Inkarceron

Autor: Catherine Fisher
Série: Inkarceron (Incarceron)
O sérii: Inkarceron – futuristické vězení, uzavřené před zraky okolí, kde potomci původních vězňů žijí v temném světě rozervaném soupeřením a barbarstvím. Je to děsivý mix vyspělé technologie – živoucí budova, která se sama přestavuje, středověká mučírna plná řetězů, obrovských hal a sklepení.
Počet dílů: 2 díly
Žánr: young adult, scifi, dystopie, steampunk

Inkarceron | Inkarceron | Incarceron

Česká anotace: Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba – supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů – jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat.

Profil na GoodReads | RC recenze

Hodnocení: 4 hvězdičky

Sapphique | Sapphique

Česká anotace: Finnovi se podařilo uprchnout z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejbližší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jeho nárok na trůn Říše se zdá nezpochybnitelný – až do chvíle, kdy vystoupí neznámý Uchazeč, který jako by mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám. Finn si stále pamatuje jen život ve vězení, mučí ho sny a nejistota. Kým vlastně je?

Profil na GoodReads | Recenze

Hodnocení: ???

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...