Knihy měsíce – duben 2013

Doháním knižní resty, tudíž doháním i Knihy měsíce. Snad potěším ty, kteří mají tyhle mé vykecávací články rádi 🙂

RealZradaThe Love GameTwisted PerfectionSecond Rate ChancesDědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišlaTen Tiny BreathsIn the AirPrázdné místoBeautiful BastardSecond Chance BoyfriendFeverNic nebude jako dřívAfter MathTriptychFalling Into YouCrossing the LineWalking DisasterZkrocení šarmantního rebelaDech

Hitparáda

Nejlepší kniha
Beautiful Bastard (Christina Lauren)

Proč: Když jsem s touhle knihou začínala, moc nadějí jsem jí nedávala. Přece jenom to kdysi byla erotická fanfikce na Stmívání – tedy, svým způsobem – a všichni víte, jakou mám averzi na Fifty Shades (i když v poslední době se u mě ty hormony už poměrně zklidnily). Jsem ovšem ráda, že jsem knihu do rukou vzala, protože se stává jednou z mých nejoblíbenějších erotických knih vůbec. Je to totiž přesně ten styl vyprávění, jaký mi sedí a který mě nejen, že i baví, rozesměje, ale taky pořádně rozžhaví. Už se nemůžu dočkat druhého dílu! Tohle je kniha, kterou rozhodně musíte mít doma.

Nejhorší kniha
Walking Disaster (Jamie McGuire)

Proč: Naprosté a obrovské zklamání. Možná jsem od knihy očekávala až příliš a možná jsem přece jenom měla právo očekávat hodně. Autorka přišla s tzv. vycpávací knihou, bez které byste se naprosto obešli, protože vám nepřinese lautr nic nového a ještě vás na konci představí úplně podivnému světu, jen aby si otevřela vrátka pro další knihy, které vás zase tolik neberou a jsou vám docela fuk.

Největší překvapení
Triptych (Karin Slaughter)

Proč: Ještě před nějakým časem jsem se typickým detektivním žánrům s příměsí thrilleru spíše vyhýbala. Myslela jsem si, že na to nemám ten správný žaludek. Ukázalo se, že na to žaludek sice ještě stále nemám – vždyť kdo by na taková zvěrstva měl? – ale dokážu se s tím vším docela obstojně vyrovnat. Ale co je hlavní, vážně mě to baví. Respektive ne, že bych se vyžívala v některých hrůzách, ale napsané je to opravdu úžasně. Proto pokud jste ještě nezkusili sérii Will Trent, doporučuju všemi dvaceti. Možná vám chvíli potrvá, než se do toho dostanete, ale pak to pojede jako na běžícím pásu.

Největší zklamání
Second Rate Chances (Holly Stephens)

Proč: U téhle knihy jsem se neuvěřitelně zklamala – a to vše díky hromadě lákavých a pochvalných recenzí. Nechci říct, že by kniha byla naprosto o ničem… jenže ona svým způsobem vlastně byla. Jakás takás zápletka tam sice byla, ale že by to se mnou dělalo nějaké emoční kotrmelce se říct nedá. Vlastně mě to nechávalo naprosto vlažnou a bylo mi jedno, jak to celé dopadne, jen abych to už měla za sebou. Škoda.

Nejnapínavější kniha
REAL (Katy Evans)

Proč: U téhle knihy tak nějak nevíte, co se stane na druhé stránce. A to je dobře. Máte se tak totiž na co těšit a zároveň čeho bát. Není to klasická new adultka, není to klasická eroťárna, není to klasická chick lit. Je to takový mix všeho. Zatímco vás furstruje chování hlavních postav, stejně nedokážete přestat číst a čekáte, kdy konečně přijde to velké boom. A když přijde, chcete začít zase od začátku.

Nejvtipnější kniha
Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla (C.D.Payne)

Proč: Rozhodně jedna z nejvtipnějších knih, jakou jsem za měsíc duben četla. Nejspíš takhle Payne přistupuje ke všem svým knihám, jinak by nebyl tak oblíbený, každopádně pro mě to bylo první setkání. A ačkoliv mi vadil neustále připomínaný věk hlavní postavy, který mi s jejím chováním absolutně neseděl, bavila jsem se od začátku do konce. Skvělá odpočinková kniha.

Nejnudnější kniha
In the Air (Crystal Serowka)

Proč: Taneční a hudební filmy mám moc ráda, knih jsem ovšem ještě moc nečetla. Proto jsem to chtěla změnit baleťáckou knihou, od které jsem toho hodně čekala. Nejspíš jsem neměla. Vůbec nic mi to nedalo. S hlavní hrdinkou jsem se nemohla vůbec nijak sžít, hlavní hrdina se tvářil jako velký samec, ale spíš mi přišel přihrátý, což by nevadilo… kdyby to byl homosexuál – jenže on nebyl. A tak si tedy vyberte, co to mělo vůbec být. Hlavně to tedy byla nuda.

Nejromantičtější kniha
Crossing the Line (Katie McGarry)

Proč: I když je to vlastně kratičká novelka o necelých 70-ti stránkách, přišla mi prostě nejromantičtější. Vždyť co je romantičtějšího, než když si holka s klukem vyměňuje dva roky psaní klasickou poštou. Je to takové hezké, svým způsobem už i staromódní a takové milé. Celá novelka se mi ohromně líbila a já se těším na poslední díl celé série. Jsem zvědavá, jaká strádání si pro nás autorka připravila.

Nejočekávanější kniha
Prázdné místo (J.K.Rowling)

Proč: Jako pravý, věrný a naprosto ujetý Potteromaniak jsem si samozřejmě nemohla novou knihu své druhé nejoblíbenější autorky nechat ujít. To by byl hřích. A já nehřeším. No dobře… možná hřeším někdy až moc. Vlastně celý můj život je jeden velký hřích. Eh, kruci, to jste určitě vědět nechtěli. Ale už to víte. Ovšem zpátky k Prázdnému místu. Bylo to supr čupr mamut a jedem! Nechápete? Nevadí! Pochopíte, až si knihu přečtete! Anebo možná taky ne…

Knižní série objevená v tomto měsíci
Dech (Sarah Crossan)

Proč: O sérii jsem sice věděla už docela dlouho, ale až teprve v dubnu jsem si na ni mohla konečně šáhnout a přečíst. Teda, měla jsem ji ve čtečce, takže zase tolik ošahávání nebylo (i když čudlíky mé čtečky si už taky užily nějaký ten hřích), ale kniha se mi moc líbila. Jestli jste ji ještě nečetli, pospěšte si. A hlavně! V knize je dokonce postava se jménem Petra. Ahááá… 😀 To vám sice může být jedno, ale mě to potěšilo. Chci více knih, kde budou postavy se stejným jménem, jako mám já. Protože moje jméno je supercool, chápete.

Nejlepší cover knihy
Ten Tiny Breaths (K.A.Tucker)

Proč: Původní obálka byla krapet jiná, ale tahle nová verze se mi líbí mnohem víc. Ne, že bych kvitovala topící se holky někde v bazénu, ale líbí takové ty podvodní fotky mám na obálkách ráda – pokud tedy souvisí s příběhem. Což tady ano, tak trochu. Líbí se mi, že je i modelka zrzavá a že si s celkovou expozicí dali práci.

Nejhorší cover knihy
není

 

Největší crush
Woods (Twisted Perfection ~ Abbi Glines)

Proč: Woodse zbožňuju už od původní trilogie Too Far. Už tehdy mě dráždil a zároveň se mi líbil. Byl takový… zvláštní. A páni, že se v téhle knize ale projevil. Dosti živočišně, abych pravdu řekla.

 

Hrdina měsíce
Drew (Second Chance Boyfriend ~ Monica Murphy)

Proč: Drewa mi bylo ohromně líto už v prvním díle. Neměl nijak lehký život a jeho minulost ho nehodlala nechat být. A to je vždycky nejhorší. Držela jsem mu pěsti, aby se mu podařilo ze všeho se konečně dostat a aby měl s Fable konečně svůj šťastný konec.

Hrdinka měsíce
Scarlett (After Math ~ Denise Grover Swank)

Proč: Scarlett není typická hrdinka, která motá mužům hlavy, aniž by věděla jak, co má sexappealu na rozdávání a která si není tak úplně jistá tím, co od života chce. Ne, Scarlett je takový ten knihomol, co svá volná odpoledne nejraději tráví zavřená doma a učí se matiku, nebo si prostě jen tak počítá. Matika pro ni totiž představuje řád a ona moc dobře ví, co chce v životě dělat.

Pár měsíce
Chloe a Bennett (Beautiful Bastard ~ Christina Lauren)

Proč: Tihle dva jsou jako hurikán. Jako nebe a země, jako oheň a voda, naprostá katastrofa. Nemůžou se vystát a nemůžou se od sebe odtrhnout. Je to síla, vážení. A já je naprosto zbožňuju.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. E_V_E napsal:

    Second Chance Boyfrinend je super 8) Drewa a Fable zbožňujem, ale 1. diel sa mi páčil viac, bolo to emotívnejšie. Som ale rada za takýto ending 8)
    E_V_E recently posted..Knihobraní #7My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..