Posuď knihu podle obalu (103)

Název knihy: Anatomie vraždy

Autor: Imogen Robertson

Datum vydání: 9.5.2013

Česká anotace: Londýn 1781.

Královské loďstvo bojuje na moři s Francouzi a ulicemi Londýna obíhají nejrůznější zvěsti. A zatímco na březích Temže to kypí životem, z jejích kalných vod vytahují dva převozníci mrtvé tělo. Šlo o nešťastnou náhodu, soukromé vyřizování účtů nebo součást spiknutí ohrožujícího jedno z nejdůležitějších tajemství celé Anglie?

V jiné části města si privilegovaní vychutnávají život plný přepychu. Málokdo z nich však tuší, co se odehrává pod slupkou bezstarostné zábavy. Přece se však najdou lidé ochotní podívat se pod povrch, bez ohledu na to, do jak nebezpečných hloubek se mohou dostat.

Harriet Westermanová, omrzelá konvenčním životem venkovské zámecké paní i znepokojená vážným zdravotním stavem svého manžela, věří celým srdcem v sílu spravedlnosti.

Samotářského anatoma Gabriela Crowthera zase fascinuje lidské tělo. Oba proto přijmou nabídku, aby objasnili smrt jistého muže, i když tím riskují nařčení, že jejich zájem o vraždy je nepřirozený. V sázce je však i bezpečí celé země. Harriet a Crowther si ovšem nepřipouštějí, co všechno jim hrozí…

Můj názor: První díl se mi ohromně líbil, proto jsem ráda, že se brzy dočkáme pokračování. Ve čtvrtek se dokonce objevila nová obálka. Na té původní byl totiž Big Ben, tady máme lampu. Líbí se mi zelené ladění celé série, zajímalo by mě, jestli i třetí díl bude zelený. Sice nemám ponětí o tom, co lampa symbolizuje a jestli symbolizuje vůbec něco, každopádně ten barevný kontrast se jim povedl. Lampa docela vyčnívá a rozhodně zaujme. Font je stejný jako u prvního dílu, také barevně se opakuje. A to je moc fajn, protože takhle vám to nebude na knihovničce zase tak vyčnívat a přitom to krásně drží linii série.

 
 
 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. E_V_E napsal:

    Celkom pekná obálka aj keď zelenú moc nemusím.
    E_V_E recently posted..Pikaču vyberá… #5My Profile

  2. Katie napsal:

    Obálka moc hezká, stejně jako anotace.:-)
    Katie recently posted..Origami naušniceMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..