Knihy měsíce – září, říjen 2013

Jelikož jsem toho za říjen zase tolik nepřečetla, rozhodla jsem se spojit tyto dva měsíce dohromady, abych měla z čeho vybírat.

Výtečník v jejím ložiThe Sea of TranquilityDýchání pod vodouPandemoniumSoumrak královstvíProbuzeníUnlockedLockoutThe TransferLockedDívka z nočních můrIf You LeaveZlomená srdceAnatomie vraždy

Hitparáda

Nejlepší kniha
The Sea of Tranquility (Katja Millay)

Proč: Tahle kniha mě vtáhla od prvních stránek a nechtěla pustit. Už dlouho jsem nečetla takhle emočně náročnou knihu, která mě nutila často brečet a vůbec uvažovat nad životem. Je to velice silný kousek, který by vám rozhodně neměl uniknout. V češtině kniha vyšla pod názvem Moře klidu.

Nejhorší kniha
Soumrak království (Morgan Rhodes)

Proč: Tohle byla hrůza. Vážně. Od začátku do konce. Autorka se snažila přinést jakousi vykleštěnou pomladěnou verzi Her o trůny, ale vůbec se jí to nepodařilo. Ani jediná z postav nebyla ničím sympatická, u většiny z nich jste se modlili, aby je už někdo zabil.

Největší překvapení
Locked (Maya Cross)

Proč: Na tuhle knihu jsem vlastně narazila úplnou náhodou a byla to právě obálka, která mě přiměla k tomu, abych se do ní pustila. Neudělala jsem vůbec špatně. Sice byla místy dost klišoidní a rozhodně by si zasloužila více stránek, ale vážně mě její čtení bavilo.

Největší zklamání
Soumrak království (Morgan Rhodes)

Proč: Z téhle knihy jsem byla také nejvíce zklamaná, protože jsem se na ni opravdu těšila. Četla jsem velké množství pochvalných recenzí a myslela jsem si, že mě dostane stejně jako všechny ostatní – pletla jsem se. Ani nevím, jestli se mi do druhého dílu chce, ale už přece víte, že nesnáším nedočtené série, takže se k ní časem dostanu.

Nejnapínavější kniha
Anatomie vraždy (Imogen Robertson)

Proč: Tenhle kousek není tak úplně nejnapínavější, protože je dost dlouhý, ale je to kniha, u níž musíte dávat dobrý pozor na to, co se děje, aby vám neuniklo něco důležitého. Velice dobře bych si celou tuhle sérii dokázala představit ve filmové verzi. Autorka vás nutí přemýšlet, motá vás do všeho okolo a nakonec vám příběh rozuzlí způsobem, jaký by vás nejspíš nenapadl.

Nejvtipnější kniha
Zlomená srdce (Emma Garcia)

Proč: Velice sympatická kniha, u které jsem se opravdu nenudila… jen jsem chtěla hlavní hrdinku čas od času profackovat, protože se mi nelíbilo, jak lpěla na tom, co měla nechat plavat. Každopádně celé pojetí příběhu mi přišlo hezky odpočinkové a vážně vtipné.

Nejnudnější kniha
Probuzení (Mark Frost)

Proč: Nevím, čím to je, ale během čtení jsem se vážně nudila. Hlavní hrdina mi k srdci moc nepřirostl, celkové pojetí příběhu mi přišlo i na fikci až moc přitažené za vlasy a nemohla jsem se zbavit sžíravého pocitu, že je tam něco prostě špatně. Bylo tam toho asi až moc a nedávalo to smysl.

Nejromantičtější kniha
Výtěčník v jejím loži (Sabrina Jeffries)

Proč: Zcela nepřekvapivě jde o historickou romanci… tadááá! Ale dost srandy, kniha mě bavila. I na historickou romanci byla příběhově netradiční, a to je opravdu velké plus. Navíc byla přeložena velice hezky. Těším se na další díly.

 Nejočekávanější kniha
Soumrak království (Morgan Rhodes)

Proč: Jak jsem už říkala dříve, na tuhle knihu jsem se opravdu moc těšila. Líbila se mi obálka, líbila se mi anotace, líbily se mi zahraniční anotace. Po dočtení mě fakt štvalo, že jsem do knihy vrazila okolo čtyř stovek. Mohla jsem je vrazit do lepšího kousku.

Knižní série objevená v tomto měsíci
The Alpha Group (Maya Cross)

Proč: Všechny tři díly jsem slupla rychle po sobě. Ono jde de facto spíše o jednu ucelenou knihu, která byla rozdělena na tři části, o čemž psala samotná autorka na svém blogu. Když totiž příběh napsala, byl příliš dlouhý na to, aby ho vůbec čtenář přečetl na jeden zátah a tak se ho rozhodla rozdělit na menší části.

Nejlepší cover knihy
Dívka z nočních můr (Kendare Blake)

Proč: No ještě mi říkejte, že to není nádherná obálka… Jsem moc ráda, že se zadařilo a české vydání má originální verzi obálky.

 

Nejhorší cover knihy
Dýchání pod vodou (Alex Flinn)

Proč: Tohle je přesně ten případ obálky, která sice z dálky vypadá velice hezky, ale když se na ni podíváte blíž, dojde vám, co všechno je na ní špatně a jak vlastně celkově vyznívá… špatně.

 

Největší crush, Hrdina měsíce, Hrdinka měsíce, Pár měsíce
Josh Bennett, Nastya Kashnikov (The Sea of Tranquility ~ Katja Millay)

Proč: Když jsem se dívala na všechna tato ocenění měsíce, napadala mě jedna jediná kniha a její postavy. Protože mi přišlo zbytečné dávat čtyřikrát po sobě jednu a tutéž knihu, spojila jsem ocenění dohromady. Tahle kniha je totiž opravdu tou nejlepší knihou, jaká se mi v poslední době do rukou dostala a byla by velká škoda, kdyby vám unikla.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Nikki Finn napsal:

    no vidíš, a mně se třeba Dýchání jako cover líbí 😀 Zlomená srdce musím přečíst 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..