Gangsterská Tour (2)

Druhá ukázka z prvního dílu série Bavettovi:

„Paige?“

Prováděli jsme něco velmi nemravného. Ten chlap byl neuvěřitelně zručný a já byla rozžhavená do běla.

„Paige?“

Netušila jsem, na co se ptá, ale byla jsem svolná k čemukoliv. Jen ať nepřestane.

„Paige, můžu si pustit televizi?“

Došlo mi, že chlap patřil do snu, kdežto neodbytný, byť příjemný hlas byl Mikův. Rozlepila jsem oči a zírala mu do obličeje.

„Paige, můžu?“ Pokrčila jsem nos. Takhle po ránu rozhodně neměl svěží dech.

„Jo, ale nejdřív si vyčisti zuby,“ zabručela jsem a začala se hrabat z postele. Tuhle noc jsem spala skvěle. A spala bych ještě pár hodin, jenže Mikee, možná díky čerstvému vzduchu nebo změně prostředí, vypadal čile už v půl sedmé ráno. Čile je slabé slovo – přišel mi probuzený až moc. Zvládal se cpát cereáliemi, sledovat kreslenou pohádku, a ještě ze mě tahat informace o víle Zubničce. Netušila jsem, proč si na ni vzpomněl. A neměla jsem odvahu mu říct, že jemu už zub jen tak nevypadne, přestože by si ho moc rád dal pod polštář. Zase ten šílený kontrast mezi jeho psychikou a fyzičnem.

Naštěstí v televizi začal další díl kresleného spidermana a v tu chvíli se z Mikeeho stala téměř socha. Bez dechu sledoval dobrodružství Petera Parkera a ze zbytku čokoládových kuliček se díky mléku stávala hnusná kaše. Spiderman byl evidentně jeho hrdina.

„Za jak dlouho budou Vánoce?“ zeptal se, když jsem se pokoušela neopařit sebe ani jeho při cezení těstovin.

„Za dva měsíce. Už bychom skoro mohli napsat Santovi. Víš, co bys chtěl?“

„Pyžámko se Spidermanem!“ odpověděl okamžitě. Nepřešlo ho to, pořád ho chtěl. Bylo mi jasné, že jestli se do svátků neprobere, rozhodně musím donutit rodinu, aby mu ho sehnala.

„A kromě toho? Můžeš si přát víc věcí. Třeba Santa a elfové některé nebudou mít, víš? Tak aby ti mohli přivézt něco jiného.“

„Tak auto?“ zeptal se opatrně. „Se Spidermanem?“

„Na výletě koupíme skicák a pastelky a ty mu to nakreslíš, jo?“ Vypadal spokojeně a já se sama sobě divila. Kde se ve mně braly tak skvělé nápady?

„Teď mi z lednice podej sýr, ty Spidermane,“ poprosila jsem ho a to oslovení mu udělalo radost. Ruku natáhl před sebe, udělal syčivý zvuk, jak mu ze zápěstí vystřelila imaginární pavučina, a pak doběhl k ledničce.

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie.

Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství.

Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie.

Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Oficiální web Kateřiny Petrusové ~ profil na FaceBooku ~ série na GoodReads

koupit knihy: Nebezpečná láska, Nepřítel mého nepřítele

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..