Ditched: A Love Story

Autor: Robin Mellom
Originální název: Ditched: A Love Story
Žánr: dívčí román

Anotace na Goodreads: Justina Griffith nikdy nebyla dívkou, která by snila o maturitním plese. Značkové šaty a boty na podpatku? Rozhodně ne její šálek kávy. Takže nikdy nepředpokládala, že by ji její nejlepší kamarád, Ian Clark, vůbec pozval.

Ian, který jí vždycky podal baseballovou pálku rukojetí napřed.

Ian, který přesně věděl, kdy je ten správný čas na červenou lékořici.

Ian, který jí slíbil nejlepší noc ze všech.

A pak ji odkopnul.

Teď musí dát kousek po kousku dohromady to, co se minulou noc vůbec událo, k čemuž jí výrazně napomohou skrvny na jejích šatech ze sekáče. Záhadu odkopnutí jí pomohou vyřešit také jisté dámy v restauraci. Ale aby Justina pochopila celý příběh, bude se muset tváří v tvář postavit tomu, kdo ji odkopnul.

Může jedna příšerná maturitní noc vést k naleznutí pravé lásky?

Nakladatel: Disney-Hyperion (EN)
Počet stran: 277 (EN)
Vazba: Vázaná (EN)
Vydání v USA: 10.1.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 7 dnů, červenec 2012, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Běh na dlouhou trať, který nakonec mile překvapil.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Abych pravdu řekla, tahle kniha mě nijak výrazně nezaujala. Prvně jsem si všimla obálky, která na první pohled působila dosti tuctově a tak nějak nekorespondovala se samotným názvem. Přiznejme si, že zní velice podivně. Na čas jsem na ni zapomněla a ani jsem vlastně neměla chuť si ji přečíst. Jenže v jedné z mých slabých chvilek, kdy člověk prochází svou „knihovničku“ a i když má milion knih, nemůže se rozhodnout, jakou si přečte teď, mi zrak padl právě na tuhle a já si řekla, proč ne. A nakonec jsem udělala dobře.

Maturitní ples je noc, o které většina dívek sní. Představuje si, jaké to bude, až v doprovodu nějakého fešáka vkročí do tanečního sálu v těch nejkrásnějších šatech, které jí budou všechny ostatní dívky závidět, a zažije noc, na níž dlouho nezapomene. Inu, alespoň tak nějak si to představovala Justina, když ji její nejlepší kamarád Ian Clark pozval na maturitní ples. Naplánovala si totiž, že jejich přátelství posune na další metu.

Místo toho skončí odkopnutá na opuštěné cestě, v zdevastovaných šatech, pěknou boulí na hlavě a střípky vzpomínek na předešlou noc. Jediné, co ví s jistotou, je, že Ian je pořádný prevít. Bez kabelky, bez telefonu, bez peněz, zoufalá, nakonec skončí ve společnosti žen, kterým postupně odkrývá jednotlivé události předešlé noci.

Příběh zní docela jednoduše, až skoro nudně. Ale přesto byste knize měli dát šanci. Jediné, co mě místy otravovalo, byly vsuvky do přítomnosti, kdy Justina spolu s jejími posluchači rozebírala části příběhu a vysvětlovala tak své činy a sem tam něco nakousla něco dál. Většinou takové flashbacky v knihách nemám ráda. Respektive nejsem fanouškem vyprávění příběhu z minulosti jako obsah samotné knihy.

V tomto případě mi to ovšem nijak nevadilo, protože Justinu jsem si naprosto zamilovala. Budete s ní prožívat každé šlápnutí vedle, všechny její pocity, myšlenky. Ze začátku si budete myslet, že je Ian pitomec jak hrom, pak postupně budete zjišťovat, že až takový pitomec není… a zamilujete si i jeho. Budete frustrovaně mručet nad jistými naprosto hloupými událostmi, kroutit hlavou, nervózně otáčet stránky a čekat na další části příběhu.

Kniha je přecpaná klišé, ale to nic nemění na tom, že je to výborné a velice zábavné počtení nad úplně obyčejným životem, nad věcmi, které se můžou stát komukoliv z nás, jakkoli šíleně a ujetě to zní. Bavila jsem se od začátku do konce, a když jsem dočetla poslední řádky, bylo mi líto, že nemám pokračování.

Možná to není kniha, která osloví úplně každého, ale mně zpříjemnila den a rozhodně ji doporučím dál.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

  1. NineSen napsal:

    ahoj, chtěla bych se zeptat jestli budeš pokračovat v rubrice „v roce 2012 vychází“.. děkuji za odpověď 🙂

    • Syki napsal:

      Urcite budu, jen ted na to nemam v zahranici dostatek casu. Sepsani jednoho clanku mi kolikrat zabere i 4 hodiny, i kdyz se to tak nezda. Po navratu chci udelat prehled letnich mesicu alespon zpetne a pak budu opet pokracovat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..