Paperback vs. Hardcover (16)


The Catastrophic History of You and Me by Jess Rothenberg
Vlevo: hardcover
Vpravo: paperback

Verdikt: Obálku hardcoveru znám už dlouho, takže ji mám s názvem knihy také dost spojenou. Paperbackovou obálku bych tudíž někde v knihkupectví dokonale přehlédla. Hlavně by mě vůbec nenapadlo, že jde jen o jiné vydání stejné knihy. Knížku jsem nečetla, takže neposoudím, nakolik obálky reflektují to, co se v příběhu děje, ale na hardcoveru mi vždycky přišlo divné to pozadí. Nahoře je totiž něco červeného, na křídla to nevypadá a jedinou věc, kterou mi to evokuje, je most Golden Gate. Víc se mi asi líbí paperback, protože jde o takovou hezky zamilovanou obálku.


Ashfall by Mike Mullin
Vlevo: hardcover
Vpravo: paperback

Verdikt: I v tomto případě si s knižní sérií, nebo tedy spíše s prvním dílem, vybavím obálku hardcoveru, která mi přijde pěkně creepy. A taky se mi daleko víc líbí. Proto mě mrzí, že u druhého dílu převzali stejný styl obálek, jaký přišel s paperbackem. Zatímco na prvním díle je na pravé straně modrá látka, na druhém díle je červená (i strom v pozadí se změnil). Musím se přiznat, že když jsem viděla obálku druhé knihy, nejdřív jsem si myslela, že jde o lidskou ruku bez kůže, takže vidíte svaly a šlachy… no neptejte se mě, co jsem si tehdy šlehla, že jsem měla takové halucinace, protože fakt nic neberu 😀 Tak jako tak mi teď ta série už nepřijde tolik výjimečná, ale spíše tuctová. Ale stejně si knihy přečtu.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Maťa napsal:

    V oboch prípadoch sa mi páči viac hardback 🙂
    Maťa recently posted..Mesačná chvastačka – augustMy Profile

  2. mayiree napsal:

    Paperbacky sice nemám moc v lásce, ale což se vzhledu týče, v obou případech se mi líbí víc. 🙂 V prvním případě je to zvoleným fontu v názvu a barev u hardcoveru, které se mi prostě nelíbí. U druhé knihy se mi prostě líbí obrázek. Je hezký, jednoduchý a nezasahuje do textu. Perfektní. O:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..