Tajemství

Autor: Anna Todd
Originální název: After We Fell
Knižní série: After
Díl: třetí
Žánr: new adult, romance, erotika
Věková hranice: 18+
Hodnocení: 2 hvězdičky

Tessa a Hardin jeden bez druhého nedokážou existovat. A zároveň nejsou schopní žít spolu.

Poté co Tessa potkala po celých devíti letech svého otce, všechno se v ní svíjí a ona přehodnocuje své dosavadní vztahy k blízkým. Přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, snaží se ho Tessa pochopit a lépe poznat. Ukazuje se však, že pití není jeho největší problém.

Tessa se rozhodne využít příležitost a splnit si tak sen, který v sobě už dlouho hýčká – sen o novém životě v Seattlu. Jak má ale sdělit Hardinovi svoje rozhodnutí, když předem ví, že s ním nebude souhlasit? Zvlášť když by si ze všeho nejvíc přála, aby se přestěhoval s ní?

On však reaguje typicky „hardinovským“ způsobem a pokouší se Tessino stěhování všemožně překazit. Ale místo aby si ji tím udržel, málem ji ztratí.

Nakladatel: Gallery Books (EN), Yoli (CZ)
Počet stran: 848 (EN), 728 (CZ)
Vazba: Brožovaná i ebook (EN, CZ)
Vydání v USA: 30.12.2014
Vydání v ČR: květen 2016

Datum četby: 7 dní, srpen 2018, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: No tak tohle je vááážně velký úlet.

Oficiální stránka autorky

Můj názor: No přiznám se, že třetí díl pro mě byl jedna neuvěřitelná horská dráha, u níž nevíte, co se bude dít v dalším zákrutu. Ne proto, že by vše bylo tak napínavé, ale proto, že je to naprostý maras, ze kterého vám málem vypadnou oči z důlků. True story.

Bohužel až v tomto díle to vypadá, že se postavy možná i někam posunuly. Jenže to všechno se svým způsobem odehraje až v posledních kapitolách knihy. Do té doby je to jen podivná změť ujetostí za ujetostí, včetně skoro-znásilnění, z něhož jsem byla naprosto rozhozená a nějak jsem se z toho nemohla vzpamatovat tak rychle, jako se to podařilo některým.

Těžko říct, co autorka brala, když celou tuhle sérii psala, ale asi to musí něčím lákavé, jinak by to tolik lidí – včetně mě – nečetlo. Ale nedokážu si představit, že by někdo dobrovolně podstupoval ve vtahu to, co se děje hlavní dvojici. Ať už z pozice páru, rodiny, kamarádu nebo i samotné práce a školy. Jeden by se z toho zbláznil.

Tuhle sérii vlastně čtu jen ze setrvačnosti, abych ji konečně dočetla a věděla, jak to vše skončí. Když už bude ten první díl také jako film.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..