RC review: Winter

winter_bookAutor: Marissa Meyer
České datum vydání: 7.11.2016
Knižní série: Lunar Chronicles (Měsíční kroniky)
Díl: čtvrtý
Žánr: young adult, dystopie, re-telling, paranormálno, scifi
Nakladatel: Egmont

Popelka, Karkulka, Locika a Sněhurka rozjely jednu velkou vesmírnou Odysseu, ve které se bude bojovat o osud celé Země, jak ji neznáme… Tak nějak by se ve zkratce dala popsat skvělá série jménem Měsíční kroniky.

Princezna Winter není nějaká ta léta tak úplně při smyslech. Díky tomu, že se rozhodla nepoužívat svůj měsíční dar a nemanipulovat s lidmi, mívá poměrně často realistické halucinace. Ale ani ty jí neubírají na srdečnosti, díky níž ji zbožňují snad všichni Měsíčňané. Ani snaha její macechy zohyzdit ji, Winter neubralo nijak na kráse.

Winter je tak pro Levanu obrovskou hrozbou, ale zatím se jí daří všechno to příkoří, které její macecha páchá na nebohých poddaných, jakž takž zvládat. Jediným spojencem je jí přítel z dětství a věrný ochránce Jacin. Už kvůli němu se snaží se svými halucinacemi i se svou macechou bojovat, ale tak nějak po svém.

Brzy se ale přidá na stranu rebelující skupinky, co by nemohla být podivněji seskládaná. Kyborgská holka jménem Cinder, co unesla císaře Kaita. Nebezpečná uprchlice Scarlet, které se podařilo změnit geneticky upraveného agenta Vlka. Nejlepší hackerka Cress, jenž se bláznivě zamilovala do nejhledanějšího zločince jménem Thorne. Tahle nesourodá sebranka má teď jeden cíl – svrhnout a zničit Levanu.

PODÍVEJTE SE NA RECENZI NA BLOGU NEOLUXORU
NEZAPOMEŇTE ODEBÍRAT RSS KANÁL

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..