Padlo mi do oka (6)

Tento týden vám přináším přehled young adult fantasy či scifi sérií, které teď mám v hledáčku a v plánu si brzy přečíst. Jeden zajímavější kousek vedle druhého.

Série The Worldwalker ~ Josephine Angelini
Když jsem se dozvěděla, že Josephine Angelini vydává novou trilogii, hned jsem si ji přidala do to-read, protože její řecká série se mi moc líbila, i když byla místy docela praštěná. Jde o plánovanou trilogii žánrově spadající do tématu čarodějnictví a to mi teď pěkně sedne.

Hlavní hrdinou série je Lily, která se dostala do alternativní verze Salemu, kde svět ovládají příšery a mocné ženy, kam patří také Lillian – verze Lily v tomto světě. Ve svém světě byla Lily vyvrhelem, co se musel vypořádat se svou alergií, v novém světě ji to, co ji dělalo, slabou, najednou činí silnou. Jenže také ji to staví do nebezpečné pozice…

Série Starbound ~ Amie Kaufman, Meagan Spooner
Tahle série mě zaujla na zahraničních blozích hlavně díky svým obálkám. Každá ženská zbystří, když uvidí holku v krásných šatech, no ne? Starbound je trilogie, kterou společně napsaly dvě autorky. Každý díl se věnuje jiné dvojici, všechny příběhy se ovědm odehrávají ve stejném universu.

Tarver a Lila jako jediní přežili hrůzostrašnou nehodu lodi a museli překonat dlouhou cestu za přežitím. Jubilee a Flynn se na začátku ocitli na opačných stranách barikády, aby nakonec přišli na to, že jim jde nejspíš o totéž. A Sofia a Gideon musí spojit síly, aby se dostali z pořádné prekérie. Všech šest se ale bude muset vypořádat se světem, v němž vládne LaRoux Industries.

Série Paper Gods ~ Amanda Sun
Série mě zaujala na první pohled svými obálkami. Přijdou mi jednoduché, ale přitom hezky výrazné. Taky se mi líbilo zapojení japonské kultury do příběhu, protože se tohle téma stává čím dál tím víc populární.

Katie se rozhodne po rodinné tragédii přestěhovat z Ameriky za svou tetou do Japonska. Ze začátku se ovšem v neznámém prostředí cítí ztacená, osamělá. Nezná jazyk, nedokáže si poradit s hůlkami při jídle a i ve škole se cítí být outsiderem. Jenže pak propadne kouzlu školní hvězdy Tomohira a zjistí, že je v něm daleko víc, než se zprvu zdálo. Jeho kresby totiž ožívají… a to doslova.

Série The Falconer ~ Elizabeth May
I tady mě prvně zaujaly obálky a pak samotná anotace. Víte, že s vílím žánreém (nebo s fae, jak se jim říká v angličtině) nejsem zrovna dvakrát velký kamarád, ale když já to prostě musím pořád zkoušet a zkoušet, dokud nenajdu tu pravou.

Osmnáctiletá lady Aileana, jediná dcera Markýze z Douglasu, má všechno, o čem by si mohla jakákoliv jiná dívka zdát. Na venek se ve společnosti tváří jako vzorná dcera, ve skutečnosti je to ale jedna z mála bojovnic, co dokáže likvidovat nebezpečné fae s velkou oblibou v zabíjení lidí. Kromě toho je rozhodnutá najít vraha své matky a jen tak lehce se nevzdá.

Série The Name of the Blade ~ Zoë Marriott
Na tuhle sérii jsem narazila vlastně docela náhodou a zaujala mě tím, že se na obálkách pro změnu objevují asiati a celkově jde opět o asijsky laděný příběh, což mě neuvěřitelně láká pořád.

Mio netuší, že když na půdě domu objeví schovanou katanu, aby si ji mohla vzít ke svému kostýmu na vánoční večírek, probudí tím v  moderním Londýně dlouho spící temnotu. Nejdřív přijde paranoia, pak začne mít vize a nakonec to skončí obřím kočičím démonem, který se jí pokusí zabít a odnést katanu. Mio totiž otevřela bránu mezi světem smrtelníků a podsvětím, teď bude muset vše napravit.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Kacennnka napsal:

  Paper Gods doporučuju všema deseti! 🙂 Sice jsem na to během čtení nadávala, protože je to takový typický YA, ale ten nápad a zpracování je fakt neuvěřitelný! (V knize jsou naprosto boží ilustrace!) A Japonsko z toho příběhu úplně dýchá.
  Kacennnka recently posted..Recenze: Druhá stříbrná kniha snůMy Profile

 2. Katka napsal:

  Jedna lepší než druhá! Nezbude mi ale nic jiného, než čekat a doufat, že je vydají i v češtině. Jsem tak trochu čarodějnice, takže mě hodně zaujala hlavně série The Worldwalker…
  Katka recently posted..Červnové losováníMy Profile

 3. Meghan napsal:

  Z tohohle výběru jsem zatím narazila jen na Ink a These Broken Stars, ale do to-read určitě přidám i čarodějnickou Trial by Fire, i když jsem ještě nečetla tu její první sérii 😀 Já s fae nemám takový problém jako ty, naopak mě baví :D, takže The Falconer vypadá taky hodně lákavě. A trochu mi připomíná tu přávě dočtenou Dědičku, protože něco podobně laděného (s královstvím, markýzami a podobně) by se mi mohlo líbit 🙂
  Meghan recently posted..Red Queen zamíří do kinMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..