Rocked Under

Autor: Cora Hawkes
Originální název: Rocked Under
Knižní série: Rocked
Díl: první
Žánr: romance, erotika
Věková hranice: 18+

Anotace na Goodreads: Zamilovanost není vždy snadná nebo příjemná. Intenzivní a úzkostlivý příběh Emmy a Scotta je bolestivý, drsný a vyčerpávající portét toho, jak těžké může být nechat někoho jít…

První pravidlo devatenáctileté Emmy Harrington zní: Nikdy nedávej své srdce muži. Bez ohledu na to, co se děje. Toto poučení vzniklo ze životní zkušenosti a nikdy na něj nezapomene.

Chce začít život znovu, a proto začne chodit v USA na školu spolu se svou sestřenkou Ashley. Je konečně volná dělat a žít tak, jak chce, aniž by jí nějaký muž řídil život nebo emoce…

Až do chvíle, než se na scéně objeví Scott Mason.

Intenzivní, hajzlík Scott je frontmanem místní populární rockové kapely. Ženské mu padají k nohám. Mimo jiné je to dlouholetý kamarád Ashley. A Emmu to k němu pořádně přitahuje, i když ztělesňuej všechno, co nesnáší a od čeho by se ráda držela co nejdál. Chová se k ženám jako k cigaretám – zapálí je, použije a odhodí.

Pro dobro své sestřenky se s ním Emma pokouší vycházet. Brzy zjistí, že je v něm mnohem víc, což jej dělá ještě více neodolatelným. Pod fasádou přítelství, žárlivosti, posedlosti, strachu a nejistoty svádí bitvu nad přitažlivostí a před opakováním minulosti.

Jedno ví jistě, pokud poruší své pravidlo, může ji to zničit.

Počet stran: 304 (EN)
Vazba: ebook (EN)
Vydání v USA: 31.12.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 2 dny, leden 2013, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Během čtení jsem sice měla silný pocit deja vu, ale dobře jsem se bavila.

Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
U téhle knihy jsem věděla, do čeho jdu. Četla jsem hodně pochvalných a áchavých recenzí a doufala jsem, že se mi kniha bude taky líbit. Víte, jak to obvykle dopadá. Někdo vás na něco navnadí tak moc, že tu knihu prostě musíte přečíst a pak, když konečně začnete číst, zase tolik vás to nebere. Rocked Under mě ovšem příjemně překvapilo.

Emma se spolu s matkou přestěhovala do Ameriky, kde začíná chodit na stejnou vysokou školu, jako její sestřenka Ashley. Kromě toho se k ní také nastěhuje, přičemž jí sestřenka klade na srdce, aby se rozhodně nezapletla s jejich sousedem, kterého Ashley zná už od mala. Scottovu postel totiž každou noc zahřívá jiná ženská a nijak se netají tím, že pro něj ženské nic jiného ani neznamenají. Emma je už dopředu rozhodnutá ho brát jen jako kamaráda Ashley.

Jenže vše se změní v okamžiku, kdy si ji Scott vyhlídne z pódia v narvaném klubu, kde se svou kapelou hraje. Vášnivý tanec na sebe nenechá dlouho čekat a od té chvíle se sice oba snaží vzájemnou přitažlivost popírat, seč jim síly stačí, přesto je jim jasné, že to takhle mezi nimi nebude fungovat. Snaží se být přáteli, ale oba dva žárlí na všechny, s kým se ten druhý objeví, trápí se myšlenkami a vizemi a nemůžou od sebe dát ruce pryč. Emma se odmítá dát dohromady s klukem, u něhož ví, že by jejich vztah neměl dlouhého trvání. Nechce pak zažít tu bolest. Horší je, že se do něj začíná zamilovávat…

Už podle anotace je kniha poměrně klasika. Oba se chtějí, ale ona má zábrany, protože je to děvkař, co nenechá sukni napokoji a ženské se mu dobrovolně vrhají do náručí kudy chodí. On ji chce a dělá všechno proto, aby ji získal, jenže většinou končí v náručí jiné, aby se zbavil své frustrace a nenávidí jakéhokoliv chlapa, který se jí jen dotkne. Vrčí na sebe, vrhají se na sebe, probodávají se nenávistnými pohledy, nemůžou bez sebe být a trápí se. Začarovaný kruh.

Při čtění jsem místy měla lehký pocit deja vu. Kniha byla svým pojetím dost podobná Beautiful Disaster, až na to, že tady mi hlavní hrdina nepřišel až takový nebezpečných psychopat. Scott sice taky nebyl žádné kvítko, ale Travis byl tak trochu šílenec. I tak se mi ale Rocked Under opravdu líbilo. Byly sice chvíle, kdy jsem nadávala na jednoho, na druhého, na sebe, že to tak žeru, ale co… opravdu mě to bavilo. Čert vem všechny ty nedokonalosti, kašlu na to.

Scott byl prostě hot a Emma někdy pěkná mrcha. Společně byli jako hurikán. Na knize se mi líbilo, že se pořád něco dělo. Navíc hlavní hrdinové neřešili jen vzájemnou přitažlivost a zábrany, ale také osobní a rodinné problémy. Byly chvíle, kdy mi srdce krvácelo pro jednoho, pak pro druhého… nakonec jsem byla i já frustrovaná ze všeho, co se dělo.

Rocked Under je kniha, u níž si nejspíš ve většině scén řeknete, že si z vás dělá autorka srandu, ale stejně jí to budete žrát. Necháte se unášet vírem události a budete dychtivě čekat, co se bude dít dál a kdy už na to konečně hupsnou – a jestli vůbec. Bavila jsem se a rozhodně nejsem zklamaná. Jsem zvědavá, co bude v dalším díle.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. E_V_E napsal:

    To znie veľmi zaujímavo! Taký jednoduchý námet môže byť aj perfektne napísaný a vtedy je čítanie hneď o poznanie príjemnejšie 8)
    Pekná recenzia 8)
    E_V_E recently posted..Šílenství obálek #8My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..