Knižní doupě slaví 2. blogové narozeniny!

Tak a je to tady… Ani pořádně nemůžu uvěřit, že to jsou už dva roky, co jsem se do knižního blogování pustila naplno. Už si tak nějak připadám i stará – a to ne jenom díky délce mého blogování. A to je mi jenom 23! To v lednu na mě při narozeninách asi půjdou mdloby, až si udělám další zářez 😀

Je zvláštní, že si ještě stále pamatuju své úplné začátky. Úzkou komunitu knižních blogerů, kde se všichni znali alespoň online a kde ty přátelské vztahy byly rozhodně na lepší úrovni, než je tomu v poslední dobou. Všechno s sebou přináší něco dobrého a něco zlého. Stejně tak jako v životě. Jen se to nesmí přehánět.

Uff, za ty dva roky jsem se toho hodně naučila. A určitě jsem se od svých začátku zdokonalila v psaní svých recenzí či názorů na knihy. Vymyslela jsem celou řadu projektů, na některých z nich se podílela i s jinými blogery, snažila jsem se vždycky přicházet s něčím novým, neokoukaným a inovovaným. Snad se mi to z větší části povedlo, jinak bych neměla tolik věrných čtenářů.

Blogování pro mě vždycky bylo radostí. Způsobem relaxace. Chvílí, kdy jsem všechny své knižní myšlenky ze sebe prostě vypsala. Něco, co jsem milovala, ale někdy také nesnášela až do morku kostí. Něco, co mě dokáže spojit s lidmi i z druhého konce republiky, s lidmi, které třeba nikdy nemusím na živo vidět,  s lidmi, o kterých se třeba ani nikdy nedozvím, že můj blog vůbec čtou.

Kromě hromádky škarohlídů jsem se seznámila s báječnými lidmi, s nimiž pravidelně udržuju kontakt. Ať už to jsou blogeři, čtenáři, knižní nadšenci, či zástupci nakladatelství a eZinů. Bez nich bych si neužila tolik vtipných chvil, kdy jsme společně rozebírali jen takové věci, které pochopí správný knihomol. Řeknu vám, že cestování s knihomolem v cizí zemi, je něco úžasného 😀 Anya je toho zářným příkladem. Tolik legrace jen u prolézání knihkupectví jsem už dlouho nezažila. A to jsme prosím pěkně rádoby dospělé ženské!

Nesmím zapomínat na své čtenáře! Chtěla bych vám znovu poděkovat za to, že sem chodíte a komentujete. I když je pravda, že od doby, co jsem se vrátila, mi články pravidelně komentuje jen hrstka statečných. Doufejme, že se váš počet časem zvýší. Jsem za každého z vás vděčná a snad se mnou zůstanete i nadále! Myslím, že mě za ty dva roky už znáte a víte, co ode mě čekat. I když o stereotyp mi nejde, proto ty různé akce, projekty, články, přehledy a tak vůbec.

Slíbila jsem vám před svým odjezdem konečně nějaké ty knižní srazy, na nichž se ukážu. Inu, první bude tuto sobotu v Olomouci, kam máte možnost přijít. Zatím jsme tedy oficiálně nahlášené 4 holky. Byla bych ráda, kdyby se vás dostavilo víc. Pokud mě teda chcete vidět v mé škaredosti 😀 A taky tam bude Lusy Adams – se kterou věčně (ne)píšu knihu – a Anya – ta vám povykládá samé pikantnosti o našich trapasech při cestování. Přihlásit se můžete tady. Když nebudete moci, nevadí. V plánu mám další sraz, tentokrát v Ostravě. Ještě nevím kdy, ale brzo. Snad se nás tam sejde víc Slezanů 🙂 Plus Brno je taky v plánu. A časem nejspíš i ta Praha. Šla by i Opava či Zlín. Dál za Prahu by to pro mě už nejspíš byl problém.

Já vím, že nejspíš čekáte na tu zmínku o soutěži, abyste mohli zkusit své štěstí. Možná jste jen skočili přímo na konec článku, protože se vám ty bláboly ani nechtěly číst. Ale asi vás zklamu. Pro soutěž si vyhradím článek zvlášť… očekávejte jej ještě dnes!

Přeju nám všem do dalšího roku Knižního doupěte, aby nás všechny to čtení knih bavilo a aby mě bavilo stále o nich blogovat 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

8 Responses

 1. Yumeno Katrin napsal:

  Blahopřeji k 2. narozkám :);)
  Yumeno Katrin recently posted..KOUZELNÁ KNIHOVNIČKA – Září 2012My Profile

 2. Mischa napsal:

  Taky gratuluju, dva roky, to už je ale doba! 🙂 A hodně štěstí na další dva a kdoví kolik ještě let. 😀
  Mischa recently posted..Recenze: Spider’s RevengeMy Profile

 3. E_V_E napsal:

  Gratulujem ti k výročiu 8)
  Tvoj blog bol medzi prvými, ktorý som objavila a pravidelne sem chodím, snažím sa prečítať si každý článok a väčšinou komentujem 8) Veľmi sa mi tu páči, tvoje recenzie ma nejedenkrát presvedčili dať si knihu do to-read listu a neskôr aj ku kúpe 8)
  Takže prajem veľa šťastia aj naďalej a krásne prekvitajúci blog 8)
  E_V_E recently posted..Zamyslený havo #2My Profile

 4. Zdenina napsal:

  Také ti gratuluji, je dobře tě blogování a hlavně čtená stále baví a přeji ti, aby ti to vydrželo ještě hodně dlouho.

 5. Rodaw napsal:

  Hrozně moc Ti gratuluji!! Dva roky je dlouhá doba a za celou tuto dobu jsi tu dokázala mnoho věcí. Tvé články byly, jsou a zkrátka vždycky budou skvělé :))
  Přeju Ti mnoho chuti do budoucího blogování a ať máš stále tolik elánu a tolik super nápadů :))
  Já sem budu samozřejmě chodit i nadále a už teď se těším na všechny nové články.
  Happy birthday :))
  Rodaw recently posted..Týden s knížkou 16My Profile

 6. JuliaR napsal:

  Všechno nejlepší k 2. narozeninám! 😀 🙂
  JuliaR recently posted..RE: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiMy Profile

 7. Niklaus napsal:

  Taky přeji Všechno nejlepší k 2. narozeninám :)) Až se ti daří s blogem tak jak doteď, ať pro nás vymýšlíš zase nějaké super projekty, a určitě zde budu chodit i nadále, ještě aby ne, když máš tak skvělou stránku ;)) Tak ještě jednou Všechno nejlepší 😉
  Niklaus recently posted..(RC review) Les rukou a zubůMy Profile

 8. Astesia napsal:

  Ha-ha že vraj vieme čo možeme od teba očakávať 😀 Predvídať sadá čokolvek,ale ty Syki nie =) Gratulujem k blog-birthday. A nechcela by si niekedy zavítať aj na Slovensko??? =) Len tak keby si mala náhodou cestu okolo :*
  Astesia recently posted..Článoček na stredu *4My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..