Storm

Autor: Brigid Kemmerer
Originální název: Storm
Knižní série: Elemental
Díl: první
Žánr: zvláštní schopnosti
Věková hranice: 15+ (násilnosti, vulgární slovník)

Anotace na Goodreads: Becca Chandler přitahuje pozornost všech kluků, které nechce. Od chvíle, kdy o ní její expřítel začal šířit ty lži. Pak zachrání Chrise Merricka od pořádné nakládačky na školním parkovišti. Chris je odlišný. Hodně odlišný: dokáže ovládat vodu… stejně jako jeho bratři ovládají oheň, vítr a zemi. Jsou mocní. Nebezpeční. Označeni smrtí.

A teď když zná pravdu, i Becca.

Tajemství jsou těžká udržet, když váš život visí na vlásku. Když se ukáže že Hunet, záhadný nový kluk ve škole, má talent objevit se na špatném místě v ten správný čas, začne si Becca myslet, že mu může věřit. Jenže pak se Hunter střetne s Chrisem a Becca neví, který z nich skrývá děsivější pravdu.

A bouře se blíží…

Nakladatel: Kensington (EN)
Počet stran: 353 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 24.4.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Promo ke knize


 
Datum četby: 5 dnů, srpen 2012, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Výborná kniha. Jedna nekončící jízda…

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Ani už pořádně nevím, kdy a jak jsem na tuhle sérii narazila. Zaujala mě ovšem tím, že jde o příběhy bratrů, ke kterým nejspíš život nebyl zrovna dvakrát milý. A ano, rozhodně mě zmínka o přitažlivosti a zvláštních schopnostech nenechala chladnou.

Becca se s Chrisem setkává v ne zrovna milé a přívětivé chvíli… Ona mu totiž zachrání život. A v té chvíli se zamotá do něčeho, o čem se jí dříve ani nezdálo. Do světa plného nadpřirozených schopností a nepřestávajícího nebezpečí. Jediným světlým bodem v jejím novém podivném životě se zdá být nový student ve třídě. Ale ani u něj si není stoprocentně jistá. Navíc ji to tak nějak pořád táhne i ke Chrisovi, který rozhodně nepatří mezi osoby, se kterými by se měla vídat.

Chris i jeho bratři neměli zrovna lehké dospívaní. Jejich rodiče zemřeli a vychovává je jejich nejstarší bratr Michael. Ten se tak moc snaží být rodičem, až přestává být jejich bratrem. A to se jim dvakrát nelíbí. Nejraději by totiž jistým lidem pořádně vyprášili kožich, ať už to bude mít jakékoliv následky. Jenže jak to vypadá, věci se nakonec stanou mnohem divočejšími, než si představovali.

Tahle kniha je jedna velká nekončící jízda. V některých momentech si říkáte, že je to až moc přitažené za vlasy a v jiných nestačíte otáčet stránky. Máme tu sice jistý milostný trojúhelník, který však není tou nejpodstatnější částí celé knihy, takže vás ani příliš otravovat nebude.

Musím říct, že se mi akčnost příběhu líbila. Provedení některých scén vás nechá s pusou dokořán, jiné vás zase nechají v naprostém šoku, místy až bezmocné a naštvané.

Becca i Chris možná nejsou nejdokonalejší postavy, ale oblíbíte si je a budete jim držet palce. Ať už to dopadne jakkoliv. A to nemluvím o Chrisových bratrech. Hodně klišoidní a ohrané… ale přitažlivost z nich jenom sálá. Už se nemůžu dočkat dalších dílů. Snad mě nechají stejně paf jako ten první. Opravdu doporučuju.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

 1. E_V_E napsal:

  wau tak túto knihu by som si rada prečítala! 8)
  ovládať prírodné elementy by bolo fascinujúce 8)
  Pripomína mi to rozprávku W.I.T.C.H 8D
  E_V_E recently posted..Záhrada večnosti (#1): PascaMy Profile

 2. Astesia napsal:

  -.- citim sa trapne ked niečo prehliadnem 😀 dakujem že si ma upozornila, že recenzia tu už je
  I want read this!
  Astesia recently posted..ZáhrobieMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..