Dreamless

Autor: Josephine Angelini
Originální název: Dreamless
Knižní série: Starcrossed (Proroctví)
Díl: druhý
Žánr: mytologie, paranormálno, zvláštní schopnosti, re-telling

Anotace na Goodreads: Může být pravá láska zapomenuta?

Jako jediný potomek, který dokáže sestoupit do Podsvětí, stojí Helen Hamilton před téměř nemožným úkolem. V noci putuje v zemi Háda, kde se snaží zastavit nekonečný cyklus pomsty, jež proklel celou její rodinu. Přes den se snaží překonat únavu, která se rychle vkrádá do jejího duševního zdraví. Bez Lucase po boku si není Helen jistá, jestli má dostatek síly jít dál.

Zatímco Helen je tlačena až na svou hranici, přijde jí na pomoc tajemný nový potomek. Vtipný a statečný Orion ji chrání před nebezpečím Podsvětí. Ale čas jim rychle dochází. A nemilosrdný nepřítel proti nim kuje pikle a touha Fúrií po krvi je stále hlasitější.

Když se starověký řecký svět střetne s tím smrtelným, upadne Helenin skrytý život na Nantucketu do chaosu. Ale nejtěžší úkol ze všech spočívá v zapomínání na Lucase Delose.

Nakladatel: HarperTEEN (EN), CooBoo (CZ)
Počet stran: 487 (EN)
Vazba: Vázaná i brožovaná (EN)
Vydání v USA: 29.5.2012
Vydání v ČR: vyjde

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Promo ke knize


 
Datum četby: 6 dnů, leden 2014, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Výborný díl, ale některé věci mě vyloženě vytáčely, proto hvězdička dolů.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Tak nějak nemůžu uvěřit tomu, že jsem se do druhého dílu série pustila až v roce 2014, ačkoliv jsem první díl četla před třemi lety a před dvěma pokračování přišlo. Je to bohužel dáno tím, že v roce 2012 jsem byla v USA, když mi kniha dorazila domů a od té doby jsem se k ní nějak nedostala, protože přišly další a další knihy. Letos jsem se ale rozhodla opravdu dočíst všechny nakoupené a rozečtené série. Znáte mě, nemám ráda něco nedokončeného.

Po šokujícím odhalení má Helen co dělat, aby se udržela nad vodou. V noci se nedobrovolně propadá do Podsvětí, kde neúspěšně pátrá po jakékoliv indícii, jak se zbavit smrtelného prokletí, které trápí všechny potomky starých řeckých bohů. Každá další noc ji jen více a více vyčerpává, nedokáže normálně fungovat ani ve škole a přetvařování před otcem jí taky zrovna dvakrát na energii nepřidá. Brzy se ovšem ukáže, že i v Podsvětí najde pomoc.

Tou pomocnou rukou je Orion. Vyvrženec, co se životem protlouká sám, protože kdyby přišel na oči někomu ze své rodiny či klanu, jistojistě by se ho pokusili zabít. Důkazem je nespočet jizev, které pokrývají jeho tělo. Helen ale netuší, jestli mu může věřit. Ale ví, že je to její jediný pořádný spojenec. Delosovic rodina má totiž vlastních problému dost. Velice těžce nese odloučení Hectora i nadcházející střet hlavních klanů. Blíží se válka… stejně zničující, jako byla ta v Tróji.

Ano, chápete to správně. Na scénu přichází milostný trojúhelník. Ovšem jde o jeden z nejlépe napsaných milostných trojúhelníků, na jaký jsem v young adult sérii narazila. Vážně. Zatímco v prvním díle nás autorka nechala zamilovat se do Lucase, aby nám konečným kopancem dala pořádně zabrat, teď vám ukáže vtipnou a statečnou stránku Oriona. Věřte mi, nebudete si mezi nimi moci vybrat.

Velké plus rozhodně patří autorce za to, že z Helen neudělala žádnou lehce přelétavou hrdinku. Je na ní vidět, že Lucase miluje i přes to, co se dozvěděla. Neustále na něj myslí a trápí se tím, že by to dělat neměla. Musí na něj zapomenout, ale nedokáže se od něj držet dál. Ono to ani dost dobře nejde, když je s Delosovými neustále v kontaktu.

Druhý díl je o chlup lepší než ten první. Proč tedy dávám hvězdičku dolů? Protože mě ta kniha neuvěřitelně vytáčela! Hlavně jsem vytočená z toho, v jaké mazlanici se teď všechno nachází. Ještě to bude pořádně divoké, až mám obavy, kdo další zemře, protože Josephine to kosí pěkně. Vůbec se s tím nepáře a dokáže vás pořádně překvapit tím, jak umně si hraje se starými mýty a kroutí jimi podle vlastní potřeby. A jde jí to výborně.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..