Jsem zpátky! Můžete si oddechnout.

Když už mi ve čtvrtek těsně před půlnocí po úžasném koncertě Eda Sheerana Verča řekla, že už bych ten blog vážně mohla spustit, protože sem pořád chodí a nic, uvědomila jsem si, že jste si už všichni toho čekání užili až až. Takže tadááá… jsem zase online!

Sice je web hotový tak ze 70%, protože upravit všechny recenze a udělat k nim grafiku je vážně kumšt, ale nač to čekání zbytečně prodlužovat. Knižní doupě je opět viditelné a bude vám přinášet hromadu recenzí, knižních tipů a mých klasických vykecávaček. Přesně tak, jak jste byli zvyklí, ale přesto krapet odlišněji.

Největší změna je samozřejmě design. Minulý mi již dlouho nevyhovoval a jaksi odmítal spolupracovat i s Facebookem, takže doufám, že si na novou podobu rychle zvyknete. S novým vzhledem souvisí také nové logo, které jsem si po pár peripetiích nakonec sama vytvořila. Nejen, že mi teď zdobí hlavičku blogu, ale mám v plánu jej do budoucna použít i na nějaké ty placky, záložky a dále se uvidí. Prosíte mě o to už dlouho, takže jsem si řekla, že bych už po těch čtyřech letech mohla něco udělat, pokud vám to udělá radost 🙂

Dalším krokem je mé rozhodnutí kompletně zrušit všechna meme. Ne proto, že bych je neměla ráda, mám je ráda pořád, ale času už není tolik, abych dělala naplno vše, co mám ráda a mnohem raději bych se soustředila na čtení, psaní recenzí a tématických článků, které vás tolik baví, než abych se ještě každý den patlala s nějakými meme. Měla jsem vás ráda, ale je čas pohnout se dál!

Minulý rok byl pro mě dosti složitý, cítila jsem, že mi i v tom blogování chybí něco důležitého a tak nějak to ztrácelo jiskru. A to mě hodně mrzelo, proto jsem si řekla, že to chce rychlý řez a novou vizi. Jak si můžete všimnout, horní menu zůstalo skoro celé stejné, jen jsem porušila některé docela zbytečné stránky a raději z nich udělala kategorie a články upravila.

Druhé menu je teď snad pro vás přehlednější a vy tak dokážete najít to, co opravdu potřebujete a sledujete ze všeho nejvíc. Do spodního menu jsem narvala vše, co jsem dělala v minulosti a nebudu se k tomu již vracet, ale je mi líto na webu to nenechat, kdyby se vám náhodou chtělo podívat se na nějaké mé staré dřysty. Knižní tour a Speciály budou samozřejmě probíhat i nadále, ale budu je po uplynutí přidávat spíš dolů.

Díky novému kabátku potřebovaly nový kabátek také články a hlavně recenze. Rozhodla jsem se v recenzích používat jen vlastní sumáře obsahu, než anotace nakladatelů. Stejně jsem je psala do obsahu recenze, proč mít v článku něco dvakrát. Jinak vše zůstává při starém, mám svůj styl ráda a nemíním ho měnit, jsem to prostě já.

Když něco uberete, měli byste taky něco zajímavého přidat, že? Meme mizí, přicházejí filmové přehledy a filmové recenze. Chodím často a ráda do kina, ráda si pouštím filmy i doma, a protože se v kinech objevuje plno filmů na základě knižní předlohy, řekla jsem si, že vás na ně budu upozorňovat, ale zároveň budu psát recenze na všechny filmy podle knih, které jsem buď viděla v kině, anebo jsem si je pustila doma. Protože… proč ne?

Dále jsem se rozhodla, že se budu více věnovat knihám, které jsem si za ty roky nakoupila a ještě stále jsem je nepřečetla. Spolupráce s nakladatelstvími jsem už v průběhu posledních let významně okleštila a myslím, že jich moc nepřežije ani tento rok. Už dávno jsem vyrostla z toho, že bych je potřebovala k chodu. Nejsem už student, jsem pracující a chci ve svém volném čase dělat to, co mě baví a neohlížet se na termíny. Samozřejmě tyto typy recenzí neodbourám úplně, ještě stále mám doma nějaké ty hromádky na recenze a stále nepřestávám psát pro Neoluxor i Martinus, či česká nakladatelství, ale chci si u knih odpočinout po náročném dni.

Chci se zase přiblble uculovat nad romanťárnami, rudnout u eroťáren, bojovat v dystopiích, kouzlit s fantasy a tak dále a tak dále… Jsem univerzální čtenář, baví mě toho hodně a chci si to prostě užít. Protože o tom pro mě všechno to blogování je. O čtení. A o vylévání svých svérázných názorů na blog a chození na knižních srazy, kde koulíme očima nad tím, co šíleného jsme zase četli. To je to, co mě na tom všem baví nejvíc. Takže vzhůru do nové éry vykecávaček!

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

12 Responses

 1. Julča napsal:

  Vítej zpátky, kolikrát jsem najela na tvůj blog a furt jsi byla offline.. Těším se na ty filmové recenze, sama taky recenzuju filmy a je to podle mě lepší, přidat něco filmového, než blog zahltit meme..
  Julča recently posted..Recenze: Zaklínač I. – Poslední přání (Andrzej Sapkowski)My Profile

 2. Táňa napsal:

  Jsem ráda, že si zpátky, tvoje články mi chyběly 😀 Už se nemůžu dočkat vykecávacích článků! Jen je škoda, že už nebudou meme, hlavně Sladká políbení, ale chápu to.
  Táňa recently posted..Valentine’s giveawayMy Profile

 3. Jé, tak to mám radost, že jsi zpět. Tento blog patří k mým nejoblíbenějším, proto jsem si dost dlouho zoufala, že si na spuštění musím ještě počkat. Nebetyčnou radost mám však z příslibu, že budeš věnovat čas i článkům o filmech – na to se já osobně moc těším, protože filmy pro mě představují stejné blaho jako knihy :). Proto se i já věnuji na svém blogu filmům v několika projektech a samozřejmě recenzích. Těším se, až je budu moci porovnat s těmi tvými! 🙂
  Eliška Elise Jey recently posted..Neprolomitelný Kód EnigmyMy Profile

  • Syki napsal:

   Abych se přiznala, docela mě překvapuje, kolik lidí se opravdu raduje z toho, že jsem zase online. Za ty roky blogování jsem už realista a spíš jsem počítala, že mě tolik lidí zase nečte, když mi ani ty komentáře zase tolik nepřibývají. Ale potěšili jste mě, vážně jo 🙂

 4. Kristina napsal:

  Ahoj Syki, super, že jsi to vzala takhle celé z gruntu a pojala nově, a moc se mi to líbí. Ještě jsem to nestihla projít celé skrz na skrz (tvůj blog), ale moc ráda se vracím, hlavně k tvým názorům na knížky. Moc se mi líbí představa, že už omezuješ recenze pro nakladatelství, chápu proč, ze stejného důvodu jsem to udělala sama… potřebovala jsem číst také své knihy a termíny mi lezly už krkem (ve vší úctě k nakladatelstvím, ale nedá se to tak dělat věčně). Na filmové recenze a hlavně přehledy se moc těším, všimla jsem si tipů do kin, to je prima 🙂 Ať se ti moc daří a pořád tě to baví (i přes občasná negativa z vnějšího světa 😛 )
  Kristina recently posted..„Rožni“ versus „přijdu dýl“My Profile

  • Syki napsal:

   To blogování by měla být hlavně radost a ne starost. A s tím do toho všeho taky jdu. Aby to dělalo radost mně i ostatním.

 5. Veronika napsal:

  Já ti říkala, že se po tobě lidem stýská 🙂 ale netušila jsem, že k návratu bude stačit poznámka po koncertě 🙂 😀

  • Syki napsal:

   Mno, asi to byla taková ta poslední kapka do moře, které se konečně rozbouřilo 😀 A jsem online, už si můžeš číst a můžeš občas taky něco okomentovat. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..