Trailer Thursday (82)

Pod kupolí

Stephen King

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.

Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu ¬– syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

Kingovy knihy čtu občasně, spíš se dívám na filmové a seriálové adaptace. I tahle kniha se nedávno dočkala svého seriálu, který mi hodně lidí doporučovalo. Měla bych si na něj najít konečně čas – anebo na knihu.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Niviat napsal:

    Já jsem velkým fandou kingovek, kniha je skvělá a kupodivu i seriál si mě získal. Obvykle dávám totiž vždy přednost knize před filmem nebo seriálem. 🙂
    Niviat recently posted..Teaser Tuesday #20My Profile

  2. Adelica napsal:

    Rozhodně si knihu přečti. Doporučuji ji každému. Je moje nejoblíbenější a nudit tě rozhodně nebude 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..