. – 14.8.2011     2520
15.8. – 21.8.2011   2327
22.8. – 28.8.2011   2302
Návštěvnost mi stále krásně stoupá a to mě moc těší. Celově můj blog zobrazen 27235 krát. Děkuju vám!

Nevím, co dalšího bych napsala, myslím, že i tak je toho až až. Rozhodně jsem svými slovy nechtěla nikoho z vás urazit, nebo se jej dotknout, takže vše prosím berte s rezervou. Co je jinak u mě nového? Zkusila jsem si přijímačky na VŠE a potěšilo mě zjištění, že i bez hlubšího učení jsem přijímačky z poloviny udělala. Takže kdybych se tam chtěla hlásit znovu, stačí se víc učit a možná to udělám 😀 Teď se učím na další přijímačky, tak mi držte pěsti, ať je zvládnu. A jako třešničku na dortu jsem začala psát svou vlastní knihu. Prozatím mám 3 kapitoly a jsem docela překvapená pozitivním ohlasem. Několik z vás mi psalo přání, aby mi kniha u někoho vyšla. Inu, možná se mi u někoho poštěstí, možná ne. Osud je vrtkavý a já zase takové štěstí nemívám. Ale těší mě, že se vám můj rádoby spisovatelský počin líbí. Mějte se zatím hezky a čtěte knihy 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

15 Responses

 1. Willinda napsal:

  >Tak tvoji hromadu asi opravdu nerozdýchám! 😀 😀
  Já vím, že je závist opravdu zlá vlastnost, ale nějak si momentálně nemůžu pomoct! 😀

 2. Stormy napsal:

  >Tak to je krááásna kôpka kníh 🙂 Ale zase peniažky na ne si si vydrela v práci, takže si ich zaslúžiš 🙂 Ale prvý pohľad na knihy na mne vystrúhal tento vyraz -> :-O. I keď si spomínala na GR, čo všetko ti prišlo 🙂
  Čo sa týka kopírovania – je mi to ľúto 🙁 vždy keď čosi objavím u niekoho iného, tak nahodím odkaz. Alebo sa o to aspoň snažím… neviem, či som ťa i ja v minulosti takto sklamala, ale pokiaľ áno – prepáč. Určite to nebolo úmyselné. Cením si, keď ktosi čosi objaví a chcem na to poukázať, pretože ani ja sama nemám, keď niečo na svoj blog uverejním a príde reťazová reakcia s tým, že nikto nepripíše, že tú informáciu má odo mňa. Je to smutné 🙁

 3. Rakla napsal:

  >Pěkná kupička knížek, to jsi musela pěkně finančně vykrvácet 😀 :D, ale zas to počtení to vyvažuje ;).
  A k tomu kopírování. Já osobně nemám problém uvést, že to či ono není moje práce. Naopak by mě hanba fackovala za to, že vydávám něčí práci za vlastní.

 4. Freckles napsal:

  >Tak to je pořádná hromada knih, tolik jich mám já za rok 🙂
  S tím kopírováním je to smutný, protože mi přijde, že psát blog a pak koukat na to, co vytvoříš, je přece docela zábava.
  Taky mám pocit, že dneska si hodně lidí vytvoří blog jen aby dostávali recenzní výtisky a na recenzích ani pořádně nepracují. Asi je to svádí, když člověk na konci recenze napíše, že dostal recenzní výtisk od nakladatesltví EFGHIJ a chtějí to taky zkusit. Je to škoda, protože to pak ničí šance i těm, co píšou pořádné recenze – jako ty nebo Abyss 🙂

 5. Kacennnka napsal:

  >Právě si udala nový rozměr slovu "plodný". 😀 Sakra, tolik knížek? Závist. 😀 S tím kopírováním máš pravdu. Hodně lidí nedokáže přiznat, že někde něco okopírovali, nebo neudělali sami…
  A Jinke už mám doma od května a nemůžu ji vynachválit. 🙂

 6. Stormy napsal:

  >Inak teraz som tak premýšľala – pre mňa je šok, že tí ľudia vôbec niečo také publikujú. Ja si svoje recenzie pred zverejnením prečítam aspoň 100x a večne čosi upravím 🙂

 7. Evk napsal:

  >Knižní blogy čtu dlouho a taky jsem si všimla trendů, o kterým jsi psala v tomto článku. Blogy založené kvůli recenzním výtiskům rostou jako houby po dešti. Myslím, že recenzní výtisky jsou fajn věc a nakladatelství by nemělo být znechuceno zájmem o ně, je to přirozené, že když se někde rozdává něco "zadarmo" objeví se bezpočet zájemců. Správné nakladatelství by se mělo zajímat o své čtenáře, k čemuž je internet ideální, mělo by mít přehled o blogové sféře a vědět, komu výtisk poslat a komu ne. Pokud nakladatel pošle výtisk začínající blogerce, která ještě neví jak napsat dobrou recenzi a její blog navštěvuje pět lidí, tak je u mě špatným obchodníkem, stejně tak, když se nechá odradit stovkami emailů.
  Pokud bych byla nakladatelka, reagovala bych na žádosti o recenzní výtisk slušných emailem, že pisatelčin blog budu sledovat a až se vypracuje do úrovně, kdy pro mě bude zajímavá, sama ji kontaktuji.
  Sama blog nemám, protože vím, že bych se mu momentálně nezvládla věnovat natolik, abych byla spokojená. V hlavě nosím koncept, který možná jednou použiju, uvidíme.

 8. Evk napsal:

  >Ehm, jsem se zase rozepsala a ani jsem nenapsala, jak "achám" nad tvojí hromádkou knih 😀

 9. Rakla napsal:

  >Sice to k tomuhle článku nepatří, ale musím napsat, že se ti úprava designu povedla a moooc!!!

 10. etteleadragons napsal:

  >Pěkná sbírka knih… 🙂

  Ke kopírování – já jsem si svůj nový blog zařídila teprve nedávno, díky tomu, že hodně čtu a tak jsem se chtěla podělit s ostatními o svůj názor na knihy… a přiznám se, že už jsem zkontaktovala několik nakladatelství s žádostí o RC výtisky. Vím, že mé recenze nejsou tak dokonalé a s těmi tvými se nemohou rovnat, ale trávím nad nimi dost času, během čtení si dělám poznámky, zvlášť, když je to pro nakladatelství. Snažím se, aby něco řekly a poradily, nevím, jestli se mi to daří, většinou mi je nikdo neohodnotí komentářem, ale neodrazuje mě to. Už od začátku blogování (asi 2 roky) se snažím být autorská a nekopíruju a proto chápu tvé pocity. Ano, i já se občas samozřejmě inspiruji jinými blogy, ale vždy s mírou a ikdy bych neokopírovala ničí text. Chápu tvé pocity. K nakladatelstvím bych řekla toto: Místo, aby rušili spolupráci s kvalitními blogy, měli by si v tom udělat pořádek, trochu svědomitěji vybírat, požadovat zkušební texty a poté sledovat blogery, s kterými spolupracují. Neměli by všechny házet do jednoho pytle a plýtvat výtisky na lidi, kteří jen kopírují cizí recenze. Neříkám, že jsem skvělá, to ani říci nemohu, nemám blog dlouho a ani mé recenze nejsou úžasné,a le alespoň tomu věnuji nějaký čas, vyvíjím jisté usílí a nekopíruji cizí práce…

  Omlouvám se za dlouhý komentář, musel ajsem to říct 🙂

 11. Mischa napsal:

  >Páni, tolik knih, jak tento měsíc tak minulý.. Já se za tu závist brzo dostanu do pekla 😀 Taky si sice knihy hodně kupuji, i na BD, bohužel ovšem si jich nemůžu dovolit tolik, ale tobě to přeji. 🙂
  Ohledně toho s tím kopírováním… Je to hnus. Nevím, co bych k tomu měla víc říct, prostě je to hnus, stejně tak to s těmi recenzními výtisky. Já osobně knihy čtu moc ráda a docela i uvažuji o tom, že bych začala někam spát své recenze, ale to spíše jen z toho důvodu, že se prostě s někým o svůj názor na knihu musím podělit (a samozřejmě mě i zajímá, zda lidé souhlasí, nebo ne), protože třeba mezi lidmi, co moc nečtou, tu možnost nemám :), ale založit si blog s recenzemi a prakticky jenom kvůli tomu, aby člověk mohl dostávat ty knihy, to se nedá.

 12. Syki napsal:

  >Willinda: To já ne! To ta sleva! Bylo to prostě silnější než já 😀

  Stormy: Ty konkrétně jsi mi nic zlého opravdu neprovedla 🙂 Byla to moje první výplata, takže jsem si udělala radost 😀 A ano, přesně na tento problém jsem poukazovala. Slušnost je alespoň napsat, kdo s tím přišel první. Tvoje recenze mám moc ráda. Je na nich vidět, že si dáváš záležet.

  Rakla: Určitě jsi jedna z mála, co má svědomí 🙂 Většina ho nejspíš postrádá.

  Freckles: Díky za podporu, ale nemyslím si, že jenom já (či Abyss) píšu dobré recenze. Ty tvoje si taky vždycky ráda přečtu. Ovšem recenzní výtisky jsou věc dosti zapeklitá…

  Kacennka: A to jsi ještě neviděla, co mám nachystané na září 😀 Ty knihy chodí postupně… Já osobně si myslím, že Jinke je nejlepší cenově dostupná ečtečka na českém trhu.

  Evk: Přesně takový názor zastávám i já, ovšem u nás to tak prozatím nefunguje a bude zázrak, pokud někdy něco takového vůbec existovat bude. Někteří ani na email neodpoví, většina jich odpoví zamítavě, někdy nevybíravě. Je to škoda, protože právě knižní blogy dělají knihám velkou reklamu.

  etteleadragons: V pohodě, tebe konkrétně jsem taky nemyslela. Je zvláštní, že se spíš ozývají ti lidé, o nichž tento článek není. Přitom ti, o kterých píšu, radši mlčí. Myslím, že některé tvé recenze jsem četla a opravdu mi nepřišly špatné, takže se neboj 🙂 A rozhodně nejsem ten, kdo by psal "úžasné recenze". Píšu prostě od srdce a jak to cítím. Za dlouhý komentář se neomlouvej, přesně takové čte člověk rád. Mně ze začátku taky nikdo moc články nekomentoval, takže to chce prostě jenom čas 🙂

  Mischa: Bohužel je to ale tak. Už jsem narazila na několik blogů, které byly založeny jen právě z tohoto důvodu.

 13. annejude napsal:

  >Vidět tolik knih pohromadě dokáže člověku ráno pořádně otevřít oči, není snad ani nutné říkat, jak jsem zelená závistí:D

  Co se týče nových blogů,kopírování atd., tak já sama "bloguju" už několik roků, ale výhradně knižní blog mám teprve od letošního roku.
  Tvůj blog byl jednou z prvních stránek, které jsem ráda navštěvovala a později mě vedly k založení vlastního blogu, kde bych se mohla o své názory podělit i já.
  V mých začátcích si mi hodně pomohla, jak po stránce technické (ještě jednou promiň za ty spamy:D), tak i motivační, protože tvé první komentáře mi zkrátka udělaly radost a inspirovaly mě.

  Pokud jsem se tě tedy něčím dotkla nebo tě urazila, moc se ti omlouvám, ale věř mi, že to nebylo úmyslně.
  Jsem recenzent začátečník a mám se ještě hodně co učit, ale snažím se tvrdě pracovat na svých příspěvcích a zlepšovat se. Stejně jako u ostatních blogerů, obdivuju tvou práci a nasazení, s kterými se blogu věnuješ.

  Souhlasím s ostatními, že by nakladatelství v tom mělo mít lepší systém a vybírat si přeci jen ty, kteří v blogosféře působí delší dobu a mají se psaním recenzí větší zkušenosti.

  Je toho víc, než jsem měla v úmyslu, ale cítila jsem potřebu to všechno napsat, promiň.

 14. Amelia napsal:

  >Promiň, musím to říct, ale není tolik knih přece jenom trochu přehnané ? 😀 S tolika knihami nevím, jak bych mohla žít normální život 😀 Hrozně tě obdivuju jak to všechno stíháš 😀 A k článku… já bloguju (sice mám teď (ne)zasloužila dovolenou :D) a ještě jsem si neobjednala žádný recenzní výtisk. Já si radši jendou do měsíce nějakou knížku koupím a nemusím se stresovat, že má být moje amatérská recenze nějaká úchvatná. 😀
  A ke kopírování… vždycky tu bylo a vždycky tu bude :/

 15. moira napsal:

  >Původně jsem chtěla napsat obsáhlý komentář k tvému článku, jelikož si nějakou stopu vážně zaslouží, ale holčiny přede mnou už vše řekly! 😀 pochválily kupičku miláčků, odsoudily blogy za účelem RC výtisků (já sama s nimi začala nedávno, do té doby byl můj blog především veden pro povídky… x)) i kopírování a vylily si srdíčko… 😀
  Neříkám, že jsem protřelá bloggerka (ano, i to se zde propíralo… xD), ale blog už mám dva roky (ne dlouho, ale přeci jen… :)) a naštěstí s kopírováním problémy nemám. Na pise.cz mám totiž ochranu proti kopírování, takže když si někdo nedá tu práci a celé to neopíše, mám to v suchu… x))
  Nechápu bloggery, kteří zveřejní cizí práce bez odkazu nebo neplnohodnotný článek. Copak se nestydí? 🙁 A nechápu ani některá nakladatelství – snad poznají dobrou recenzi od té zlé. A myslím, že ty tvé jsou opravdu dobré a i za tebe mě mrzí, že s tebou to jedno spolupráci ukončili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..