Společné čtení Vampýrské akademie (7)

Uběhl nám druhý týden s Vampýrskou akademií. Doufám, že jste si druhý díl vychutnali alespoň stejnou měrou jako ten první. Zatímco na Slovensku se už čtenáři filmové premiéry dočkali, nás čeká až příští neděli. Věřím, že se už nemůžete dočkat. Já si hodlám na film zajít znovu. Teď se ale podívejme an to, co na Mrazivý polibek říkáte vy:

Tento díl Vás naprosto pohltí, jelikož je plný napětí a akce. Strigojové začínají útočit na královské a postupně je chtějí všechny zabít. Po dvou velkých masakrech se skupina studentů vydává hledat Strigoje na vlastní pěst. Když se Rose dozví, že je včele její nejlepší kamarád Mason rozhodne se ho jít hledat. A jak už se dá předpokládat, když jde o Rose, vždycky to končí průšvihem. Prostě naprosto senzační díl, a já jsem ihned pokračovala dalším dílem. 🙂

nitty yanniss

Nejdřív mě překvapilo, jak ubral na tloušťce od prvního dílu. Začátku jsem opravdu moc nedůvěřovala, nějak se to táhlo. Pak začala ta pravá „akce“ a já se do děje pořádně ponořila. Konec to totálně vytrolil, myslela jsem, že umřu, když umřel Mason! Původně jsem chtěla, aby Rose skončila s ním.
No a samozřejmě byl lepší než první díl, objevil se tu Adrian.

Adelle R.

Úžasné! Miluju tuhle sérii, miluju tuhle knihu, miluju Rose, miluju… jo a miluju Adriana! Když se tam konečně objevil, tak jsem se chichotala, jak malá holka! On je totiž fakt boží! Miluju, jak se chová, jak je takový bad boy, kterého nic nezajímá, ale přesto, už v tomhle díle, se pod tím vším dá tučit velké srdíčko.
Málem jsem se kvůli čtení přihlásila na úplně jinou výšku, než jsem zamýšlela :D, máma mi musela knihu zabavit, abych koukala na to, co dělám 😀
Rosina matka mi opět ze začátku lezla na nervy, pořád ještě trochu leze, ale dá se chápat.
Další věc, která mě při prvním čtení nenapadla: chvilkami mi přišlo, že Lissa Rose maličko využívá, že ji bere jako dhampýrku, která tam má vždy být pro ni a která se jí musí přizpůsobit. Docela mě to překvapilo, protože dřív mi to tak nikdy nepřišlo.
Btw nesnáším Tašu! Je to potvora! Ble!

MischaS_

Druhá kniha bola pre mňa trochu slabšia ako prvá. Hneď v úvode som uvítala taký úvod do deja a vysvetlenie všetkého podstatného, to mi v prvej knihe chýbalo, ale asi to k tomu proste patrí, takto by som aspoň ako nový čitateľ mala hneď prehľad, aj keď kto by čítal sériu od druhej časti? Potom sa mi však príbeh zdal trochu obyčajný a mala som pocit, že hlavne sa tam rieši Rosin vzťah ku kadekomu a zvyšok len tak okrajovo. Takisto sa podľa mňa dosť času venovalo Lisse a Christianovi, prišlo mi to celé teda trochu také, no proste len o chalanoch. Pre mňa prišla najlepšia časť až ku koncu knihy, kedy sa udialo dosť podstatného a hlavne bola plná napätia, ktoré ma donútilo nepustiť knihu z ruky, záver presne podľa môjho gusta, potom mi už ani ten kus lásky nevadil, ten som naopak uvítala.

Nerya

Tahle kniha mi moc sedla. Knihu jsme přečetla téměř na posezení. Bylo to daleko lepší než první díl a prostě to bylo naprosto božíííííííí. Rozhodně má ode mě Dimitri palec hore za ten závěr :3 a také Lisa se mi během této knihy zdála daleko přijatelnější než v díle prvním. Christian je u mě stále na stejné úrovni jako Dimitri, to bez debat. A Adrian.. nevím co si o něm myslet, ale pokusím se jen o to nejlepší 🙂
Celkově se mi kniha zdála hodně propracovaná a domyšlená. Všechno na sebe hezky navazovala. Rozhodně se mi líbilo to, že na Rose zanechalo nejaké následky, když zabila ty strigoje a když zabili Masona. Ukazuje to, že je to přeci jen nějaká osobnost, která se nevysmívá smrti.

Veru

Co k tomuto dílu říct. Ráda bych se vyhnula používání slovům jako : úžasný, báječný, neskutečný, unikátní. Ale bohužel to bez těchto slov nejde. Mrazivý polibek mě přímo vtáhl do děje, a já jenom četla a četla a četla. Během čtení jsem nevěděla o světe. Zajímalo mě jen to, jak to všechno dopadne. I když jsem knihu už dříve četla, stejně jsem se nemohla dočkat konce. I přesto, že byl konec smutný, byl tento díl naprosto famózní.

Janča

Musím říct, že se mi Mrazivý polibek líbil možná o chloupek víc než první díl. Je to pro mě docela překvapivé, protože se mi často stává, že po dokonalém prvním díle, přijde nijaký druhý. Ale to se tady naštěstí nestalo.
Co se mi líbilo nejvíc, to byly ty hádky Rose s matkou a Rose s Dimitrijem. Nejlepší scény pro mě byly trénink s Rosinou matkou a hned potom trénink s Dimitrijem.
Potom se samozřejmě musím zmínit o Adrianovi, protože ho naprosto zbožňuju. A přitom, když jsem sérii četla poprvé, neměla jsem ho ráda. Přišel mi takový vlezlý, pořád se cpal mezi Rose a Dimitrije a mě to štvalo. Protože podle mě se k sobě s Rose vůbec nehodí. Po přečtení Pokrevních pout se ale rychle stal mým miláčkem a najednou jsem ho dokonce měla radši než Dimitrije.
Další věcí, co se mi líbila, byla spolupráce Rose a Christiana. Ti dva jsou dohromady fakt smrtelná kombinace a jejich přestřelky mě bavily. Jediné, co bych přeci jen trochu vytkla, byl ten nedostatek žhavých scén mezi Rose a Dimitrijem. Na jednu stranu jsem si ty jejich hádky užívala, na druhou stranu mi ale chyběly nějaké tajné polibky.

Illandris

Tato kniha mi připadá jako nejslabší článek z celé série. Tím ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Jen mi přijde, že se tam celou knihu nic neděje, a na konci je to všechno tak trochu „narychlo“. I přesto jsem si ale „znovu“ čtení této série neskutečně užívala a ihned jsem sahala po dalším dílu. Rose je mi prostě neskutečně sympatická a já se těším, až budu spolu s ní pokračovat v jejím dobrodružství.

Alena

Podle mě nejslabší dál, nevím prostě mi nesedl. Vztah mezi Rose a Dimitriem se mi nelíbil a nenáviděla jsem Masona. Christian se konečně projevil a to se mi líbilo, v tom sklepě byl úžasnej. Jinak jako obvykle kniha od této autorky nezklamala. Jen se nevyrovná ostatním dílům.

Endyna20

Tento díl se mi líbil o něco víc, než ten první. Je v něm plno napětí a akce. Od Mrazivého polibku jsem čekala hodně a byla jsem velmi mile překvapená. Nejlepší je samozřejmě konec a i přes to, že je smutný, je krásně napsaný. Těším se na další díl.

kačena

Druhý díl VA je o něco slabší než první díl, alespoň podle mého názoru. Sice je tam hodně akce, díky kterém jsem se začetla a nemohla se odtrhnout, ale na druhou stranu, to už nebylo takové, jako v díle prvním. VA sérii mám ráda, a myslím si, že tento díl je nejslabším článkem. I přesto jsem se uměla začít a čtení jsem si užívala. A na konci uronila i několik slz. Kdo by neuronil. Tomuto dílu jsem dala 4 hvězdičky z 5 a ihned se vrhám na další díl.

Kwěta

Po jednotke som si nemyslela, že by sa táto kniha ešte mohla zlepšiť, ale očividne som sa mýlila. Čím ďalej postupujeme, tým je to lepšie. Nastupuje excelentný začiatok a pomaly sa dej rozvíja do ešte lepšieho konca. Každou ďalšou stranou som mala chuť skočiť do knižky a prežiť zaujímavé udalosti hlavných hrdinov. Veď ktoré dievča by nechcelo byť Rose, alebo Lissou? Ak tú knihu nejaký chalan čítal, má dôvod, aby nezatúžil aspoň na sekundu stať sa úžasným Dimitrijom, alebo tajomným Christianom? Síce je v knihe pár postáv, ktoré by som najradšej trepla po hlave valčekom na cesto (Taša :D), ale tie pozitívne postavy to rozhodne prevažujú. Túto knihu 100%-ne odporúčam! 😀

Daniela

…A tady už se dostáváme k pravé podstatě Vampýrské akademie. 🙂 Druhý díl je jednoznačně lepší než díl předchozí, protože zatímco v prvním díle jsme se začínali rozjíždět, v díle druhém už jedeme podstatně rychlejším tempem. Možná má na tom vinu i Adrian, který se v knize objevuje poprvé, v každém případě závěr knihy vyráží dech. Už se nemůžu dočkat na re-reading Stínem políbené. To bude teprve něco. 🙂

Ells

Mrazivý polibek byl otrochu lepší než první díl.
Christian a Lissa jsou spolu tak rozkošní,ale nezáviděla jsem Rose,když byla vtažena do Lissiiny hlavy a také mě štvalo jak Christian Lisse nevěřil s Adrianem.Konečně jsem poznala Rosinu mamku,a abych pravdu řekla obě jsou si v mnoha věcech podobné (i když si to Rose nechce přiznat).
Tak krásné Vánoce,co strávili studenti z Akademie sv.Vladimíra,bych chtěla také zažít(samozřejmě by takové Vánoce neprožili,kdyby neútočili na rodiny královských Strigojové).
V tomto díle jsem poznala fajn postavu je to Adrian sice je takový jaký je,ale jsem ráda,že konečně Lissa poznala někoho jako je ona sama.Mimo Adriana jsem poznala Christianovu tetu Tašu.
Hrozně mě zasáhlo,když zemřel Mason,protože jsem si ho oblíbila. Navíc to byl Rosin kamarád,který ji sice měl rád víc jak kamarádku,ale i přesto si byli blízcí a Rose s ním trávila čas hrozně ráda.
Už se nemohu dočkat,až se pustím do třetího dílu.

Kiki

Když jsem četla Vampýrskou akademii poprvé, druhý díl se mi ze všech dílů líbil nejméně. Po tomto re-readingu Mrazivého polibku jsem však změnila názor. Druhý díl se mi líbil více než první díl. Byl trochu akčnější a taky romantičtější. A ještě k tomu se v tomto díle objevil úžasný Adrian, kterého mám ráda stejně jako Dimitrije. Jeho oslovení „Malá dhampýrko“ mi vždycky vykouzlilo úsměv. Taky mi bylo líto Masona. Bylo jasné, že ho Rose nikdy nebude milovat. Mrazivý polibek je další skvělá knížka ze série VA. =)

EM

Mrazivý polibek je samozřejmě stejně dobrý jako první díl. Možná i o něco lepší. Zase jsme měli možnost přiblížit se k hlavní hrdince Rose, která je opravdu sympatická. Skupinka studentů se vydává hledat Strigoje na vlastní pěst, a když se Rose dozví, že v čele je její kamarád Mason, rozhodne se jít také. Samozřejmě jak už to u Rose bývá, dostanou se všichni do průšvihu. Tato část knihy se mi líbila nejvíc. Bylo to napínavé a hlavně to bylo naše první setkání se Strigoji, což bylo velmi zajímavé. Tomuto dílu prostě nemůžu nic vytknout a ode mě dostává 5 hvězdiček z 5.

svetluska

Už jsou to tři roky co jsem Vampýrskou akademii četla a musím říct, že jsem hodně věcí pozapomněla. Mrazivý polibek je taková emotivní horská dráha, alespoň pro mě. Jednu chvíli s Rose soucítíte, že jí Dimitrij dává zabrat a hned poté by jste jí něco udělali za to jak nehorázně využívá hodného Masona. Masona jsem si už od prvního dílu oblíbila a ten konec jsem opravdu nečekala a musím říct že jsem u něj brečela jak malá holka i podruhé. =D Ale v druhém díle se taky poprvé objevil úžasný Adrian Ivaškov s jeho arogantním postojem. Musím se přiznat , že Dimitrij mi je hodně nesympatický a už od prvního dílu ho moc nemusím a v tom mě druhé čtení ještě utvrdilo. Já jsem prostě team Adrian. Mrazivý polibek se mi moc líbí už jen díky stylu jakým jsou všechny díly napsané. Prostě se od žádného dílu VA nemůžete odtrhnout. =)

Romča

Na pokračování jsem se těšila, a juj, bylo fajn.
Hned na začátku mě dostal popis Badicova domu: „Byly tam normalni věci, jake by každy očekaval. Sedačka. Televize. Houpaci křeslo. A mrtvola.“
Inu, líbilo se mi to. Líbilo se mi, že příběh zase odehrával někde jinde. A to horské středisko bych chtěla navštívit, bylo popsané opravdu moc hezky. 😀
Co se nových postav týče, například Rosina matka byla bezva. Adrian se mi začal líbit až po pár stranách od jeho prvního výstupu, ale je fajn. :3 A Christianova teta byla rozkošná. Líbil se mi ten její vztah s Dimitriem.
Rose jsem v tomhle díle ale zas moc ráda neměla. Byla divná. A chudák Mason, Rose ho úplně zlikvidovala. Také mi bylo líto, že se v tomhle díle Liss moc nebylo, ale bude mít ještě prostor v dalších čtyřech knížkách. A bylo dobře, že Christianovi bylo dopřáno víc prostoru, protože je úžasný, a jeho dialogy s Rose byly dosti dobré. Miina ‚změna‘ se mi taky líbila. (A její trik s vodou!)
Nejlepší scénka byla, pro mě, když Lissa cloumala s Rose, aby ji probudila a Rose se dostala do její hlavy. Dost jsem se u toho nasmála, i když to zas tak vtipné nebylo, ale… 😀
Nu, nebýt Christiana, řekla bych, že tenhle díl byl o trošičku horší. (Může za to Rose. A její chlapci.) Takhle oba díly hodnotím stejně. Dobře. /Vzhůru na třetí díl!/

Pavliseb

Nemůžu najít ty správné pojmy, které by vystihly mé dojmy, jelikož tato série je i po opakovaném přečtení prostě bezkonkurenční! Sice už to lehce postrádá ten pocit překvapení a nejistoty, ale knihu jsem si vychutnala i tak, hlavně když člověka jako jsem já nikdy neomrzí některé hlášky hlavních hrdinů. Takže si neodpustím nezmínít osobu, která se nám oficiálně představila na straně 112 a zničila mě v dobrém slova smylu už tím, že jí autorka „vdechla život“ 😀 „Ach Adriane, ty jsi to jediné, proč tuto knížku čtu…“ Trochu víc přeháním, ale naprosto to vystihuje moji posedlost jím 😀 Samozřejmě těch postav a důvodů jedinosti VA je víc…
Re-reading Mrazivého polibku má jeden výjimečný klad, a to, že už mě tolik nehněte Masonova smrt, leč stejně ho považuji za zbytečnou oběť, když vezmu na vědomí fakt, že se pro Rose nemusel nutně vracet a ona si nakonec poradila sama!
Dvojka se četla podobně jako první díl velmi lehce a není divu, že i příliš rychle, když je oproti ostatním stále „podvyživená.“

mary-berry

A jak jsme na tom se recenzemi?

Illandris
Crazy Bookshelf
Nessa
Nerya

A protože jste se mě ve formuláři na pár věcí ptali, odpovím 🙂

Jaký mám názor na Tašu? Inu, když jsem sérii četla poprvé, nebyla mi zase tolik sympatická – a to samozřejmě kvůli tomu, že pokukovala po Dimitrim (hlavně víme, co se pak stalo, že…), neseděla mi ani ta její velká angažovanost, ačkoliv to do jisté míry i chápu. Jestli mám radši Dimku nebo Christiana? Mám je ráda oba, ale každého jiným způsobem. Dimitrije mám ráda, protože je to prostě klasický „pan tajemný a drsný“, kdežto Christiana žeru za to, jaký je. Je mi totiž dost podobný (to mám společné i s Rose, taky jsem držka nevymáchaná).

Proč se kniha jmenuje Mrazivý polibek? Český název je samozřejmě odvozený od toho originálního, ale i tak… proč zrovna mrazivý polibek? Ano, řekla bych, že se to vztahuje jak k prostředí, v kterém se kniha nachází, ale také k nadálým skutečnostem, které se odehrají hlavně na konci knihy. Nevím, jak vás, ale když jsem si knihu přečetla vůbec poprvé, zamrazilo mě z toho, co se stalo, protože jsem to prostě nečekala a bylo mi to ohromně líto. Co má Rose proti Christianovi také docela vyplývá ze situace. V prvním díle jí svým způsobem „ukradl“ pozornost Lissy, nevěřila mu a když se v druhém díle objevila Taša, jeho teta, co si brousila drápky na Dimitrije, byla naštvaná ještě víc. Někdy zapomínáme na to, že je Rose jen 17 (což jí často připomíná Dimka… a vlastně to hlavně připomíná sám sobě) a jako náctiletá se občas i chová.

+ Ano, budu všechny výhra odesílat najednou, abych nemusela víckrát chodit na poštu 🙂

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

 1. MischaS_ napsal:

  Nemohla jsem odolat a dala jsem hledat na stránce slovo ADRIAN 😀 Byla jsem zvědavá kolikrát je zmíněný. Nakonec vylezlo číslo 13 😀

  • mary-berry napsal:

   Jenom 13krát??! 😮 Och..moje oblíbené číslo, to bude něco znamenat 😀 Obdivuji ty, co ho nezmínily…a sama sebe nechápu, proč ho tak žeru, když se konkrétně v tomto díle chová mírně vlezle.

   V našem městě VA nejenomže přesunuli na konec měsíce, nevím jak premiéra, ale u nás to budou dokonce promítat dabingované, což pro mě bude hotové utrpení, hlavně když jsem se tak těšila na Dimkův přízvůk, hlášky a vůbec všechno…Případný mizerný překlad titulek bych ještě překousla, přeci jenom bych v pozadí stále slyšela herce a moje angličtina snad není tak hrozná…ale dabing? Kroutím jen hlavou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..