Knihomolův rok 2012 – 5.část

Dneska vám přináším poslední příspěvek zabývající se pohledem do mé knihovničky. Dnešní fotky jsou bohužel kupečka neuspořádaných knížek, které jsem musela vystěhovat na nové místo a niajk extrémně jsem si neseřazovala. Teď už vše vypadá jinak a dokonce to zabírá pro jistotu hned dvě poschodí, ale tak snad tento mírný chaos omluvíte.

První řada – levá strana: Wither jsem kdysi vyhrála v zahraniční soutěži. První díl Deliria jsem si bláhově koupila a myslela si, jak mě série naprosto okouzlí. Neokouzlila. Těžko říct, proč jsem si předobjednala i druhý ídl, který vedle toho prvního samozřejmě vypadá jako pěst na oko. The Lovely Hearts Club byla moc příjemná oddechovka. U Here Lies Bridget jsem se pořádně naštvala, ale kniha se mi líbila. Myslím, že se dokonce mluvilo i o filmové podobě. Další knihu od stejné autorky, New Girl, jsem ovšem ještě nečetla. Následuje další příjemná oddechovka, Flawless – vyšla i v češtině, pod názvem Bezchybná. První čtyři díly série Shadow Falls, která vychází i u nás. Docela legrační je, že půodně to měla být tuším trilogie. Teď to má mít pět nebo šest dílů.

První řada – pravá strana: Kdysi jsem si koupila také samostatnou knihu od Lauren Kate, The Betrayal of Natalie Hargrove. Ani moc netuším, proč jsem si koupila první dva díly sérií Hex Hall a Železná víla, když mě ani jedna tolik neuchvátila. Pořád se rozhoduju, jestli v dokoupení dílů pokračovat, nebo se na to vykašlat. První dva díly série Šerochodce, první díl Demonat – těch dílů už je strašně moc teď – filozofické pohledy na oblíbené knižní série a Hugo. Toho jsem si koupila jenom kvůli filmu. První díl Měsíčních kronik, jsem zvědavá, kdy Egmont vydá druhý díl v češtině a jak bude vůbec vypadat. Humorná a dosti pravdivá BEST(ie) of Česko, rozsáhlé a propracované Lži otců a nakonec kniha z mých telecích let, která je uvnitř barevná 😀 PinkMuffin@BerryBlue.

Druhá řada – levá strana: Série Chicagoland Vampires, k jejíž koupi mě přemluvila Lusy společně s Anyou. Nebo to bylo tak nějak naopak? Každopádně mě nijak výrazně neoslnila, protože mi hlavní hrdinka pije krev. Ale znáte mě, když už jednou se sérií začnu, taky ji dokončím. Třeba se k té četbě i brzy přemluvím, když má celá série vycházet i v češtině. Pka následuje první díl Smečky a The Dark Divine v polštině. Pak tam mám Fairy Bad Day, Friendship on Fire přímo od autorky s podpisem, Hourglass Door dovezenou z Ameriky, první díl série The Iron Witch a nakonec romanťárnu Where I Belong.

Pseudořada nahoře: Třetí díl série The Body Finder, kterou jsem kdesi kdysi vyhrála, ale ještě pořád jsem se k četbě nějak nedostala.

Druhá řada – pravá strana: Celá série Smečka, za kterou se upřímně stydím. Je to vůbec jediná série, kterou mám v knihovničce, za níž se opravdu stydím, že jsem ji nejen četla, ale i celou koupila. Shame on Andrea Cremer! Shame on her! První díl série Gemmy Doyle, první dva díly Levé ruky boží, první dva díly Kroniky Drakeových (ohromná škoda, že se nejspíš nebude v sérii pokračovat) a první dva díly Heatové. Smyšlené knižní série smyšleného seriálu. První díl tedy nic moc, druhý byl o poznání lepší.

Pseudořada nahoře: Pořádná bichle plná povídkových thrillerů, velice zábavná kniha Yes Man a nakonec francouzská obdoba Bridget Jones… tedy Zítra začnu nový život!

Třetí řada – levá strana: První díl série Winterhaven, k dalším dílům jsem se nějak ještě nedostala. Původní trilogie The Mortal Instruments, dovezená ještě z Ameriky, další díly si odmítám kupovat. Měla přestat ve chvíli, kdy bylo vše ukončené a výborné, teď už jen rýžuje zlato a přidává další a další knihy a série. Hodně upadla. Ale když si vezmu, co udělala kdysi a co dělá lidem pořád, docela se stydím za to, že jsem ji měla jako autorku kdysi tolik ráda. První dva díly The Internal Devices, četla jsem dosud jen díl první, nějak se mi to všechno znechutilo. První díl série The Childe jsem vyhrála kdysi v soutěži. Mám k tomu i nějaké doprovodné věci jako záložky, korálky a tak dále, knihu mám i podepsanou od autorů. První dva díly a půldíl série Covenant od ženské, která mi pije krev. Knihy jsem měla předobjednané, takže jsem netušila, co za potvoru autorka vlastně je. Tohle, vážení, je plagiát Vampýrské akademie. A když říkám plagiát, tak to je potvrzeno zahraničními blogery, kteří si dali tu práci a vyhledali stejně znějící a naprosto opsané úryvky z knih. Ta ženská by se měla stydět. Už z principu odmítám podporovat někhoo takového, už si žádnou její knihu nepřečtu a je mí líto, že jsem do ní vůbec kdy investovala.

Pseudořada nahoře: Celá série The Demon Trappers s UK obálkami. Kdysi jsem vyhrála dva díly, další dva jsem si dokoupila. Uvažuju, že bych sérii někomu prodala, tedy pokud o ni někdo bude mít zájem. Mám ji už v US verzi, každopádně je skvělá, o tom není pochyb. Pak tam mám klasiku v angličtině – myslím, že je to Pýcha a předsudek a Rozum a cit. Hned vedle následují jakési knihy, co jsem si kdysi koupila na knižním jarmarku, nebo jsem od někoho dostala.

Třetí řada – pravá strana: Velkou knihu citátů jsem si koupila kdysi hodně dávno, občas si ji vezmu a nechávám se inspirovat. Stejně tak je to u Galantní poezie. Pána prstenů jsem kdysi dávno dostala k narozeninám. První díl – docela bichle – Času čarodějnic. Voda pro slony se mi jako film ohromně líbila. A celá série Inkoustové srdce. Film se mi taky zamlouval.

Pseudořada nahoře: Jelikož mám ráda různé knihy plné legend a mýtů, koupila jsem si kdysi Keltské mýty a magie a Historické pověsti lidu českého. Pána přeludů jsem tuším dostala jako dítě pod stromeček, nejsem si jistá, jestli už dávno nevyšly další díly, beo jak to bylo. A hororová Malá ručka.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Spirit napsal:

  Už teď se těším na fotky roku 2013! 😀
  Jinak Scarlet, pokračování Cinder, vyjde u Egmontu v létě. Tedy aspoň podle buxu. Doufám, že někdy z kraje, protože jednička se mi moc líbila. 🙂 A na tu obálku jsem taktéž zvědavý. Doufám, že bude ladit k Cinder, když už se rozhodli nepřevzít originál…
  Spirit recently posted..Seriálový šílenec #6My Profile

 2. Aithne napsal:

  Jó, za Smečku se teď chválím, že jsem si jí jen půjčila z knihovny oproti dříve plánovanému nákupu… Pán přeludů, je to dobrá knížka? Já od Taylora četla Pána pelyňku a teda vůbec mě to nebavilo…
  Aithne recently posted..ZavrženýMy Profile

 3. Desirée Lydon napsal:

  Mě se celá série Smečka hrozně líbila 🙂 A na 2. díl Měsíčních kronik se taky moc těším 🙂
  Desirée Lydon recently posted..140.zhodnocený blog – EllMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..