Filmová recenze – Spider-Man: Bez domova

Na třetí díl Spidermana jsem byla dost zvědavá, protože mám nového představitele stejně ráda jako ty předchozí. A hlavně podle všeho to měl být pořádný biják.

Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Jon Favreau, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Alfred Molina, Benedict Wong, Tony Revolori, Marisa Tomei, Andrew Garfield, Tobey Maguire, Angourie Rice, Arian Moayed, Paula Newsome, Hannibal Buress, Martin Starr, J.B. Smoove, J.K. Simmons, Rhys Ifans, Charlie Cox, Thomas Haden Church, José Alfredo Fernandez, Glenn Keogh, Tom Hardy, Jorge Lendeborg Jr., Jake Gyllenhaal

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit.

Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v jiných vesmírech. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů.

 

 

Snažila jsem se vyhýbat všem možným spoilerům, kterých bylo na internetu poměrně hodně, ale i tak jsem věděla, co se tak přibližně bude dít. Ani to mě ale nepřipravilo na tu parádu, co jsem viděla. Bavila jsem se od začátku do konce a dokonce si párkrát pobrečela. Nechci moc spoilerovat, co se dělo a kdo ve filmu byl, abyste si ho dokázali pořádně užít jako já.

Někteří možná řeknou, že byl film docela překombinovaný, ale mně se to ohromně líbilo. Celá dějová linka, všechny postavy, všechny hlášky, hudba, drama, hořký konec. Rozhodně šlo o jeden z nejlepších Marvel filmů, jaké jsem za poslední dobu viděla a docela by mě zajímalo, jestli se dočkáme dalších kousků nebo ne. Svým způsobem to totiž k dalším dílům nebo Spidey filmům má namířeno.

Třetí Spideyho film je boží. Jestli jste ho ještě neviděli, měli byste to napravit. Jsem zvědavá na další kousky Marvelu, protože tohle nasadilo laťku docela vysoko.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Charmedka napsal:

    Mně se upřímně mnohem víc líbila dvojka, trojka sice fajn, ale spíše kvůli nostalgii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..