Knihomolův rok 2015

Naposledy jsem vám svou knihovničku ukazovala někdy v roce 2012, další dva roky jsem na to buď zapomněla, nebo se nic moc nového neudálo. Hlavně je pro mě dost matoucí už fakt, že mám vlastně dvě knihovničky. Jednu v Karviné, druhou v Praze, takže s knihami různě pendluju tam a zpátky, tím pádem mám třeba některé série kompletně v Karviné, jiné zase částečně tam i v Praze.

Proto jsem si tentokrát vybrala jen knihovničku v Praze. Původně jsem si říkala, že vám dám fotku za fotkou a k tomu nějaké popisky, ale byl by to šíleně dlouhý článek, tak vám jen zevrubně popíšu, co kde mám a pak za vše nechám mluvit fotky, jejichž kvalitu budete muset omluvit, jelikož nebylo zrovna dobré světlo.

KnihomoluvRok2016_01

Ano, přesně takto vypadá celá má knihovnička společně se všemi serepetičkami, na které se mi samozřejmě usazuje hromada prachu, ale vem to čert.

Takhle vypadá horní část, která se skládá z hromady krabiček, fanouškovských věcí, které jsem nasbírala a které jsem neschovala do žádné jiné krabičky, a taky pár suvenýrů z cestování. Kromě toho tam mám několik cédéček, protože ano, stále kupuju cédéčka a poslouchám je kdykoliv mám náladu. Taky tam mám jednu starou fotku, na které jsem se sestrou.

Knihy na poličce jsou v ngličtině, většinou paranormálky nebo urbanky, ne všechny už mám přečtené, jiné jsou mé oblíbené. Na škříňce mám pak knihy ze sérií Richelle Mead, ne všechny jsou kompletní, ne všechny jsem už četla. Ale rozhodně se na ně chystám, protože víte, jak nesnáším nedokončené série.

Tohle je první řada knihovničky, ve které mám takový mišmaš všech žánrů. Mám tu erotiku, romance, new adultky, young adultky, nějaké ty dystopie. Nejradši mám samozřejmě první poličku, kde mám knihy Christiny Lauren, Jennifer Probst, Alice Clayton a Emmy Chase. Tyhle knihy totiž beru jako ty správné odpočinkové, ke kterém se ráda vracím a které mě baví. Další moje oblíbená je třeba skvělá Fangirl, nebo série Měšíční kroniky. Doteď mě docela mrzí i to, že se nedávalo víc pozornosti třeba skvělé odpočinkové Lásce bez scénáře nebo Kukuřičnému městu.

Tady je další mišmaš knih, které jsem si postupně nakoupila, nebo jsem dostala za recenze. Kromě českých tu mám i anglické anebo celou řadu kuchařek a sebevzdělávacích knih. Ne všechny jsem četla, například ke čtení Allegiantu se odhodlávám už o chvíle, co kniha vyšla. Vím totiž, jak to skončí, a nějak se do toho čtení moc nehrnu. Na druhou stranu už bude brzy film, tak bych to možná mohla dokončit.

Třetí řada v sobě skrývá další hromadku knižního mišmaše. Riordanovy knihy jsou příšerně těžké, tak pořád zvažuju, jestli si je mám komplet všechny vůbec do Prahy dovézt, protože pak už mi tam nevleze nic jiného. Ovšem Kate Danielsovou si dovézt samozřejmě celou musím. Pak tam mám mix detektivek, dalších paranormálek, ale i romancí a tak dále. Rozhodně doporučuju knihy Karin Slaughter, má je pěkně děsivé.

Tady jsou takové přebytky v podobě kuchařek a encyklopedií, části s knihami do soutěže nebo na prodej a větší částí série Cizinka, kterou jsem ještě vůbec nečetla 😀 Vždyť se podívejte, jaké to jsou bichle, to by mě zabilo držet to v posteli a číst si. Stále se odhodlávám.

No a pak mám ještě dvě poličky v rohu, kde mám oblíbenou neúplnou Meg Cabot, kterou zbožňuju nejvíc na světě, protože je naprosto skvělá a praštěná, a spolu s ní další hezky potrhlé knihy a jejich autorky.

Během roku 2016 se určitě knihovna zase nějam změní, takže ji snad nafotím i příště. Ta v Karviné se zase tolik nemění, tu už jste stejně viděli několikrát.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Lucy Lillianne napsal:

  No maš to krásné, krásný koutek. Moc se mi líbí tvoje sbírka, ale asi by mě trochu vadilo mít knihy ve dvou řadách za sebou. Bylo by mi líto, že nevidím na ty vzadu 😀
  Lucy Lillianne recently posted..Knižní bannery 11 na přáníMy Profile

 2. Book Talk napsal:

  To je nádhera, srdce jen plesá <3

 3. Schmetti napsal:

  Miluju pohled na tlusté knížky, jen nemám odvahu se začíst 😀
  Meg Cabot taky miluju, i když jsem od ní četla jen sérii Mediátora. Měl by vyjít v únoru další díl, ale v ČR vůbec netuším. Nevíš o tom něco, prosím? 🙂

 4. Abara123 napsal:

  Opravdu nádherná knihovna !! radost pohledět… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..