Za vším hledej Bridgertonovy

Autor: Julia Quinn
Originální název: Because of Miss Bridgerton
Knižní série: Bridgertonovi – prequel (Rokesbys)
Díl: první
Žánr: romance, humor, román pro ženy, erotika
Věková hranice: 18+
Moje hodnocení: 4 hvězdičky

Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích.

Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme.

Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla, ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v čím dál příznivějším světle, ale než si cokoliv stačí říct, hrozí rodině tragická ztráta – Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je i mrtev…

Nakladatel: Avon Books (EN), Ikar (CZ)
Počet stran: 375 (EN), 280 (CZ)
Vazba: Brožovaná (EN), brožovaná (CZ)
Vydání v USA: 29.3.2016
Vydání v ČR: březen 2017 (nové vydání 6.6.2022)

Datum četby: 2 dny, červenec 2022, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Zábavná jednohubka…

Oficiální blog autorky
Oficiální stránky autorky

Můj názor: Do prequelové série jsem se pustila, protože jsem byla zvědavá na příběhy točící se okolo jiných postav, než jsou sourozenci Bridgertonovi, ačkoliv se i v těchto knihách objevují jejich příbuzní. Tentokrát jde ovšem o příběhy čtyr bratrů Rokesbyových. Že má tato série v češtině název Bridgertonovi – prequel je čistě marketingový tah, i když svým způsobem to prequely jsou.

Každopádně první díl se věnuje Billie Bridgertonové, která je na svou dobu velice odvážná. Rozhodně se nechová jako mladá dáma, ale spíš zastane vše, co se odčekává od prvorozeného syna. Ona je ale bohužel prvorozená dcera, a tak se spíš očekává, že si jednou vezme jednoho z bratrů Rokesbyových z vedlejšího panství, s nimiž od malička vyrůstala a vyváděla jednu lumpárnu za druhou.

Zatímco Andrew s Edwardem byli vždycky jedna ruka, s jejich nejstarším bratrem Georgem nikdy moc dobře nevycházela. To vše se ale změní ve chvíli, kdy oba její vinou uváznou na střeše domu. Jako by jejich věčné hašteření získalo jinou rovinu. A neuvědomuje si to jenom ona, ale také George. Ten sice trpí tím, že oproti svým mladším bratrům nemohl jako dědic narukovat do války, aby tak bránil Korunu, ale zjišťuje, že Billie mu nepije krev tak jako dřív.

Jde o klasický hate/love vztah, který vás vtáhne svým humorem a rychlým dialogem. Pravda, Billie je někdy až moc umíněná a pokroková, ale dá se to překousnout a příběh si hezky užívat od začátku do konce. Autorka se tentokrát v šarvátkách docela vyřádila. Už od prvních stránek vám totiž všechny postavy přilnou k srdci.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..