Filmové léto (1)

A máme tu první příspěvek do našeho letního speciálu. Já vám dneska přinesu základní informace o filmu a pár zajímavostí o knize a autorovi, zítra se pak nezapomeňte podívat k Rachel-Roo, protože pro vás bude mít připravenou recenzi a další perličky.

~ Na hraně zítřka (Edge of Tomorrow) ~

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí.

Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít… a tak stále dokola.

Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit (CSFD.cz).

~ All You Need is Kill (Hiroshi Sakurazaka) ~

Ano, čtete správně. Film vznikl na základě japonské military science fiction, která vyšla v roce 2004 a šlo o autorův debut. O ilustrace v knize se postaral Yoshitoshi ABe. Kniha byla později vydána také v angličtině.

Jak už to tak u úspěšných japonských novel bývá, dočkají se své manga podoby. O tu se v lednu 2014 postarali Ryōsuke Takeuchi (text) a Takeshi Obata (ilustrace). Vycházela v Weekly Young Jump magazínu a později i ve Weekly Shonen Jump magazínu. Grafická novela vyšla v květnu 2014.

Filmová práva byla koupena už ke konci roku 2009 filmovým studiem Warner Bros. Pictures. Na koprodukci se podílelo australské Village Roadshow, natáčení začalo už v roce 2012 převážně v londýnských studiích Warner Bros. Kvůli natáčení bylo dokonce na tři hodiny uzavřeno Trafalgarské náměstí.

Knižní předloha je vyprávěna z pohledu rekruta Spojených Obranných Sil, Keiji Kiriya, který bojuje proti záhadným „Mimikům“, co se rozhodli ovládnout Zemi. Keiji je na své první misi zabit, ale díky nepředvídatelnému fenoménu se probudí do dne před bitvou. Tato scéna se neustále opakuje a Keiji se tak ocitne v časové smyčce nekončící smrti a navracení se. Keijiho schopnosti se postupně s každou smyčkou zdokonalují, zatímco se Keiji zoufale snaží ze smyčky dostat ven a uniknout svému osudu.

Milovníci mangy si můžou celou mangu přečíst v angličtině třeba tady.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..