Stuck with You

Autor: Ali Hazelwood
Originální název: Stuck with You
Knižní série: The STEMinist Novellas
Díl: druhý
Žánr: new adult, romance, humor, erotika
Věková hranice: 18+
Hodnocení: 3 hvězdičky

Sadie logicky ví, že stavební inženýři mají stavět mosty. Jako žena ze STEM však také chápe, že proměnné se mohou změnit, a když budete hodiny trčet v maličkém newyorském výtahu s mužem, který vám zlomil srdce, získáte právo ten svalnatý blonďatý most spálit. Erik se může omlouvat, jak chce, ale aby citovala jejdnoho vůdce rebelů – to by raději políbila Wookieeho.

Ani ten nejsofistikovanější Sadiin pověrčivý rituál by nemohl předpovědět tak katastrofální shledání. Ale zatímco odmítá vzít na vědomí volání sirény Erikových ocelových předloktí nebo způsob, jakým jeho hlas změkne, když jí nabízí svůj svetr, Sadie se nemůže ubránit otázce, zda její chladnokrevný nepřítel může mít více vrstev, než se na první pohled zdá. Možná, možná i spálené mosty lze stále přecházet…

Nakladatel: Berkley Books (EN)
Počet stran: 112 (EN)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN)
Vydání v USA: 3.5.2022
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 2 dny, březen 2023, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Nějak mi to chování postav přijde jako přes kopírák.

Oficiální stránky knihy
Oficiální web autora

Můj názor: Další krátká novelka o druhé z trojice kamarádek, které spolu během doktorandských studií bydlely v jednom bytě a od té doby jsou velice dobré kamarádky, i když se každá vydala jiným směrem.

Sadie sice nevěří na lásku na první pohled a po posledním dlouholetém vztahu se raději randění a mužím všeobecně vyhýbá. Jenže pak jí cestu zkříží jeden ne zrovna dobrý croissant, velký projekt a osudový muž a rázem je všechno jinak.

V těchto krátkých novelkách se příběh zase tolik rozvíjet nedá, ale pokaždé se dostáváme z přítomnosti do prostřihů v minulosti. Tentokrát se společně s hlavními hrdiny dostáváme do zaseknutého výtahu. Opět tu máme chytrou inženýrku, která musí bojovat proti mužské nadvládě v oboru, opět je tu přitažlivý a hlavně vysoký muž, a jedno velké nedorozumění. A opět tu máme podivnou sexuální scénu. Začínám mít pocit, že má autorka zkušenosti jen s lehce podivným sexem.

Bohužel mi tato novela přišla ze všech tří nejslabší. Sadie mi spíš přišla jako hysterka a ani jsem jí moc nefandila. Erik mi přišel spíš jako trochu naivní oběť. Dohromady šlo o zvláštní dvojici, bez které bych se asi obešla. Hlavně mám pocit, že autorka píše ty hrdiny jak přes kopírák.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..