Karvinský knižní sraz 13.4.2013

Tak jsem se konečně dočkala… srazu v mém rodném městě! A že to byla divoká a bujará jízda 😀 Jako ostatně vždy – i když tentokrát se sešla grupa mocnego uderzenia.

Sešly jsme se čtyři a pak nás bylo pět. A smály jsme se tak moc, že mě bolela bránice ještě ve chvíli, kdy jsem šla do hajan. Jeden z nejúžasnějších a nejupřímněšjích knižních srazů, bo Slezsko je kraj razovity.

Uff, ale teď už k nějakému tomu popisu, jak už u mě bývá zvykem. Tedy, alespoň se o něco pokusím, protože moje vzpomínky na ten večer se překroutily do jedné šílené směsice smíchu.

Sraz byl naplánovaný na odpoledne a i když jsme původně měly v plánu zajít do čajovny, nakonec jsme zaparkovaly na náměstí v baru, kam už asi zase dlouho nepůjdeme. Ať už kvůli tomu, jak jsme tam vyváděly, anebo kvůli ujeté obsluze.

Každopádně… za mnou přijela děvčata z Ostravy – tedy Markéta a Zuzka (zapamatujte si jejich jména! a taky jejich blog), z Havířova naše pilná spisovatelka Marťa a po paté odpolední se k naší skupince přidala i má sestřenka Terka.

Jelikož si už nejsme cizí (můžou za to srazy v Těšíně a Brně), nebyl problém začít si povídat na jakoukoliv strunu.

Ať už šlo o blogování, o knížky, o psaní pro Knižní vesmír (chudák Markétka <3 to se mnou zvládá, ale už volá po posile… doufejme, že bude), o sepisování a publikování knih (všechny držíme Marti pěstičky, aby její další knihy byly zase trhákem), o psaní bakalářky a diplomky, o nekonečných zkouškách, o tom, že už zase sakra nemáme dost peněz na to, abychom si koupily nějakou další knížku… Řeč rozhodně nestála.

Samozřejmě došlo i na obdivování a áchání nad těmi sexy těly v televizi, kde běžely ty nejnovější hudební hity s videoklipy, v nichž skoro pokaždé najdete vypracovanou ženskou s poprsím velikosti slušnýsh airbaigů (nutkno podotknout, že valná většina z nich rozhodně nebyla pravá), jak ladně pohubuje zadkem do sebešílenějšího rytmu. Nutno podotknout, že hudba se nám všem líbila, jen ty videoklipy nešlo ignorovat, když to na vás neustále blikalo. Ale zanotovaly jsme si… a doporučily nějaké další skladby.

Kromě toho samozřejmě přišla řeč i na filmy. Konkterétně jsme s Marťou nezapomněly podebatovat nad tím, jak jsme kdysi žraly Pána prstenů a jak se nám teď u prvního dílu chtělo strašně smát. Nehledě na to, že Martinin manžel o Sauronovi prý prohlásil něco ve stylu, co je to za zařící vagínu… nebo co to? 😀 Ano, čtete správně, šli jsme na to hezky bez servítků, od srdce a hodně jsme se nasmály.

Menší kiks se přihodil ve chvíli, kdy jsem nám objednala jednu špatnou pizzu, jelikož chvíli předtím jsme se dohodly na tom, že houby snese jenom Markéta… no jakou myslíte, že jsem nevědomky objednala, hmmm? Bingo. Houby jsme tedy daly bokem a všechno hezky snědly. Ačkoliv obsluha stála za prd, alespoň jsme si to vynahradily tím, že jsme si v baru pořádně poseděly a podrbaly.

Poté, co jsme odvedly holky na zastávku směr Ostrava, jsme se s Terez a Marťou vydaly směr zastávka Havířov a když se od nás po čase Terka odpojila, jsme s Marťou ještě poseděly na zastávce. Jsem moc ráda, že jsme se takhle sešly. Skvěle jsem si to užila a už se těším, až vá všechny zase uvidím. Protože dohromady jsme jak hurikán.

Jak to bude s dalšími srazy? Inu, jeden blogerský je plánovaný na 18. května v rámci Světa knihy v Praze, kde bych se tedy měla objevit. Neorganizuju ho já, tudíž netuším, jestli je striktně blogerský, počítám ale že ne… já to určitě neškatulkuju, takže pokud by byl, vždycky mě, mí milí a věrní čtenáři, na tom veletrhu odchytit můžete. Budu ta, co se na veřejnosti neumí chovat normálně.

Ještě jsme na srazu uvažovaly o červnovém v Ostravě, protože v té době budeme mít státnice, takže asi nepůjde cestovat kamkoliv dál než v našem okolí. Ještě nepadlo poslední slovo. Každopádně pokud se zadaří, budu od léta bydlet v Praze a hledat si práci, takže by určitě šel zorganizovat druhý pražácký, ať je sranda.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

 1. moira napsal:

  dopr- kruci, já prošvihla sraz v Karviné? Néé! #_#
  Aspoň vy jste se bavily. x))
  moira recently posted..SB: 5. kapitolaMy Profile

 2. Meghan napsal:

  Hezky si to žehlíš, má milá 😀 ale jak tak koukám na svoji foto, tak na ní mám celkem pěknou svatozář 😀
  Musím souhlasit, že tenhle sraz byl seriózní útok na naše bránice. Celé to bylo takové bezprostřední a vtipné. A když už zrovna nic, tak si aspoň Syki utahovala z nás ostatních, že? 😀 Pak přišel incident s pizzou a fakt, že si nedokáže Sýkorka zapamatovat dvě čísla…

  A tuhle znáte? „Říkal si Hurikán…“ 😀 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..