Trailer Thursday (35)

Kacíř a čarodějka

(Řád temnot #1)

Philippa Gregory

Píše se rok 1453 a vše nasvědčuje tomu, že se blíží konec světa.

Klášterní novic Luca Vero je na rozkaz tajemného cizince uprostřed noci zburcován a odvlečen ze své cely. Cizinec jej nejprve obviní z kacířství, aby mu nahnal strach a pak jej vyšle na dlouhou cestu Evropou, kde má Luca, mimořádně nadaný mladík, hledat stopy Ďábla a vykonávat soud nad zběhlými křesťany.

Lukova první cesta vede do kláštera Lucretili, kde se setkává s mladičkou abatyší Isoldou, jež se právě ocitla v nesnázích: V klášteře je proti své vůli – poslal ji sem bratr, aby se mohl zmocnit jejího dědictví a navíc jeptišky začaly trpět podivnými vizemi, chodily ve spánku a na těle se jim objevily krvácející rány. Isolda je obviněna, že je očarovala temnou magií a má být upálena jako čarodějnice. Luca ale hledá pravého viníka…

Tahle kniha mě už o prázdninách zaujala v Americe, překvapením pro mě bylo, že se dočkáme i českého vydání. Phillipa Gregory je známá spíše svými historickými romancemi, které u nás už také vyšly u jiného nakladatelství. Jsem zvědavá, jak se poprala s young adult knihou.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. Martin napsal:

    Obálky docela mate. Na první pohled to působí jako „heavy romantika“ ;), ale podle anotace zas jako historická knížka s prvky hororu a fantasy.

  2. E_V_E napsal:

    Táto knižka vyzerá super, rada by som si ju prečítala 8)
    E_V_E recently posted..Svet Trylov #1 – DedičkaMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..