Oslavte se mnou šesté narozeniny blogu!

Na začátku měsíce jsem vás informovala o tom, že letos Knižní doupě oslavilo krásné 6. narozeniny. Taky jsem vám slíbila nějakou tu soutěž… a ta je právě tady!

Jelikož jsem letos ty narozky jaksi skoro zazdila, protože jsem měla poslední půlrok pořádně nabitý a stresoidní až hrůza, bude nabídka menší, než bývá zvykem. Ale věřím, že i tak vás potěším – protože knihy zadara přece! O co tedy budete soutěžit?

soutez_6let

Ve hře je tedy těchto šest krásek, které hledají nové majitele. Je to takový mišmaš toho, co jsem měla doma a co by mohlo udělat radost dalším čtenářům. Jmenovitě jsou to knihy Stránky světa, Dívka v pavoučí síti, Dům, ve kterém, Od zítřka budu sexy třicítka, Frankieho otázky před spaním a Kovbojové a vetřelci.

Našli jste si svého favorita? Chcete vědět, co máte udělat pro výhru? Inu, jelikož je času málo a aktivit někdy až příliš moc, udělám tojednoduché a rychle.

Stačí, když mi dolů do komentáře napíšete, co máte na knihách nejraději a co máte nejraději na Knižním doupěti.

 • Soutěží se od 30.10. do 16.11.2016.
 • Soutěže se můžou zúčastnit lidé z Česka i Slovenska.
 • Základní podmínkou vstupu do soutěže je zodpoězení celé otázky dolů do komentářů.
 • Komentář můžete napsat pouze jednou. Duplicitní vstupy budou mazány.
 • Výherci budou vylosováni pomocí Random.org, následně dostanou informační email. Na odpověď mají 72 hodin, jinak losuju jiného vítěze.
 • Jména výherců budou na blogu vyvěšena nejpozději do 30.11.2016.
 • Nezapomeňte pod odpověď připsat i jestli jste z Česka nebo ze Slovenska.
 • Pokud o nějakou knihu výrazně stojíte, připište to tam taky.
 • Vyhrazuji si plné právo na změnu soutěžních pravidel, či prodloužení soutěže.

Snad jsem na nic nezapomněla. Budu se těšit na vaše komentáře a doufám, že si pořádně počtu 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Mohlo by se vám líbit...

29 komentářů

 1. Lucy Lillianne napsal:

  Tak nejdřív gratulji k tak krásnému číslu. Šest let, to už je něco 🙂 Co se týče výhry, největší přednost bych dala Stránkám světa…
  A odpovědi. Nejdřív Knižní doupě. Tvoje stránky jsou tu už tak dlouho, že mě v mnohém inspirovaly. Byla si jedno z mála blogerek, díky kterým jsem se do toho pustila taky. Strašně moc jsem sledovala tvůj blog, ještě v době, kdy jsi pořád vymýšlela všemožné projekty a psala jednu recenzi za druhou. Je vidět, že času je mála, protože aktivita upadá, ale nejsi sama. Šíří se to jako tsunami a spousta blogerů, kteří frčeli na mých počátcích, už téměř nefungují.
  A co mám ráda na knihách? To jak vypadají, mnohdy mají přímo nádherné obálky. Jejich příběhy především, protože čtu nejvíc fantasy, je to krásný únik od všedního stresu. Plně se ponořím do úplně jiného světa a mé problémy aspoň na chvíli zmizí. Mám je ráda, když se mi doma krásně kupí a postupně se mi zvětšuje knihovnička. Je to prostě moje závislost 🙂
  Lucy Lillianne recently posted..Shrnutí týdne #120My Profile

 2. Endyna20 napsal:

  Kniha je pro mě nový svět, do kterého mohu utéct.
  Tvůj blog mě seznamuje se spoustou nových světů.
  ČR

 3. Nikolaoss napsal:

  Ahoj, všechno nej ke krásnému výročí. Jsem ráda, že se ti daří.
  Nevím, jestli to budeš považovat přímo za odpověď na tvoji otázku, ale na tvém blogu mám nejraději to, že byl vůbec prvním knižním blogem, který jsem začala sledovat. Dále se mi líbí tvoje recenze. Píšeš je stylem, který mi vyhovuje a poskytne mi dost informací o knize.
  Na knihách se mi nejvíc líbí ta možnost odplout pokaždé do jiného příběhu.
  Pokud by to bylo možné, dala bych přednost knize Stránky světa nebo Dům ve kterém…

 4. Iveta Moravčíková napsal:

  Gratulujem k narodeninám a prajem dalších vela rokov stránka – blog je krásnyrada si ho pozriem páčia sa mi i recenzie velmi rada čítam mna poteší každá kniha ked mám dat jednu tak knihu Dívka v pavoučí síti

 5. Eva napsal:

  Wauuu…..šestka, to je jen začátek….:-D Předem přeji aspoň dalších šest let se spoustou knih. Já osobně nejvíc miluji , že vím, kdy co vychází nejen u nás, ale i na Slovensku. Takže za mně jen za 1 😀

 6. Mikeilla napsal:

  Wow, šest let už je pořádně dlouhá doba, kdo by to byl řekl, že ten čas tak hrozně letí. Gratuluji tedy k tomuto krásnému výročí.
  Knižní doupě jsem objevila jako snad úplně první knižní blog. Nesmí mi uniknout především Tvé přehledy o knížkách, které mají vyjít a dále recenze na knihy, které jsou mi žánrově blízké, a často jsem díky Tobě objevila novou sérii. Zároveň jsi mi byla nedávno jednou z inspirací k založení mého vlastního knižního blogu. Takže bych Ti chtěla poděkovat za práci, kterou pro nás děláš 🙂
  Co miluji na knížkách? Vzhled, vůni, ale především to, že díky nim mohu zůstat v teple domova a přitom navštívit světy, které jsou jinak nedosažitelné. Zbožňuji ten únik od reality a pocit pohody, který mi knihy poskytují. Prostě a jednoduše jsou mou největší vášní. I proto jsem jako první věc do svého prvního bytu vybírala právě knihovny.
  Jsem z ČR a pokud by se na mě usmálo štěstí vybrala bych si Stránky světa (kdo by odmítl knihu, která pojednává o knižním prostředí 😀 )
  Přeji Ti krásný zbytek dne a těším se na další skvělé recenze a články 🙂
  Mikeilla recently posted..Přečteno, viděno a zapomenuto – říjen 2016My Profile

 7. Janka Ambrušová napsal:

  Tak v prvom rade velice prevelice gratulujem k narodkám 😉
  Čo mám najradšej na knihách? Sú únikom pred realitou a zároveň nás veľa o realite naučia. Umožnia nám nazrieť do fantázie iných ľudí a zároveň naštartovať a vyburcovať tú našu. Sú krásne navonok aj vo vnútri (väčšina :)….mne osobne už veľakrát zachránili život (obrazne aj doslovne:).
  Čo sa týka blogu tak najviac sa mi páči, že tu vyskakujú knihy, ktoré mám buď rada, alebo by som si chcela prečítať, alebo som o nich vôbec nevedela, ale hneď ich pridávam do wishlistu 🙂
  A keby som si mohla vybrať, ktorú knižku by som úplne že najviac chcela, boli by to Stránky sveta:)
  A som zo Slovenska 🙂

 8. Mary-berry napsal:

  Páni, všechno nejlepší! Nebýt odebírání Newsletteru, hodně toho propásnu.
  Na knihách miluju vůni, ne všechny bohužel voní, ale stejně. Poslední dobou se přímo vyžívám i v tom, když kniha obsahuje nějaký ten plot twist nebo končí cliffhangerem. Co k tomu dodat, jsem masochista. Co mám na KD nejradši nemůžu přesně říct. No možná, ten návod na nákup u BD. To jsem naprosto vyšilovala a tvůj článek mi dost pomohl. To platí i pro recenze na anglické knihy, které poslední dobou preferuju. Znám málo českých blogerů, kteří píší recenze na cizojazyčné knihy, takže asi to je má odpověď.
  Jsem z Česka a brousím si zoubky na Stránky světa (to je ten výtisk z Humbooku? :D). 😀

 9. Lucia napsal:

  Najskôr by som ťa chcela zo srdca pozdraviť, ale aj s tebou šieste výročie osláviť!!!
  Sú knihy, ktoré hoja bolesti.
  Sú knihy, ktoré rozvášňujú.
  Knihy múdre, i nahlúple.
  Knihy pre verných, i neverných čitateľov.
  Knihy na počúvanie.
  Na vzlietnutie.
  Knihy zažité a knihy ako pridaná hodnota bežnej knižnice.
  Knihy, ktoré milujeme po celý život, ale aj také, na ktoré zabudneme.
  Sú knihy, ktoré často citujeme, prenášame v duši z miesta na miesto, vláčime v duchovnom batohu, nosíme pri sebe ako modlitebné knižky, dychtivo odporúčame priateľom.
  Práve pomocou tvojho blogu som vždy a pravidelne informovaná o knižnom svete a za to ti patrí veľké ďakujem.
  Som zo Slovenska a potešila by ma kniha Dívka v pavoučí síti 🙂

 10. Jass napsal:

  Všechno nejlepší! 😀
  Co mám na knihách nejradši? To je vlastně docela jednoduchá otázka. Na knížkách nejvíc miluju slova, ta různorodost je nádherná. Nejradši mám ta pozapomenutá a zaprášená, slova, která už skoro nikdo nepoužívá. Některá mají krásný zvuk, jiná krásně vypadají, některými se zase dá vystihnout jemná nuance významu, který ale stejně nikdo nepochopí. Přijde mi úžasné, co slova dokážou, díky nim si umíme představit věci, které jsme nikdy neviděly. Působí na všechny naše smysly a mi díky nim můžeme cestovat po celém světě ze svého pokoje. Obávám se, že nejsem schopná se vyjádřit tak srozumitelně a čistě, aby bylo možno zachytit všechny nuance mé lásky ke slovům, asi je to spíš téma pro knihu. 😀
  Co mám nejradši tady? Upřímnost… Píšeš to co si myslíš a toho si nesmírně vážím. Další věcí – i když si nejsem jistá, jestli jsem za to ráda – je, že po přečtení tvé recenze mám chuť si danou knihu okamžitě přečíst, a je jedno, jestli byla recenze záporná či kladná :D.
  Jsem z Česka.
  Nejvíc bych si přála Stránky světa (druhé by asi byly Frankieho otázky před spaním…)

 11. jana napsal:

  Gratuluji ke krasnemu vyroci.
  Pro me je knizka unik z reality, miluju vuni novych knih, vtazeni do pribehu.
  Nejvic me na tvem blogu bavi: Vychazi v ….dostanu info jake nove knihy vychazi.
  Ceska republika
  Rada bych: Divka v pavouci siti 🙂

 12. Kate napsal:

  Všechno nejlepší! 🙂
  Na knížkách mám nejradši, že mě do sebe dokážou vtáhnout a já tak můžu zapomenout na všechny problémy reálného světa. Pobrečím si nad životem někoho jiného, sem tam mě knížka i donutí zamyslet se nad tím, co všechno mám a jak by mohla být hůř. Hrozně ráda taky obdivuju, co dokázali ostatní lidi vymyslet a napsat; a co pro ně to psaní znamenalo. Obecně mě knížky nejen zachraňují ale taky inspirují k vlastní tvorbě.
  A na tvém blogu mám nejradši recenze, kde se často seznámím s novými knižními kousky a udělám si lepší představu o tom, jestli za něco stojí nebo ne. A pak jsem taky ráda za přehledy toho, kdy co vychází, nesmírně mi ulehčují život. Úplně nejlepší na tvém blogu jsi ale ty, protože jenom díky tvému osobitému stylu je tady všechno tak příjemné a užitečné zároveň.
  ČR. A nejvíc bych stála o Stránky světa. 🙂

 13. Ivana 1v8na napsal:

  Ahoj,
  na knihách mě baví to, že mohu prožívat příběhy, nekonečně mnoho příběhů jiných lidí. Kolikrát mi kniha dokáže spravit náladu a kolikrát mě přivést na jiné myšlenky. Také mě inspirují pro další moje projekty.
  Na tvém blogu mám ráda recenze a tipy na knihy, které si mohu připsat na svůj wishlist.
  Pokud bych si mohla vybrat nějakou knihu, tak mě nejvíce zaujala Dům, ve kterém….

 14. Knižní Sen napsal:

  Tak jako první:OBROVSKA GRATULACE!

  Na knihách mam rada vše,poskytnou mi unik před světem kolem mě, díky nim prozivam několik životu a hlavně jejich vůně…ach 🙂 (ano,jsem uchyl :D)

  Na blogu, nejen tvém,ale všech,mám obvykle rada všechno,ale samozřejmě jsou pro mě nejlepší recenze 🙂

  Nejvíc bych stala o Stránky sveta
  Ještě jednou:VSECHNO NEJLEPSI A HLAVNĚ POKRACUJ SE STEJNOU VÁŠNI,JAKO DO TEĎ 😀

  CR 🙂
  Knižní Sen recently posted..Škola noci-novela-NEFERETINO PROKLETÍ (Kristin Cast, Phyllis C. Cast )My Profile

 15. Milunka21 napsal:

  Písmenka? 😀 Ne, samozřejmě to, že se člověk může ponořit do příběhu a prožívat to, jako by se to dělo jemu.
  A na tvém blogu? Závidím ti zpracování blogu, je fakt dokonalý a líbí se mi, že píšeš pravidelně 🙂

  Moc stojím o knihu Stránky světa. 🙂
  Milunka21 recently posted..I viděl bůh, že je to špatnéMy Profile

 16. Katka napsal:

  Gratulujem k šiestemu výročiu! Nech to vydrží ďalších šesť rokov! 🙂
  Na knihách mám najradšej to, že sa vďaka nim môžem „teleportovať“ do iného sveta. Pekne si ľahnúť na postel, otvoriť dvere do sveta fantázie, a vkročiť tam. Pri žiadnej inej činnosti sa toto robiť nedá. Môžem preskúmať celý Rokfort, pozrieť sa do Chicaga, nazrieť do Erilea-i. A je to lacnejšie cestovanie, než keby si šla lietadlom 😀
  Na tvojom blogu sa mi páči veľa vecí. Napríklad vzhľad. Je jednoduchý a pritom pekný. Ďalej sa tu dá ľahko orientovať. Pretože ja sa dokážem stratiť aj vo vlastnej dedine 😀
  Ale úplne najviac mám rada asi tvoje recenzie. Vždy je lepšie mať viacej názorov na knihu, aby som sa rozhodla, či ju chcem čítať, alebo nie.

  PS. Pokiaľ by sa mi nejakým zázrakom podarilo vyhrať, chcela by som knihu Stránky světa 🙂

 17. Eliška napsal:

  Zdravím. První odpovím krátce na druhou otázku. Na tuhle stránku jsem narazila dnes poprvé protože hledám různé soutěže knížek. Nemám tolik peněz a mám chuť číst tak by to bylo fajn.
  Ale určitě tvůj blog ráda projdu :).
  A teď k druhé odpovědi.
  Na knížkách miluji strašně moc věcí.
  To,že když je člověku smutno může se schovat do jiné reality. Ať už jsou to Bradavice,Narnie a podobné světy tak je to zároveň náš svět.
  Miluju si koupit novou knížku a čichat její vůni.
  Miluju prožívat tisíce životů a zároveň ten můj.
  Někdo je závislý na drogách,alkoholu ale my na knihách!
  Možná se někdy téma opakuje ale rozhodně méně než u filmů.
  Autoři jsou strasni cvoci a dokážou vytvořit tak dokonalá díla.
  Knížky jsou prostě můj život už od mala a navzdycky budou.:)

 18. Andrea napsal:

  Ahoj, nejdřív ti chci popřát ke krásnému výročí, ty bláho šest let, to je spoustu dřiny a času, který jsi obětovala pro nás, milovníky tvého blogu. 🙂 Už je to nějaký ten pátek, co jsem objevila tvůj blog a od té doby jsem stálým návštevníkem. Díky tobě a tvým recenzím jsem přišlana spoustu knížek, které se zařadily mezi moje nejoblíbenější. Jsi úžasná, rozhodně nikdy nepřestávej s blogem. 🙂 A k další otázce, co mám nejraději na knihách….to je těžké říct, knihy jsou únik z reality, zlepší ti náladu, zapomeneš na problémy kolem tebe. Nejradši na tom mám, že si můžeš vymýšlet svůj vlastní svět, postavy. Miluju tohle období kdy je tu podzim a hned po něm zima, pak není nic lepšího než si s knížkou a čajem sednout ke krbu a dlouhé hodiny číst. 🙂 To je asi vše, jinak jsem z Česka, ale to jsi poznala 😀 Měj se krásně!

 19. SeaBook napsal:

  Hned na začátek přeji všechno nejlepší! Šest let je až neuvěřitelné číslo a já doufám, že i mě to takhle dlouho a ještě déle vydrží 🙂
  Na knihách mám ráda úplně všechno. To, jak tě odpoutají od reality a starostí, přenesou Tě do jiného světa a můžeš díky dělat to, co bys v reálným světě nemohla, zažívat dobrodružství a porušovat pravidla 😛 🙂
  Na Knižním doupěti se mi moc líbí design a mám hrozně ráda Tvé články, ve kterých představuješ knihy, které vyjdou nejen v ČR 🙂
  Jsem z ČR 🙂
  Jo a nejradši bych vyhrála knihu Stránky světa 🙂

 20. Gratuluju k narozeninám všechno nejlepší.
  A knížka je pro mě jako vstup do jiného světa. Když si myslíte že je váš život nudný nebo vás už nebaví každodenní přešlapy a chyby, můžete začít číst, a to vás dostává do jiného světa, zábavnějšího, kouzelnějšího, zajímavějšího, s novými postavami které zažívají úžasné příběhy, vždycky s krásným koncem, který je v realitě jen málokdy. Je to hrozně příjemné a míle, ale nejlepší na tom je, že když knížku dočtu mužů v té další začít zažívat nový příběh s novými postavami, v jiném světě. A proto ráda čtu.
  Na tvém blogu mě nejvíc baví že je o knížkách (které miluju). Tvoje články jsou výstižné a přesné, úplně eňo ňuňo vážně hrozně dobrá práce.
  Jsem z ČR
  A vážně stojím o Stránky světa
  Moc se omlouvám za pravopisné chyby, které jsou ale u mě nezbytné.

 21. Terezka napsal:

  Tak, i ja sa pripájam ku gratulantom. Všetko najlepšie!
  Už 6 rokov! Neuveriteľné, aká dlhá doba to je. Veď ja som pred šiestimi rokmi nebola príliš staršia, ako tých 6 rokov. No jednoznačne Ti patrí úcta za to, že si to dokázala vydržať, a nie len vydržať, ale aj dotiahnuť.
  A idem na otázky. Začnem s tou čo mám najradšej na Knižnom doupěti? (alebo na tebe). Tak na začiatok musím podotknúť, že „odoberám“ iba dve české blogerky- teba a Kath. Ste jediné dve, ktoré vážne „žeriem“ a pozriem si každý článok (občas dokonca aj recenie, ktoré nerada čítam, pretože mám pocit ohrozenosti v spojleroch). Máš zaujímavú tématiku článkov (kino, suma sumárum) a takisto aj pekný dizajn. A myslím, že Ti už viacerí napísali, že ty si ich dotiahla k blogovaniu… No čo už si proste inšpiratívna 😀
  A čo mám na knihách najradšej? To je tá ťažšia otázka. No, zrejme je to hlavne ich jedinečnosť, pretože tak, ako á každý z nás inú osobnosť, každá kniha v sebe ukrýva iný príbeh a pohľad na svet. Ďalej je to „vcucnutiový efekt“. Myslím, že je veľmi ťažké nájsť knihu, ktorá nás doslova vcucne, no keď sa to stane, už ju z ruky nepustíme. A je to ten najlepší pocit, iba dychtivo prevracať stránky a prežívať všetko z hlavnými hrdinami. A je jedno či sme starí, mladí, úspešní, či krásni, kniha z nás na chvíľu spraví iného človeka a zavedie nás do sveta, ktorí je iba v našej fantázii, nie očami. Veď predsa „Len srdcom človek vidí správne, to podstatné je očami neviditeľné.“
  Najviac by ma potešila kniha Stránky Světa, pretože si myslím, že by to mool byť môj šálok kávy (alebo teda čaju, kávu nepijem :D)

 22. Monika napsal:

  Gratulujem k narodeninám 🙂 Na knihách mám najradšej to, že vďaka ním zrelaxujem, „utečiem“ do iného sveta, prežívam rôzne dobrodružstvá s hrdinami kníh, ale aj to, že vďaka ním sa dozvedám veľa nových informácií a zaujímavostí. Najradšej na blogu mám recenzie. Názory na knihy mi často pomáhajú pri výbere kníh 🙂 Ak by som si mohla vybrať, bola by to kniha Stránky světa. Som zo SR 🙂

 23. Markéta (Cermabelle) napsal:

  Všechno nejlepší k narozeninám, doupátko 🙂

  Knížky miluji, protože si u nich vždycky parádně odpočinu a místo obyčejných problémů se ponořím do světa, kde hrdinové řeší něco úplně jiného, oproti čemuž jsou reálné starosti prkotina.

  Abych řekla pravdu tak už ani nevím, odkdy sleduji tvůj blog. Řekla bych tak od roku 2011-2, kdy jsem byla na střední a měla hodně času na čtení (dá se nějak na goodreads zjistit jak dlouho přesně?). Máme podobný vkus na knížky a tehdy jsem četla tak polovinu tvých doporučení 🙂 Dnes už je toho času na čtení podstatně méně, proto si ráda přečtu rencenzi na knížky, než po nějaké šáhnu. Díky Ti za ně 🙂

  Jinak by mě moc potěšila Dívka v pavoučí síti a jsem z ČR

  Ps. je možné, že si tě pamatuji ještě z předchozí domény? Mám takový dojem, že jsi předtím byla na blogspotu nebo něčem takovém. Ale je možné, že se pletu 🙂

 24. Sabina napsal:

  Gratuluji! To už je pěkně dlouhá doba 🙂 objevila jsem tě teprve před pár dny. Ale i tak mužů říct, že me hrozne baví číst tvůj blog. Píšeš zajímavě a je příjemné si to číst.
  Miluji knihy hlavně proto, že mě dostaly z rozvodu rodičů a hlavně vystresovaneho období. Diky knihám jsem to všechno překonala. A když mi je smutno, tak si sednu ke knize a ponořím se do příběhu.
  Velkou radost by mi udělala Dívka v pavoučí síti a jsem z ČR

 25. zuzka napsal:

  Ahoj Syki, přeji všechno nejlepší k narozkám 😉

  Knížky mám ráda proto, že si u nich odpočinu, zasměju se, zamyslím, pobrečím si, naštvu se, zasním se, a milion a jedna dalších emocí. A nejvíc super na knížkách je, že se ti nevnucují a nepodbízejí a ty si můžeš vybrat tu jednu přesně podle toho, jakou máš zrovna náladu.
  A na tvým blogu mě nejvíc baví recenze na AJ knížky. Dozvím se tak aspoň bezva typy. Např HIM jsem přečetla na základě tvé recenze a za to máš ode mě malé, bezvýznamné +. 😉
  Díky za soutěž 🙂

 26. Jan napsal:

  Ahoj 🙂
  Byli už zveřejněny vyherci?
  Nemuzu to nikde najít 🙂

  Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge