Posuď knihu podle obalu (78)

Název knihy: Eve and Adam

Autor: Katherine Applegate & Michael Grant

Datum vydání: 2.10.2012

Anotace na GoodReads: Šestnáctiletá Evening Spiker si žije blahobytný život v San Franciscu spolu se svou matkou EmmouRose, úspěšnou genetičkou a majitelkou Spiker Biotech. Jasně, Evening chybí její otec, který záhadně zemřel, ale nikdy se po jeho smrti nepídila. Stejně tako jako neuvažovala nad tím, jak je možné, že nikdy nebyla nemocná. Až do chvíle, kdy ji srazí auto a její zranění se pomalu ne slučují se životem. Zranění, co se hojí až nepředstavitelnou rychlostí, která není fyzicky možná.

Zatímco se zotavuje v luxusních pokojích Spiker Biotech, potká Solo Plisskena – velmi atraktivního kluka jejího věku, jenž celý svůj život tráví právě v Spiker Biotech. Tak jako Evening se nikdy na nic neptal… až doteď. Solo naznačí, že všechno není v pořádku a EmmaRose je možná oním strůjcem. Jenže Evening vypustí takové myšlenky z hlavy a raději se zaměří na svou letní stáž: Simulaci stvoření perfektního kluka. Ovšem se Solovou pomocí Evening odkrývá tajemství tak velká, že můžou naprosto změnit svět.

Můj názor: Po dlouhatánské době zase příspěvek do jednoho z vašich nejoblíbenějších meme vůbec… a mého taky 🙂 Na knihu jsem narazila už hodně dávno. Zaujala mě samozřejmě svou velice poutavou a zajímavou obálkou. Moc se mi líbí jak symotný název knihy, tak i korespondující jablko, které je nejspíš „robotické“… či tak nějak umělé a strojově vyrobené. Hezky to koresponduje s celkovou tématikou knihy. Stejně tak se mi líbí pozadí z jedniček a nul, což je velice trefné. Celkové barevné pojetí výborně podtrhuje výraznou barvu jablka. Tohle je obálka, na niž vám zrak v regálu určitě padne hned. Velice dobrý marketing. Až po čase jsem si uvědomila, že jedním z autorů je také Michael Grant… a Katherine Applegate je vlastně jeho manželka. Těžko říct, jaká kniha bude. Sklízí rozporuplné recenze a přiznejme si, anotace vypadá hodně klišoidně. Ale já tak nějak mám víru v Granta a jeho pisatelský um. Takže se nechme překvapit.

 
 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. E_V_E napsal:

    Vyzerá to dobre 8) zaujímavý námet
    E_V_E recently posted..Záhrada večnosti (#1): PascaMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..