Unravel Me

Autor: Kendall Ryan
Originální název: Unravel Me
Knižní série: Unravel Me
Díl: první
Žánr: romance, erotika
Věková hranice: 20+ (lechtivé scény a peprnější slovník)

Anotace na Goodreads: Uspořádaný živo studentky psychologie, Ashlyn Drake, nabere úplně jiné obrátky ve chvíli, kdy najde výborný předmět svého výzkumu amnézie ke své disertační prác – mladého muže bez špetky paměti na předchozí život. Včetně spáchání vraždy, ze které je obžalovaný.

Navzdory zdravému rozumu je k němu Ashlyn přitahována jako můra ke světlu. Možná je to proto, jak neskutečně přitažlivý je a to i ve chvíli, kdy je připoután želízky k nemocniční posteli. Anebo za to můžou dlouhé noci, které trávila sama a studovala. Ať je to tak či tak, je rozhodnutá mu pomoci zjisti, kdo byl dříve. Pomoci jim mají jeho podivná tetování a malby, které křičí ošklivé útržky jeho minulosti.

Když se konečně dozví, co je zač, nedokáže říct, jaké je jeho reálné já. Milují muž, do něhož se zamilovala, nebo chlap s pochybnou minulostí?

Počet stran: 214 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 24.9.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 1 den, listopad 2012, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Šmarjá, co jsem si to vůbec vybrala k četbě.

Oficiální facebook autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
To jsem si tak říkala, že bych zase mohla zkusit nějakou tu erotiku. Když jsem u někoho na GoodReads uviděla, že zrovna téhle knize dal vysoké hodnocení, řekla jsem si, že to zkusím. Autorka totiž knihu snad původně vydávala jako ebook, později i jako paperback. Uh, no to jsem si naběhla.

Ashlyn Drake vždycky fascinovalo téma amnézie a chtěla ho bedlivěji zkoumat. Nejen proto, aby nalezla odpovědi na řadu otázek, ale také aby dopsala svou disertační práci. Když jí její vedoucí zavolá, že se v nemocnici objevil pacient s kompletní amnézií a že by jej mohla zkoumat, neváhá a za pacientem se vydává. Přestože ví, že byl pacient obviněn z vraždy, když jej nalezli nad mrtvým zmláceným zkrvaveným tělem s trubkou v ruce.

Neohroženě se vydá do jeho pacientova pokoje zatímco spí a později se s ním dokonce nebojí být v onom pokoji sama. Nebojí se ho a ráda by se o něm dozvěděla víc, přitahuje ji. Už je to dlouho, co měla nějaký vážný vztah a jak to tak vypadá, pacient ji nebezpečně přitahuje. Ani za mák jí nezáleží na tom, že by nejspíš mohl být i vrahem. Cítí, že to tak nebude. Věří mu. A jak to tak vypadá, ani cizinec není vůči jejímu kouzlu imunní.

Tohle byla jedna z nejpříšernějších knih, jakou jsem za poslední dobu četla. Příšerná. Od začátku do konce. Bylo na ní špatně úplně, úplně všechno. Od postav, přes samotný děj a zápletku, až k tomu sexu. Kdyby to autorka a někteří čtenáři nebrali tak vážně, věřila bych, že jde o nějakou erotickou parodii.

Víte, co mě vykolejilo hned na začátku? Jak dychtivě hlavní hrdinka souhlasila s pozorováním, i když věděla, že pacient je nejspíš nebezpečný vrah, který by jí krčkem zakroutil během pár minut. A při první návštěvě mu prostě vlezel do pokoje a prvního, čeho si všimne, je to, že má i ve spánku erekci a jak je pohledný. WTF? Co to proboha? A to byl jen začátek celé šílené jízdy.

Vzájemná interakce obou postav byla jak z nějakého péčkového hororu, kdy příběh vlastně hraje jen třetí housle, protože jim jde hlavně o ukojení jejich chtíče a o drsný sex. Tam jsou tak podivné příběhové skoky a náhlá vyřešení, až se mi tomu častokrát věřit nechtělo. A to nemluvím o ostatních podivných postavách. A pacientova minulost? Na to, kolik s ní (ne)nadělají, se ke konci ukáže docela mdlá.

A teď něco k samotné erotice v knize. Och, bože. Měla jsem si dělat čárky pokaždé, když jí říkal, jak moc je těsná. Což naprosto nechápu, když se dva roky obdělávala sama vibrátorem. Navíc byl matkou přírodou bohatě obdařen a ten jeho buchar se snad nemohl vlézt ani do těch těsných džínů. O to víc nechápu, jak si mohla tu soulož jakkoliv užívat. To muselo teda sakra bolet. Upřímně jsem při četbě velice pochybovala o tom, jestli spisovatelka se svým manželem vůbec spí. Naprostý vrchol pro mě byl moment, kdy si to ústřední dvojice vesele rozdává a v bytě je s nimi jejich kamarádka, která přišla, viděla je a prostě na ně zírala, dokud neskončí. Jako fuj. To je děsivé.

Nemohla jsem věřit tomu, co čtu. Vážně. Některé jsem svými statusy během čtení prý i bavila. Já jsem normálně trpěla. Schválně si přečtu další díl, jestli to může být ještě horší.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

4 Responses

  1. E_V_E napsal:

    8DDD To mohlo byť fascinujúce 8DDD

  2. Axia napsal:

    Nějak nechápu ten skok, kdy se nebezpečný vrah s amnézií ocitne u ní v bytě :-)) A radši ani chápat nechci, tohle zní jednoduše pornoidně. A s tou kamarádkou, co se divíš, no, holčině voyeuři očividně nevadí :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..