Ohlédnutí se za rokem 2019

Řeknu vám to asi takhle… rok 2019 byl naprosto knižně a blogově nejubožejší rok, jaký jsem za všech těch 10 let (ano, letos to už bude 10 let) měla. Čím to jen bylo?

Sešla se snad celá hromada faktorů, které jsem neměla šanci nijak ovlivnit. Úmrtí v rodině, vážné zdravotní problémy několika dalších členů rodiny, další stěhování a problémy s uzavíráním dveří těm špatným osobám, zvýšená hladina stresu z práce a z pracovního okolí, nechuť vůbec vzít knihu do ruky a číst si, ohromná únava… To vše se spojilo v takový hrozný mišmaš, že jsem ráda za rokem 2019 zabouchla dveře a už nikdy více.

Za celý rok jsem měla téměř nulovou chuť se vůbec dívat na to, co vychází, co je v kinech, číst nebo vůbec psát recenze. Nenadchlo a nebavilo mě téměř nic. A to se odrazilo v tom, že jsem vlastně přečetla pouhých 13 knih, což je na mé poměry malá kapka. Docela chápu ty, které za ty roky všechno to knižní blogování nadobro omrzelo a už se k němu nevrátili, přece jenom nás z té první linie zbyla snad jen hrstka. Navíc teď jsou populární spíše různí booktubeři a bookagramy, blogování už asi ani tolik nejede.

Pro mě ovšem má i po tolika letech stále své kouzlo a i když jsem tomu poslední rok moc nedala, šlápnu do toho zase znovu. Už asi ne s takovou vervou jako dříve, protože se můj zájem dělí mezi několik dalších věcí, ale člověk by se neměl vzdávat toho, co je tolik let jeho součástí a co ho stále baví a naplňuje – i kdybych si tady měla vykládat jen tak do prázdna.

Proto bych vám všem svým věrným čtenářům, kteří se mnou i nadále zůstávají, chtěla poděkovat, protože vás beru jako svou rodinu (i když valnou většinu z vás neznám) a doufám, že mi zachováte i nadále přízeň. I když jsem spíš už blogovací veterán.

Kolik jsem toho tedy nakonec vůbec přečetla? I letos GoodReads vytvořilo speciální grafiku, kde máte přehled všeho, co jsem za loňský rok přečetla. A i když toho není tolik, podívat se na ni můžete tady.

Celkově jsem přečetla 13 knih, což bylo 4371 stránek.

Počet přečtených knih v porovnání s předchozími roky…

Počet přečtených stránek v porovnání s předchozími roky…

Celkový přehled přečtených knih za rok 2019…

Nejkratší a nejdelší kniha…

Oblíbenost knih…

Rating knih…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 komentáře

 1. Sid napsal:

  Rozhodně si tady nevykládáš jen tak do prázdna. Tvé články a doporučení a úvahy čtu moc ráda, a nejen proto, že tak vyzdvihuješ překlady jisté série od FP. 😉 Doufám, že sis potíže vybrala loni na několik let dopředu a že tento rok bude mnohem, mnohem lepší. A jestli si najdeš čas na nějaké to ublognutí v jakékoliv podobě, budu moc ráda. Hodně štěstí a hodně sil!

 2. Martin napsal:

  Tak snad bude tenhle rok pro tebe lepší a víc v klidu. To pak bude určitě i větší chuť číst a blogovat. Ty počty bych tak neřešil. Za takových podmínek by se nikomu nic nechtělo. Ať už dáš letos 30 nebo 50 tak si to hlavně užij.
  Martin recently posted..Kirké – Madeline MillerMy Profile

 3. Charmedka napsal:

  Také loňský rok považuji za hrozný, bylo to peklo. Takže i Tobě přeji, ať je letošek mnohem, mnohem lepší.
  Charmedka recently posted..Knihy roku 2019My Profile

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..