RC review: Nepřítel mého nepřítele

Autor: Kateřina Petrusová
České datum vydání: 6.2.2013
Knižní série: Bavettovi
Díl: druhý
Žánr: romance, drama
Nakladatel: FRAGMENT

Česká anotace: Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

Oblíbená domácí autorka

Kateřina Petrusová začala psát pro povídkový web Bez hranic, kde ještě stále nějaké její kousky najdete. Hledejte ji pod nickem Nebraska. Právě na tomto serveru postupně sepisovala jednotlivé kapitoly své knihy, která tehdy nesla název Malí kluci vousy nenosí. Katka své první dvě povídky napsala již ve čtrnácti letech. A další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží.

Její knižní prvotina, Nebezpečná láska, si rychle po vydání získala své čtenáře. Ti také natěšeně vyhlíželi pokračování. Nedávno autorka dala svým fanouškům vědět, že do budoucna chystá jednu zajímavou věc, a to rovnou dvě knihy v jednom. Tedy dvě kratší novely v jedné knize. Čtenáři se tak můžou těšit na to, jaké důsledky může mít jeden netradiční víkend, či rozhovor gastrosexuálky s nabušeným sportovcem.

Fakta a fikce

Robert Bavetta vždycky věděl, co se od něj očekává a ačkoliv mu to nemuselo být zrovna dvakrát po chuti, dělal to, protože tu nebyl nikdo jiný. Pravda, jednu dobu se o povinnosti dělil se svým bratrem Michaelem. Ale od chvíle, kdy mu pomohl zmizet, je všechno na něm. Jako by nestačilo, že je jeho matka odholaná najít mu vhodnou budoucí ženu, musí se najednou vypořádat s tím, že mu do života vstoupí Joan a prohlásí, že ho má zabít.

Joan Westová pověsila svou policejní kariéru na hřebík po té, co se jí jedna práce v utajení nepovedla. Nemohla tušit, že si ji Toro po čase najde a bude chtít, aby odstranila někoho, kdo mu stojí v cestě, jinak už nikdy neuvidí svou dceru Amy. Celý policejní výcvik jde stranou, když se jedná o rodinu a Joan nemá jinou volbu, než na to kývnout. Jenže později se ukáže, že nepřítel vašeho nepřítele, může být váš přítel… a někdy i něco víc.

Postřehy a pocity

Na příběh o Robertovi jsem se ohromně těšila. Z bratrů Bavettových mě prostě zaujal mnohem víc a chtěla jsem zjistit, jestli se alespoň trochu přibližuje představě, jakou jsem si o něm po dočtení prvního dílu vytvořila. A víte co? Nebyla jsem daleko od pravdy. Robert mě bavil. Od začátku do konce. Dobře, možná mě Johnny bavil o krapet víc. Hlavně se mi líbily jejich vzájemné slovní přestřelky. Bez nich by ta kniha možná byla krapet suchá.

I Joan mi byla sympatická, i když jsem ji někdy tak úplně nechápala. I když těžko si představit situaci, do jaké se dostala. Vlastně bych si ji ani představovat nechtěla. Já ale nejsem ani tajná policistka, ani se nepaktuju s gangstery, takže mi snad nic podobného nehrozí. Pokud opominu fakt, že i tak už v dnešní době není člověk tak úplně v bezpečí nikde. Líbilo se mi, že autorka nezapomněla na své hrdiny z prvního dílu a zapojila je i do tohoto příběhu. I když na můj vkus byly některé scény možná až moc přeslazené. Ale tak, proti gustu…

Hodnocení

Druhý díl gangsterské série je o výrazný kus lepší než ten předchozí. Ať už za to můžou postavy, nebo promyšlenější a lepší zápletka, či přítomné vtípky, které dokážou odlehčit i vážnější chvíle. Hlavně jsou oba dva hlavní aktéři snesitelnější a daleko uvěřitelnější. Příběh Paige a Mikea byl sice hezký, ten s Robertem a Joan je ovšem daleko zajímavější.

Pokud mi v prvním díle chybělo to pravé nebezpečno, či vysvětlení mafiánského podsvětí, tady se mi ho dostalo. I když ho samozřejmě mohlo být i víc. Bod za to, že se autorka nebála provázat smyšlený příběh se skutečnou událostí, čímž kniha jen získala. I když to v konečném důsledku mohlo působit spíš neuvěřitelně. Katce Petrusové se podařilo přijít s velice čtivou knihou, která si u mě po dočtení vysloužila 4 hvězdičky. Doufám, že se dočkám pokračování, i když už Michael s Robertem své příběhy odvykládali.

Knihu Nepřítel mého nepřítele si můžete objednat na stránce nakladatelství FRAGMENT.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství FRAGMENT za poskytnutý recenzní výtisk této knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. E_V_E napsal:

    Táto séria ma už pred časom zaujala a nevyzerá vôbec zle, kebyže sa k nej nejako dostanem, tak si ju rada prečítam 8)
    E_V_E recently posted..50 odtieňov sivejMy Profile

  2. Bastera napsal:

    Hodnotila jsem úplně stejně 🙂
    Bastera recently posted..Knižní chvilky bez záruky 3My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..