Trailer Thursday (50)

Etiquette & Espionage

(Finishing School #1)

Gail Carriger

Jedna věc je naučit se správně udělat pukrle, jak se naučit uklánět a zároveň i házet nožem je zase věc druhá. Vítejte ve Finnishing School.

Sophroniu Temminnick ve čtrnácti mnohem víc zajímá demontáž hodin a lezení po stromech, než jak se naučit těm správným způsobům – rodina tak může jenom doufat, že společnost nevyděsí její příšerné pukrle. Proto se ji její chudá matka, která by z dcery měla ráda vychovanou dámu, rozhodne zapsat do Finishing Academy for Young Ladies of Quality mademoiselle Geraldine.

Jenže tyhle mladé dámy se učí… všemu. Jistěže se zaměřují na jemné umění tance, šatstva a etikety, ale také se učí, jak přelstít smrt a co to znamená být špión – samozřejmě těmi nejslušnějšími možnými způsoby. Sophronia a její přátelé jsou všemi dvaceti pro první vzrušující rok výuky.

Dočítám Zemětřase a dostala jsem chuť na další steampunkové knihy. Tahle autorka na mě před pár měsíci vyskakovala se svou sérií Parasol Protectorate a nedávno začala odevšad vyskakovat i série Finishing School, která se odehrává ve stejném světě, jen o 25 let dříve. I když mě obálka mírně odrazuje, protože je taková… krapet děsivá, rozhodně do toho chci jít. Toho steampunku v young adult u nás zase tolik není, chtělo by to změnu.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

  1. Nikola napsal:

    Aké sú steampunkové knihy? 🙂

    • Syki napsal:

      Znáš Verneovky? Tak takovéhle 🙂 U nás v češtině – potažmo slovenštině – vycházejí občasně, alespoň co se žánru young adult týče. Patří sem například Zemětřas nebo Leaviatan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..