Fifty Shames of Syki (22)

Už je to zatraceně dlouho, co jsem nějakou svou shameovou vykecávačku napsala a když mám dneska to volno, kdy najít vhodnější chvíli…?

Její tempo je vražedné, jejími nepřáteli jsou vlastně úplně všichni, protože každého už někdy nasrala.
Ale ani to jí nezabrání, aby vesele dřystala dál.
Bez servítek.

Syki a hledání obraceče času

Když se dostanete ze školského koloběhu života a přejdete do toho pracovního, brzy zjistíte, že už nemáte čas na všechno, co byste rádi dělali. Na tom by samozřejmě nebylo nic divného… kdybyste nebyli já.

Ti z vás, kteří mě znají už delší dobu a nedejbože dokonce přežili osobní setkání, ví, že jsem aktivní člověk. Samozřejmě mám i já ráda chvíle klidu, ale většinou mi to nedá a musím něco dělat, něco vymýšlet, něco tvořit, někam chodit a být prostě akční. Když na to ale nemáte tolik času (a ani peněz), kolik byste si přáli, je to pěkně na palici.

Nosím v hlavě tolik nápadů, které nemůžu uvést do chodu, protože na to prostě nemám čas, až mě to začíná neskutečně vytáčet. A jelikož jsem vysoce organizovaný člověk, nedokážu žít tak úplně v chaosu, kdy si prostě řeknu, že to nevadí, že to holt udělám později… protože pak se k tomu stejně nedostanu a zapomenu na to.

Nejvíce to vnímám na svém blogování. Jsem od přírody ukecaný člověk, ráda reflektuju své názory ven a těší mě, když má někdo na věc stejný pohled jako já. Jenže teď na podobné vykecávačky – jako je tato – nemám čas, stejně jako mám daleko méně času na čtení a knihu, kterou bych jindy slupla za tři večery, teď čtu týden i víc. A to mě vytáčí.

Říkáte si, že se na sebe vztekám zcela zbytečně… a já to vím, ale to mi stejně nezabrání v tom, abych se vztekala dál. Venku je totiž tolik úžasných knih, které chci číst, knih v sériích, které jsem ještě nedočetla, tolik projektů, srazů a blbůstek. A já nic.

Potřebuju nutně Hermionin obraceč času. Žádnou atrapu, něco funkčního. A potřebuju to hodně rychle. Nejspíš jste si všimli, že jsem v posledním roce výrazně omezila knižní spolupráce a raději sahám po knihách, které mě samotnou zajímají, nemám je dočtené, anebo jsem na ně prostě zvědavá.

Musím říct, že jsem za tohle rozhodnutí moc ráda, protože konečně jsem chytla nový vítr do plachet a můžu se volněji vykecávat o tom, co se mi na knize líbilo nebo nelíbilo, psát vám různé tipy a rozjet zase ve větším projekty, soutěže a chodit na srazy. Konkrétně v sobotu vyrážím na ten do Ostravy a za dva týdny plánuju i ten v Brně. A pokud na to nezapomenu, něco nafotím a napíšu snad i nějaké ty reporty.

I tak ale cítím, že toho času na všechny své záliby potřebuju víc. Musím si proto konečně lépe projet svůj time management, vytvořit si přehledy, to-do a to-read listy a prostě neusínat a být aktivní, abych měla kam svou neutuchající energii ukládat. A kdybyste jen tak náhodou nějaký ten funkční obraceč času přece jen měli, ozvěte se mi! Budu vás nadevše milovat 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

 1. Meghan napsal:

  Tak s obracečem času to mám podobně, prostě jeden potřebuju a co nejdřív. A taky Hermioninu kabelku ^^ Už jsem si pořídila dva zápisníky, do kterých si budu muset všechno psát, protože jednak nestíhám a jednak co neudělám hned, tak to zazdím. Možná proto se tak děsím nástupu do pracovního procesu? Pak už budu úplně v loji 😀 😀
  Jinak na sraz se těšííím, jen se snad nerozpustíme! 😀

  • Syki napsal:

   Taky potřebuju Hermioninu kabelku, zatím se ale snažím vybírat si ty největší kousky, co najdu, aby se mi do nich všechno vlezlo 😀 A nosím v nich diář, malý zápisník na citáty a zápisník na myšlenky, který jsem si teď ovšem zapomněla z Prahy přivézt 🙁

 2. Lucy Lillianne napsal:

  Já teda nevím jak ty, ale pracuji na směny. Takže už tento samotný fakt mi neskutečně nabourává moje čtecí plány. Pomalu se smiřuji, že to co bych chtěla přečíst, stihnu možná do deseti let 😛 Ale holt čtu svým tempem, tak jak mi to umožní čas a nálada.
  A co se týče vykecávání? Na to bych času měla… ale když už k tomu sednu, nenapadají mě žádná slova. Proto obdivuji lidi jako ty, kteří dokáží sesmolit takovéto články 🙂
  Lucy Lillianne recently posted..Mé knižní série – KostičasMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..