Padlo mi do oka (1)

Nad touhle (ne)pravidelnou rubrikou jsem uvažovala už hrozatánsky dávno… hlavně tedy poté, co jsem vyrušila všechna meme. Tak nějak cítím, že mi nějaká ta týdenní pravidelnost v něčem chybí, proto jsem se rozhodla spojit příjemné s užitečným a pokud bude čas, chuť a materiál, uveřejním každý týden přehled alespoň pěti knih nebo sérií, které mě v tom daném týdnu trkly, nebo mě trkly už dávno tomu, ale ještě jsem si nenašla čas si je přečíst.

Můžou to tedy být aktuální novinky, ale i starší kousky, anebo knihy s datem publikace i ke konci roku, v češtině i angličtině. Prostě to, co mi padlo do oka a já si to chci přečíst. Můj to-read-list je opravdu hodně obsáhlý a už i já ztrácím přehled nad tím, co všechno jsem si vlastně chtěla přečíst. Doufám, že se vám tato rubrika bude líbit a přivede vás k novým knihám, stejně jako mě.

Série Superlatives ~ Jennifer Echols
Od autorky jsem sice prozatím četla pouze knihu Such a Rush, ale ohromně se mi líbila. Od té doby si hlídám, co všechno dalšího od ní vychází a tahle série se mi zalíbila nejen díky roztomilým obálkám, ale také díky jednoduchým příběhům.

Jde o trilogii a všechny tři knihy se odehrávají na střední škole na Floridě a točí se okolo studentů posledního ročníku a taky okolo ročenky, v níž každý z nich získá nějaké „přízvisko. Tia a Will jsou označeni za ty nejvíce flirtující, Harper a Brody za perfektní pár, kterým nikdy nebyli a Kaye a Sawyer jsou předurčeni k tomu, aby uspěli. Reakce na sérii se liší, takže jsem zvědavá, jestli mě bude bavit anebo ne.

Life in Outer Space ~ Melissa Keil
Tuhle knihu mi jako doporučení zobrazilo Goodreads na základě boží knihy Fangirl, kterou jsem přečetla. Mám takový pocit, že GR pomalu ale jistě odhaluje mou obrovskou nerdovskou část života. Ve Fangirl jsem se naprosto našla, předpokládám, že i tenhle kousek bude hodně vypovídat o tom, jak jsem zažraná do některých filmů a jak občas přestávám vnímat realitu.

Sam je totiž naprostý geek, který by nejraději seděl u filmů a nechal okolní svět prostě plynout. Nezajímají ho moc ani holky, tedy pokud to není princezna Leia. Jenže pak se na scéně objeví Camilla a je krásná, přátelská a pro jeho život naprosto nepotřebná. Sam si od ní chce udržovat odstup, ale ukáže se, že Camilla se rozhodla udělat jej součástí jejího života.

Freshman Year & Other Unnatural Disasters ~ Meredith Zeitlin
Tenhle kousek mě zaujal svou obálkou a docela trefným názvem. Už ani nevím, jak jsem se k němu dostala, protože vypráví příběh čtrnáctileté Kelsey a ačkoliv čtu často knihy i smladšími hlavními hrdiny, vyloženě cíleně si je nevybírám. Když mě trknou a zní podle anotace zajímavě, chci si je přečíst. Ohlasy na knihu jsou poměrně dobré, takže by to mohla být fajn zábava a oddechovka.

Kelsey nastupuje do prváku a doufá, že společně se svými třemi kamarádkami konečně zažijí ten správný středoškolský život, jaký by měl být. Teď, když se Kelseyina největší soupeřka odstěhovala do jiného státu, může konečně zazářit ve fotbale i snad konečně získat pozornost kluka, který se jí už dlouho líbí. Všechno má perfektně nalajnované k zářným rokům. Ale nikdy nic nejde přesně tak, jak byste si přáli, o čemž se brzy přesvědčí i samotná Kelsey.

Going Vintage ~ Lindsey Leavitt
Kniha si mě získala hlavně svým názvem. Přesně mi káp do noty. Stejně jako pěkně barevná obálka. Mám ji v hledáčku už pěkně dlouho a docela mě mrzí, že jsem se k ní ještě pořádně nedostala. Většina čtenářek si ji pěkně užila, i když se tu a tam objevily méně pochvalné recenze.

Poté, co Mallory podvede její přítel Jeremy s nějakou holkou online, rozhodne se Mallory dát svému životu restart a de-modernizuje jej. Inspiruje se seznamem věcí, který v roce 1962 sepsala její babička. Dá vale veškeré elektronice a vrátí se zpátky do lepší doby, kdy vás váš kluk nemohl podvést s počítačovým avatarem. Nic ale nepůjde tak lehce, jak by si představovala, protože o slovo se hlásí také její okolí. A to tak dobře ignorovat nejde.

Lying Out Loud ~ Kody Keplinger
Kody Keplinger patří od chvíle, kdy jsem si přečetla The DUFF. Úžasnější young adult knihýu pěkně od rány jsem nejspíš nečetla… anebo četla, ale zapomněla na to, protože mi v hlavě utkvělo hlavně The DUFF. Jsem moc ráda, že se kniha dočkala své filmové podoby, ačkoliv se od samotná knihy nemůže lišit víc. Obojí je ale skvělé, takže rozhodně nejsem nespokojená. Pro to pro mě bylo obrovským překvapením zjištění, že se chystá LOL a že stejně jako A Midsummer’s Nightmare půjde o stejné knižní universum.

Sonny a Amy jsou nejlepší kamarádky. Sonny je ovšem vynikající lhářka, která před světem tají vše, co jí z života dělá noční můru. Jedině Amy ví všechno a vždy jí pomůže. Sonny zase ví vše o Amy, hlavně to, že nemůže vystát nováčka ve škole, Rydera. Jenže Ryder má oči jen pro Amy a když jí začne psát, rozhodnou se si z něho pořádně vystřelit. Jenže po čase to pro Sonny už není jen vtípek, ale něco daleko víc. Ryder si ale myslí, že si píše s Amy…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

6 Responses

 1. NikaRoovy napsal:

  Hodně mě zaujala knížka Going Vintage, popřemýšlím o ní také. 🙂
  NikaRoovy recently posted..Wishlist na jaro 2015My Profile

 2. lina napsal:

  První čtyři knížky mám také v plánu 🙂 Going Vintage doporučuju, mě moc bavila…
  lina recently posted..FotoUnboxing #2My Profile

 3. Kristie napsal:

  Nejvíc mě baví číst v angličtině contemporary, takže jsem za tyhle tvé tipy moc ráda! 🙂 Všechny knížky vypadají jako super čtení. 🙂 O LOL vím, a i když jsem ještě nečetla The DUFF, které mám doma, stejně jsem na tu knížku moc zvědavá. Pak mě hodně zaujalo i Life in Outer Space a vzhledem k tomu, že Fangirl se mi také hrozně moc líbila, mohlo by to i pro mě být to pravé. 🙂
  Zajímavá rubrika, určitě se budu těšit na další článek! 🙂
  Kristie recently posted..Student knihomol – březen 2015My Profile

 4. Kiki napsal:

  Všechny knihy mě něčím zaujali, ale nejvíc Lying Out Loud. 🙂

 5. Pavlína P. napsal:

  Tato rubrika vypadá úžasně! 😀 Všechny knížky vypadají dobře. Já, až budu schopná číst v angličtině, tak bych si chtěla někdy přečíst jak The DUFF tak i LOL a Life in Outer Space vypadá na moc krásné počtení 😀
  Pavlína P. recently posted..Vánoční koleda – recenzeMy Profile

 6. Táňa napsal:

  Lying Out Loud si chci rozhodně přečíst 😀 Od Kody jsem četla sice jen The Duff, ale chystám se na Shut Out a do vydání LOL bych mohla stihnout i A Midsummer’s Nightmare.
  Táňa recently posted..Agent Carter (1.série)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..