Suma sumárum za únor 2013

Sice krapet později, než jsem měla v úmyslu, ale přece! Ano, právě přichází na scénu mé měsíční vykecávání o tom, co jsem si koupila, co jsem dostala a co jsem si vyžádala na recenzi za minulý měsíc… spolu s dalšími kecíky, jak už u mě bývá zvykem. Těšíte se? Tak jdeme na čumendu!

Knihy, které jsem si koupila:

Proklatý by Kevin Hearne – v češtině
Sám doma by Tom Strasser – v češtině
Žádej, co chceš a Neznámý manžel by Sylvia Day – v češtině
Poslouchej by Sarah Dessen – v češtině
Mrtvá čarodějka přichází; Hodný, zlý a nemrtvý; Nikdy nezemřít a Pro hrst amuletů by Kim Harrison – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Celý můj knižní úlovek koupených knih přichází z bazaru a za mnohem nižší cenu, za což jsem ráda. Proklatého jsem si koupila, protože jsem na narozeniny dostala první díl a protože mě tahle sérka prostě zajímá a jsem ráda, že u nás vychází. Sám doma je moje srdcovka a teď už mám „knižní sérii“ kompletní. Stejně tak se mi podařilo sehnat další dvě historické romance od Sylvie Day, teď už jenom zbývá obstarat si tu její Crossfire sérii a bude to! Poslouchej! jsem si koupila, portože se mi líbila cena a řekla jsem si, proč ne, když už i tu Ukolébavku mám. Jen si je musím přečíst, abych vám řekla, jaké to teda bylo. No a k sérii Rachel Morgan mě přemluvila Axia, že prej první dva díly nic moc, ale pak se to dobře rozjede, takže když jsem je viděla za dobrou cenu, hrábla jsem po nich a teď jsou moje.

Knihy, které jsem dostala:

Tohle vlastně není kniha, ale lístek na jednu noc se sexy Cashem ve společnosti jeho hříšného těla a body shotů s Jackem Danielsem. K tomu se váže docela legrační příhoda, kdy jsem si s autorkou – M. Leighton – psala emaily a pak jsem na něco odpověděla a vysloužila si tenhle lísteček, který mi od ní přišel ze Států. Normálně jsem se rozesmála, když jsem to vytáhla z pošty. Hned mi to zvedlo náladu. Škoda jen, že ten Cash není nikde po ruce v 3D…

Knihy, které jsem si vyžádala k recenzi:

Tajemství upírů, Prokleté sestry by L.J.Smith – v češtině
Napsáno krví by Andrea Kane – v češtině
Pod rudým měsícem by Shannon Drake – v češtině
Pravda o markýzi S. by Sabrina Jeffries (Recenze) – v češtině
Triptych a Kriminálník by Karin Slaughter – v češtině
Mrazivé ticho by Wulf Dorn – v češtině
Magie zabíjí by Ilona Andrews (Recenze) – v češtině
Nenávist až za hrob by Jeaniene Frost (Recenze) – v češtině
Rozpolcení by Amanda Hocking (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Knihy nakladatelství Domino si můžete koupit zde:

Triptych, Kriminálník, Pod rudým měsícem, Pravda o markýzi S.

Knihy nakladatelství Fragment si můžete koupit zde:

Tajemství upírů, Prokleté sestry, Napsáno krví

Knihy nakladatelství Fantom Print si můžete koupit zde:

Magie zabíjí, Nenávist až za hrob

Knihu nakladatelství Fortuna Libri si můžete koupit zde:

Rozpolcení

Knihy z nabídky internetového knihkupectví Martinus.cz si můžete koupit zde:

Mrazivé ticho

Co se týče Triptycha a Kriminálníka, můžete se v dubnu těšit na zajímavou věc… o které ovšem zatím pomlčím, abyste se měli na co těšit. Pravdu o markýzi S. jsem si vyžádala ze zvědavosti a také proto, že jsem chtěla svou knižní skladbu žánrů něčím oživit. Jsem ráda, že jsem tak učinila, protože se mi kniha vážně líbila a těším se na další díl. Pod rudým měsícem jsem ještě nečetla, snad se k ní dostanu brzy. Rozhodla jsem se, že zkusím zase něco dalšího z pera L. J. Smith a v případě, že to nebude to pravé ořechové, s knihami se po recenzích rozloučím a obdaruju jimi někoho z vás, čtenářů, ať se taky potěšíte. Napsáno krví si nechávám do zálohy, nejdřív si chci přečíst první díl, který u Fragmentu vychází tento nebo až příští měsíc, tak to chci mít hezky popořadě. U Magie zabíjí a Nenávisti až za hrob snad nemusím říkat, jak moc natěšená jsem byla, když se mi konečně dostaly do rukou. Škoda jen, že další Kate Daniels se nejspíš hned tak nedočkáme, když uvážím, že teprve v zahraničí bude vycházet šestý díl. Achich ouvej. Po Rozpolcení jsem vážně zvědavá, co se bude dít v tom posledním díle… protože tam se vážně může dít naprosto cokoliv. Myslím, že Loki si zahraje větší roli než dosud. Co se týče Mrazivého ticha, do toho se chci v nejbližší době pustit.

        

Legenda by Marie Lu (Recenze) – v češtině
Bez duše by Lusy Adams (Recenze) – v češtině
Release Me by J. Kenner (Recenze) – v angličtině
Tak se ti hlásím by Jan Werich, Jiří Voskovec (Recenze) – v češtině

~ … ~

Knihu nakladatelství CooBoo si můžete koupit zde:

Legenda

Knihu nakladatelství Bantam si můžete koupit zde:

Release Me

Audioknihu z nabídky Audiolibrix.com si můžete koupit zde:

Tak se ti hlásím

Co se jinak událo během února nového na Knižním doupěti? Jsem sama překvapená, že nic moc převratného. Já vím, já vím, nemůžu každý měsíc čekat náramné zázraky, ale jsem nesvá, když to není nějaké pořádné vzrůšo, chápete… Nebo možná ne, whatever. Každopádně jsem se rozhodla rozjet měsíční tématické knižní tour a první bylo Markutské království. U toho nám všem ještě dlužím rozhovor, jelikož proces tvorby se nějak ztratil v překladu… ale nebojte! Ono to všechno nakonec bude. Proběhl také druhý ročník Valentýnského knižního hopu a na Velikonoce tedy plánuju další, i když mi není jasné, jestli se ke mně někdo vůbec přidá. Bohužel, jako by se blogeři rozhodli, že se do podobných věcí už přidávat nechtějí, s tím já nic nenadělám, nutit nikoho nemůžu, i když mě to mrzí. No a abych nezapomněla, rozjela jsem konečně také společné čtení alias Čteme s Knižním doupětem. Věřím, že vás baví a že se ke mně v nějakém tom čtecím měsíci přidáte.

On ten únor byl dosti krátký, tak se toho asi ani nemohlo udát víc. Ještě pořád mám na ploše svého notebooku připnutých plno lístečků s nápady a resty, které ještě na Doupě chci přidat, ale vážně bych potřebovala, aby den měl více hodin a týden více dní. Nějak se mi nedostává času. A to bych ještě měla jak fretka psát svou diplomku a připravovat se na testy ve škole. Plus chci udržet nad vodou svého benjamínka, tedy Knižní vesmír. Myslím, že konečně začíná plnit svůj účel tak, jak by měl – informovat vás o čemkoliv, co se v knižní a filmové sféře šustne, ať jste také v obraze. Většina blogerů si syslí informace jen pro sebe a po čase se tváří, jak toho ví plno a mají rozhled a s ostatními se nepodělí. Doufám tedy, že naši těžkou práci časem oceníte (a že mi hlavně pochválíte Markétu, protože ta je naprosto skvělá!).

No a nakonec se podíváme na naši oblíbenou statistiku, začneme TOPlistem:

4.2.- 10.2.2013               2991

11.2. – 17.2.2013            3399

18.2. – 24.2.2013            3076

25.2. – 3.3.2013              3007

Celkový počet návštěv za únor činí 23.905, což je sice o něco méně než minulý měsíc, ale také je to méně dnů. Ale i tak se to krásně zvedlo, v minulém roce jsem měla akorát tak v dubnu a květnu nad 20. tisíc a spíš k 24 a 25, jinak se to pohybovalo spíše od 16 do 18. tisíc… Takže ta dvacítka je úžasné čísílko a moc vám všem děkuju za to, že ke mně stále a rádi chodíte. Průměrný počet návštěv za den je ovšem 853. Nečtěnejšími stránkami jsou klasicka RECENZE a KDY TO VYJDE. S tím se s vámi dneska rozloučím, protože se potřebuju ještě kurýrovat. Mějte se krásně a skládejte básně! Můžete nějakou hezkou složit i mně, páč já nemám básnické střevo 😀

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

  1. Meghan napsal:

    Och, díky O:-) Na Knižním vesmíru se snažím, ale děláme to po čtenáře, žejo 🙂 Jinak se ještě udál knižní sraz v Brně, aby to bylo kompletní 🙂
    Únor možná byl krátký, ale byl to dobrý měsíc 😉

  2. E_V_E napsal:

    Pekné obálky kníh Kim Harrison 8)
    E_V_E recently posted..On my wishlist #40My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..