Filmová recenze: Hellboy

Na tenhle snímek a de facto jakýsi reboot Hellboye jsem byla ohromně zvědavá, ale filmovou premiéru jsem jaksi prošvihla, takže jsem se k filmu dostala až teprve teď… a nestačila jsem se divit 😀

Režie: Neil Marshall
Scénář: Andrew Cosby
Kamera: Lorenzo Senatore
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane, Sasha Lane, Daniel Dae Kim, Thomas Haden Church, Penelope Mitchell, Sophie Okonedo, Brian Gleeson, Alistair Petrie, Kristina Klebe, Mario de la Rosa, Vanessa Eichholz, Atanas Srebrev, Douglas Tait, Stephen Graham, Laila Morse, Carl Hampe, Ashley Edner, Mark Stanley, Joel Harlow

Oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou. Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, kde se probrala ze záhrobí obávaná čarodějnice Nimue. Hellboy musí „Královně krve“ zabránit, aby seslala na svět lidí smrtící morovou ránu.

Ta však potřebuje nejprve nabrat síly poté, co ji v dávných dobách zabil samotný král Artuš a její rozčtvrcené tělo ukryl napříč celou Anglií. Rohatý cynik má naštěstí k ruce svého nevlastního otce, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarádku Alice, mimořádně nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokující pravdu o svém původu i poslání.

 

Ani jsem vlastně nevěděla, co čekat, protože trailer jsem neviděla a nečetla ani žádnou recenzi. A možná, že to bylo dobře, protože jsem se nenechala ničím ovlivnit a ačkoliv jsem si na novou „podobu“ Hellboye s Davidem Harbourem v hlavní roli nemohla dlouho zvyknout, jelikož mám v paměti vpáleného Rona Pelrmana, šlo to. Jen nečekejte, že dostanete stejnou fantasy nakládačku jako v původních filmech od Del Tora. Tohle je totiž solidní béčková vyvražďovačka. A to od začátku do konce.

Byla jsem docela překvapená nejen začátkem, ale i celkovou zápletkou, která by dobře zapadla spíš v osmdesátkových akčních filmech než teď. Překvapila mě i Milla Jovovich, která vypadá stále skvěle a já jí stále fandím, ať už hraje jednu ujetější roli za druhou. Efekty a masky byly chvílemi tak ulítlé, že si při psaní scénáře rozhodně museli něco šlehnout, jinak tomu nerozumím 😀 Ostatní herci byli tak nějak namixovaní ze známých tváří i těch neznámých, docela jim to klapalo.

Nový Hellboy je jeden velký úlet, na který musíte mít tu správnou náladu, jinak vás naprosto otráví. Hlavně jej nesmíte srovnávat s předchozím zpracováním, jinak prohraje na celé čáře. Já se bavila, ale budu si jej muset pustit znovu, protože tohle je kousek na kultovku, když ji necháte uzrát.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Charmedka napsal:

    Film chci určitě vidět, ale bojím se, že srovnávat určitě budu.

  2. Cukýna napsal:

    Naprosto s tvou recenzí souhlasím. Byl to béčkový film (nic moc, ale dokoukala jsem to, což mě překvapilo), Milu Jovovich jsem ocenila, i když ji mám radši jako hrdinku, ale znovu už se na Hellboye 3 nepodívám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..