Suma sumárum za leden 2013

Tak trochu s křížkem po funuse a skoro ke konci druhého měsíce, ale přece! Nějak jsem nenašla čas na to, abych si vše pofotila a sepsala i tento článek. Snad tedy udělám všem svým pravidelným „čumilům“ radost 🙂

Knihy, které jsem si koupila:

Chutná těla by Isaac Marion – v češtině
Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled by Jennifer E. Smith – v češtině
Sám doma 2 by A. Singer – v češtině
Vášeň pro hru by Sylvia Day – v češtině
Divoký anděl 1 a 2 by Enrique Torres, Manuel Rodrigo Aranzabal – v češtině
Cizinka by Diana Gabaldon – v češtině
Hostitel by Stephenie Meyer – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Celou tuhle kupečku knih mám z bazaru. Chutná těla prodával jeden klučina, kterému se kniha moc nelíbila a já po ní už delší dobu pokukovala, protože mě filmový trailer poněkud omráčil. A já jsem prostě zvědavá ženská. Totéž platí u Statistické pravděpodobnosti. Tu jsem si tedy původně kupovat nechtěla, protože reakce na knihu nebyly nijak úžasné, ale tak proč ne. Už je doma. Nevím, jak vy,  ale filmy Sám doma mám ohromně ráda, nikdy je v televizi nevynechám. A když jsem v bazaru uviděla tuhle knížečku, bylo jasné, že ji musím mít doma (měsíc na to jsem si koupila i první díol). A jelikož se k nám dostaly i jiné knihy Sylvie Day, než je trilogie Crossfire, řekla jsem si, že si její historické (dosti sexuální) romance pořídím. Ať je sranda a mám od autorky všechno. Teda… ještě si musím koupit tu Crossfire, že. Divoký anděl je má nejoblíbenější telenovela všech dob. Starší ročníky si ji možná pamatují (společně s Esmeraldou a tak dále). Natalii Oriero mám moc ráda i jako zpěvačku. Takže když jsem knihy uviděla v bazaru, volba byla jasná. Náhodou jsem narazila i na Cizinku (horší je, že to má další 4 nebo 5 dílů a ty nevím, kde seženu za míň -> btw pokud nějaké díly máte doma a prodali byste mi je za levněji, pišteeee) a Hostitele, kterého jsem kdysi četla, protože jsem ho měla půjčeného, ale doma jsem ho neměla. No, teď už mám.

Město upírů by Ellen Schreiber – v češtině
BZRK by Michael Grant (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Jelikož jsem s Upířími polibky začala už v podobě komiksu, koupila jsem si i první dva knižní díly a v jednu také díl třetí. Série není nijak přelomová, ale je to výborná odreagovačka. No a BZRK jsem měla od nakladatelství CooBoo jako ARC v počítači ve formě PDF, proto jsem si koupila i jeho 3D podobu, protože to je prostě Michael Grant. A Michael Grant je drsný. Jak ve svých knihách, tak i na svém FB profilu.

Knihy, které jsem dostala:

Prohnaný by Kevin Hearne – v češtině
Žár by Richelle Mead – v češtině
Thriller by kolektiv autor – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Tyhle tři knižní kousky jsem dostala k narozeninám. Je fakt, že jsem si je všechny koupila sama a pak dala mamce, protože ta už ztrácí přehled o tom, co mám, co ne a co bych chtěla, ale knihy jsou už moje. Mojeeeee. Kronika železného druida mě zaujala už před dávnem na Goodreads a když jsem se dozvěděla, že vyjde i v češtině, počkala jsem si, až se u nás kniha objevila. Ze Sukuby jsem dosud četla jen prvíl díl a nějak se z něj pořád vzpamatovávám, abych v četbě pokračovala. Ale jelikož nemám ráda rozečtené a rozkoupené série, pravidelně si kupuju další díly. Hlavně je to Richelle Mead a tu já prostě musím mít doma. Na bichli Thriller jsem narazila v Levných knihách, tuším kniha stála okolo stovky a má snad 400 stránek. No neberte to! Kor když sbírku sestavil Jame Patterson.

Knihy, které jsem si vyžádala k recenzi:

Zemětřas by Cherie Priest – v češtině
Anna krví oděná (Recenze) – v češtině
Mráz ze záhrobí by Charlaine Harris – v češtině
Dvojí spravedlnost by Patricia Briggs (Recenze) – v češtině
BZRK by Michael Grant (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Knihy nakladatelství Baronet si můžete koupit zde:

Anna krví oděná, Mráz ze záhrobí

Knihu nakladatelství Triton si můžete koupit zde:

Zemětřas

Knihu nakladatelství Fantom Print si můžete koupit zde:

Dvojí spravedlnost

Knihu nakladatelství CooBoo si můžete koupit zde:

BZRK

Zemětřas pro mě bylo velice milým překvapením a nemůžu uvěřit, že jsem četbu tohohle kousku tak dlouho odkládala. Stejně jako nechápu, proč se o něm v blogosféře nemluví víc. Po většinu času mi totiž připadá, jako by všichni četlo tytéž knihy v tomtéž čase a člověk se tak nedozví i o jiných knižních pokladech. Kdybych tuhle knihu sama nezkusila, možná byste se ani vy nedozvěděli, jak skvělá takhle steampunková kniha je. Rozhodně doporučuju všemi dvaceti a jsem zvědavá na pokračování. Annu krví oděnou jsem už kdysi četla v angličtině, teď na mě čeká i v češtině na recenzi. Jen mi připadá, že jste už recenzemi na tuhle knihu v poslední době obklíčeni ze všech stran, tak si alespoň prozatím o výtisk můžete zasoutěžit ve Valentýnském hopu. Na Mráz ze záhrobí se velice těším, protože mě na knihu Axia neskutečně natěšila. Dvojí spravedlnost je ze spin-off série Alfa a Omega rozhodně nejlepší a já jsem ráda, že se mi výtisk dostal do rukou. Těším se, co přijde příště.

A teď tradičně k věcem ohledně webu. Rok 2012 nám skončil, nový rok začal. Těžko říct, co všechno si pro nás přichystá. A co si přichystá i pro mě a knižní blogování. Těžko uvěřit, že jsou to dva roky a půl, co naplno knižně bloguju, někdy mi to připadá jako včera, kdy jsem se poprvé vrátila z Ameriky a více se do toho pustila. Za tu dobu jsem toho hodně zažila, hodně přečetla a seznámila se s hromadou lidí. Nebudu se tady raději rozněžňovat, protože by tohle cukrování někteří z vás nemuseli taky přežít ve zdraví (takže se na to raději vrhnu někdy jindy). Doufejme, že se mi i v tomto roce povede dobře a že s tím blogováním nepraštím.

S příchodem nového roku se rozběhl i Novoroční knižní hop, rozvrhla jsem si Knižní výzvy na rok 2013, vybrali jsme vítěze třetího ročníku Xmas Reading Challenge a taky konečně vyhlásily vítěze 8 kategorií Knižních blogerských ocenění. U posledních zmíněných jste mi poměrně vytřeli zrak, protože po mém čtyřměsíčním mlčení jsem nepředpokládala, že byste mě nominovali do více než jedné kategorie a že bych jich také tolik vyhrála. Nikdy jsem svou pozici mezi blogery nevnímala tolik, jako po skončení hlasování. Jistěže mi je jasné, že výrazně vyčuhuju, protože jsem prostě cvoklá, ale že až takhle. Na jednu stranu jste mě ohromně potěšili, na stranu druhou jsem se vůči ostatním blogerům cítila podivně. Přece jenom jsou tu blogeři, kteří by si ocenění zasloužili taky. Ale berme to tak, že tohleto byl první ročník a do toho druhého chybičky vychytáme (plus se možná pro jistotu z některých kategorií vyřadím, aby získali šanci i ostatní, ocenění potěší každého).

Dále jsem oslavila své 24. narozeniny, obnovila nepravidelnou rubriku Papperback vs. Hardcover a začala nově s meme Blogspirace. A jelikož jsem vám už minulý rok slibovala nějaké ty knižní srazy, začala jsem o nich psát i reporty, a to v rubrice Knižní sleziny. Pokud mi dneska nespadne net, dočkáte se reportu ze srazu v Brně. A ano, taky vesele pokračuju ve svých Fifty Shames. Sice tu a tam vynechám, protože někdy okolnosti nepřejí dokončení mého veledíla, ale je mi známo, že vás tahle rubrika baví. Už jsem dostala několik dotazů, jestli článků bude opravdu 50. Víte co? Já doufám, že ano. Kdyby vás zajímala nějaká témata, napište mi to skrz kontaktní formulář nebo rovnou na email.

V neposlední řadě jsem vám také po částech začala ukazovat svou knihovničku. Jen vás chci upozornit na to, že to není Kouzelná knihovnička, jak jí někteří z vás říkáte. Dřív než přišel projekt Abyss, do něhož jsem se v roce 2011 příspěvkem zapojila, publikovala jsem svou knihovnu už v roce 2010, protože čtenáři si to přáli. Tento rok se projektu neúčastním, protože by to dost dobře nešlo – jak bych tam asi naházela pět až šest linků na své příspěvky. Navíc… společně s fotkami mé knihovny se kdysi pořádal i můj projekt Your Bookcase. Pokud budete mít zájem, můžeme jej opět obnovit. Já se velice ráda podívám k vám domů, do vašich knihovniček. Když už vy pravidelně okukujete tu mou, mohli byste se podělit taky o tu svou. A je jedno, kolik knih doma máte, všichni rádi očumujeme 😀

No a nakonec jsem rozjela také roční projekt Čteme s Knižním doupětem, jehož hlavní účel je dokopat se k tomu, abych přečetla nějaké ty knihy, které mám už doma pěkně dlouho a vy se tak ke mně v mém čtecím postupu můžete připojit. Projekt se ovšem oficiálně rozjel od února, takže se ke mně ještě pořád můžete přidat v dalších měsících. Budu jenom ráda.

Samozřejmě nesmím zapomenout na naši oblíbenou statistiku. Takže co nám ukazuje statistika TOPlist a vnitřní statistika blogu ve spolupráci s Google Analytics?

31.12. – 6.1.2013                 3758

7.1. – 13.1.2013                   2865

14.1. – 20.1.2013                 2900

21.1. – 27.1.2013                 2775

28.1. – 3.2.2013                   3284

Co se týče návštěvnosti stránek a článků, již tradičně ve všem vedou RECENZE a KDY TO VYJDE. Celkové čísílko návštěv za leden je 25.949. Průměrný počet návštěvníků za den je 822. Vážně velice pěkně se to zvedá. Nejčastěji hledaným klíčovým slovem je knižní doupě nebo syki – tak se tedy ke mně dostávají snad všichni. Samozřejmě se tu a tam najdou zajímavé vyhledávací perličky: „kdo hraje sean z vyprávěj“, „upíry natuto tak trochu jinak“, „privesek elleny upiri deniky“, „jak často utírat prach“, „řetízky do kostela“, „hunter sbírá krev“, „pěkní muži“, „athena kreslená pjato“, „16 letý kluk“, „najit holky v okoli velke bitese“, „co kupit kamaratovi na osemnaste narodeniny“, „plán starověkých athén“, „vtipné hlášky okolo bdsm“, „proměna v holku kouzlo pro kluky“, „první polibek“… No, neptejte se.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

7 Responses

 1. E_V_E napsal:

  Statistická pravděpodobnost už dlho chcem. Vyzerá to veľmi dobre 8)
  Sukubu a Annu sa chystám čítať, naopak BZRK síce vyzerá zaujímavo, ale moc ma neláka.
  E_V_E recently posted..On my wishlist #36My Profile

 2. Nikki Finn napsal:

  Naopak… Statistická pravděpodobnost je výborná kniha!!! 🙂
  Nikki Finn recently posted..Moje knižní přáníMy Profile

 3. Veronika napsal:

  No mě osobně se kniha Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled moc líbila. Jednak mi přijde bezva samotný název (je tak šíleně dlouhý, ale prostě super) a pak, příběh je opravdu moc hezký. Odehrává se ve velmi krátkém časovém úseku, takže nejde o žádný román, ale je plný citů, lásky (ve všech podobách), vtipu, je o životě a o vztazích a je zkrátka hrozně milý. Ráda na něj vzpomínám a myslím, že stojí za přečtení…

 4. Rodaw napsal:

  Hostiteeeeel :))

 5. Bastera napsal:

  Statistickou pravděpodobnost, Annu a BZRK bych taky chtěla 🙂 A jinak skvělé perličky 😀
  Bastera recently posted..Recept: Domácí müsliMy Profile

 6. norah napsal:

  závidím Cizinku 😀

 7. Dolorka napsal:

  Marně sháím Vášeň pro hru od Sylvie day. Neprodáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..