RC review: Bledý snílek / Píseň úsvitu

Autor: Samantha Shannon
Originální název: The Pale Dreamer / The Dawn Chorus
Knižní série: Kostičas (The Bone Season)
Díl: 2 novely
Žánr: fantasy, scifi, dystopie, paranormálno, magie, zvláštní schopnosti, duchové

Bledý snílek se vrací do dob, kdy bylo Paige teprve šestnáct let a v kriminálním podsvětí patřila k nováčkům. V nebezpečném srdci Londýna řádí zdivočelý poltergeist, kterého je nutné dopadnout a svázat dřív, než způsobí chaos. Jenže o vzácnost, jakou je poltergeist, usiluje každý člen syndikátu a soupeřící gangy jasnovidců se nezastaví před ničím. Paige se touží stát plnohodnotnou členkou Sedmi pečetí a tenhle úkol bude její křest ohněm.

Píseň úsvitu se odehrává mezi závěrem románu A zrodí se píseň a začátkem čtvrtého dílu Když spadne maska. Paige a Arcturus jsou na útěku z Anglie a právě dorazili do Scionské citadely Paříž. Zbědované a vyčerpané Paige nezbývá nic jiného než zůstat v úkrytu, daleko od revoluce, kterou začala. Snaží se zotavit a vyrovnat se svými duševními i fyzickými zraněními. Po týdnech vzájemného odloučení se Arcturus a Paige začínají zase sbližovat.

Sérii Kostičas jsem si velmi oblíbila, protože mám celkově ráda akční a dobrodružné příběhy smíchané s nadpřirozenými schopnostmi. Navíc v tomto případě je každá kniha jiná, autorka vždy překvapí nečekaným zvratem. Čekání na nejnovější díl série, který dosud nevyšel ani v zahraničí, je tak až moc dlouhé. Proto je moc fajn, že jsme se v překladu alespoň zatím dočkali doplňujících novelek.

Bledý snílek se odehrává před událostmi prvního dílu, kdy se Paige teprve dostala k Sedmi pečetím. Dostaneme tak menší vhled do toho, jak si vlastně vysloužila svou přezdívku i místo Kočeny. Setkáváme se tedy s Nickem, Elizou, Paige a Jaxonem ve chvíli, kdy se snaží polapit a svázat nebezpečného poltergeista, přitom nepřijít o život a nevzbudit pozornost Scionu.

Píseň úsvitu se sice odehrává po úspěšném útěku Paige z Velké Británie do Francie a její rekonvalescenci v utajeném bytě v Paříži. Ačkoliv součástí tohoto vyprávění je i vzpomínka těsně před vzpourou v Prvním Šeolu. Dějově tak skáčeme z jednoho času do druhého a i když je to v novelce dobře označeno, občas to může být lehce matoucí.

Obě novely jsou skvělým doplněním knižní série, jen by vůbec nevadilo, kdyby byly o něco delší. První se mi líbila víc než ta druhá, možná proto, že se v té druhé zbytečně skákalo zpět v čase. Přitom by příběh stačil sám o sobě. Proto dávám sbírce 4 hvězdičky a doufám, že na pátý díl nebudeme už tak dlouho čekat.

Knihu si můžete objednat na stránkách internetového eshopu nakladatelství HOST.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství HOST za poskytnutý recenzní výtisk.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..