Padlo mi do oka (2)

Tak máme tu další týden a další příspěvek do rubriky, která si i u vás snad najde své místečko. Tentokrát vám nabídnu pět dystopických kousků, které mě zaujaly natolik, že si je chci přečíst. Možná se některým dystopie už přejedly, ale já je mám moc ráda, protože jsem rebel, co vždycky rád bojuje proti systému, ani mě tolik netankuje, že vše většinou jede podle stejného scénáře. Alespoň se společně s postavamu můžu pořádně vybouřit a někomu nakopat prdel.

Série Taken ~ Erin Bowman
Přiznám se bez mučení, že tahle série mě zaujala na první pohled svou úúúúžasnou obálkou. Celkově čítá tři díly a jednu počáteční novelku. Velké plus celé série je to, že má podobné obálky, tudíž nehrozí, že by knihy v poličce k sobě nepasovali (jako hromada dalších).

V Claysootu nejsou žádní muži, jen chlapci, kteří o půlnoci svých osmnáctých narozenin náhle zmizí. Země se zatřese, vítr zaburácí, oblohu protne blesk… a najednou je fuč. Říkají tomu Loupež. Osmnáctiny Graye Weathersbyho se nebezpečně blíží a i když si myslí, že je smířený se svým osudem, záhadný vzkaz od jeho matky jej donutí klást si otázky a hledat odpovědi, které rozbouří jakžtakž klidné vody.

Série The Young Elites ~ Marie Lu
Sérii Legenda od Marie Lu jsem si oblíbila už od prvního dílu díky svému dystopickému army stylu. Pravda, jaksi jsem ještě nečetla poslední díl, protože mám obavy z toho, co se tam dočtu, ale i tak jsem hodně zvědavá na její novou knižní sérii. Mělo by se jedna o dystopii mixnutou scifi a fantasy.

První díl sleduje příběh tří postav (prozatím), které se musí pohybovat ve světě, v němž je magie něčím novým, chaotickým a nepochopeným. Ve světě, kde mezi sebou lidé válčí nadpřirozenou mocí o vládu. Jedna dívka se ovšem promění z nechtěné dcery v nebezpečnou vůdkyni, čímž mezi několika národy vyvolá paniku a zaseje válku ohromných rozměrů.

Série The Program ~ Suzanne Young
Od Suzanne Young jsem nic nečetla, ačkoliv jsem si autorky všimla díky její sérii A Need So Beautiful. I tady jsem si dystopické série všimla díky zajímavé a poutavé obálce. Až později jsem si přečetla o čem vlastně je.

Rodiče Sloan udělají cokoliv, aby jí udrželi naživu, i když to znamená poslat ji do Programu, aby neskončila stejně jako většina dospívajících – aby se nerozhodla spáchat sebevraždu. Jenže Sloane ví, že všichni, kteří si programem prošli, se pak už nevrátili stejní. Jejich deprese sice zmizela, ale spolu s nimi také jejich vzpomínky. Proto si musí Sloane dávat pozor, aby navenek neukázala nic z emocí, které jí cloumají, jinak dopadne stejně…

Série After the End ~ Amy Plum
Od Amy Plum jsem sice zatím četla jen její první díl série Revenants, ačkoliv mám zbývající dva díly doma… a ano, měla bych je dočíst. Nejspíš proto mě zaujalo i to, že najednou přichází s další sérií, tentokrát dystopickou. A samozřejmě… ta obálka!

Třetí světová válka zanechala svět zničený nukleární radiací, jen hrstka lidí unikla do aljašské divočiny. Posledních třicet let přežili jen tak, že se drželi daleko od zničené země, žili jen v přírodě a skrývali se před kýmkoliv, kdo by tam venku ještě mohl být. Alespoň takový život zná Juneau. Dokud nezjistí, že všechno, co dosud znala, byla lež.

Série Article 5 ~ Kristen Simmons
Tuhle sérii jsem měla v hledáčku už dlouho, ale jaksi jsem na ni po čase zapomněla a teď koukám, že i tahle už má všechny své tři díly venku. Tady mě zaujal zvláštní název prvního dílu, který mě dostatečně navnadil na to, abych si přečetla, o čem série je. Ačkoliv se názory na sérii dost liší, má poměrně vysoké hodnocení.

Země se řídí Morálními zákony, policii nahradili vojáci, za mírné přestupy už neexistují napomenutí, ale hned jste zatčeni, předvedeni před soud… a to není to nejhorší, co se může stát. Když vás jednou dostanou do spárů vojáci, nevrátíte se zpět. Ember Miller ví, že takhle to vždycky nevypadalo. Tí to díky své rebelující matce, která ovšem díky své povaze a přesvědčení poruší Článek 5 Morálního zákoníku a je zadržena vojáky…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

 1. Meghan napsal:

  Tak na After the End jsem zatím nenarazila, ale jinak po zbytku už nějakou dobu pokukuju. Ale celkem mě překvapuje, že jsem sérii Legenda dočetla dřív jak ty! 😀 Rozhodně si trojku přečti, sice to bude trochu bolet, ale jen maličko! 😀 A ten konec je božsky vymyšlený. 🙂
  Meghan recently posted..Me and Earl and the Dying Girl boduje na SundanceMy Profile

 2. Adris napsal:

  The Program mě také zaujal. Doufám, že Sloan nespíchá sebevraždu..:D

 3. Paja napsal:

  Série Article 5 ~ Kristen Simmons mě moc zaujala, ale v česku bych se jí nikdy nedočkala – jsem moc ráda, že jí vydali v nemecku. Je opravdu dobrá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..