Top Ten Tuesday (12)

Tohle meme má na svědomí The Broke and the Bookish. Úkolem je každé úterý sestavit top deset věcí souvisejících s knižním světem.

~ Top 10 knih, ze které si zaslouží svůj film ~

Dobře, tohle téma jsem myslím už někde i sestavovala, ale nezaškodí si udělat nový, updatovaný seznam, že… Tak jdeme na to. Pořadí knih je náhodné, jak jsem si na ně zrovna vzpomněla.

1. Divergence (Veronica Roth)

Melu o knize horem dolem, takže myslím, že víte, jak moc tuhle sérii žeru. Myslím si, že z knihy bude výborný film. Mnohem lepší než Hunger Games (bez urážky). Z druhého dílu jsem naprosto unešená, takže si myslím, že ten by byl jako film ještě lepší. Každopádně se můžeme i těšit, protože prý filmová práva na Divergenci byla prodána. Pokud všechno půjde dobře, dočkáme se filmu v roce 2015.

 
 

2. Vampýrská akademie (Richelle Mead)

I když se mírně obávám obsazení, jelikož většina lidí tvrdí, že Ben Barnes je hotový Dimitri (i když si to sama nemyslím), tuhle sérii bych moc ráda viděla na filmovém plátně. Agenti Richelle se nechali slyšet, že pokud všechno půjde dobře, možná se prvního filmu dočkáme v roce 2013. Těžko říct, jak to nakonec dopadne, vím, že měli nějaké problémy s filmovým studiem – s tím původním. Ale držme palce!

 
 

3. Dokonalý pár (Ally Condie)

Další dystopická kniha blízká mému srdci, i když ne každému asi sedne. Každopádně já se na filmové zpracování ohromně těším. A že bychom se ho měli dočkat.

 
 
 
 

4. Chronicles of Nick (Sherrilyn Kenyon)

Sice jsem ještě nedočetla třetí díl, ale jsem z téhle série maximálně unešená. Je to jako na šílení jízdě na horské dráze. Sherrilyn nedávno známila, že se Nick dočká svého filmu, takže nezbývá, než čekat.

 
 
 

5. The Demon Trapper’s Daughter (Jana Oliver)

Miluju tu sérii. Vážně ji naprosto žeru. Tohle by byl úžasný film, plný démonů a bojů o holý život. Hlavně by v něm bylo i hodně nadávek 😀 a sexy chlapů asi taky.

 
 
 
 

6. Blood Red Road (Moir Young)

Strašně by mě zajímalo, jak by ve filmu postavy mluvily. A ještě víc, jaký by byl český dabing 😀 Protože tohle je prostě něco unikátního. Někde jsem dokonce četla zmínku o tom, že by z knihy měl být film, ale nevím to úplně jistě.

 
 
 

7. Polibek pro Annu (Stephanie Perkins)

Perfektní dívčí románek by byl perfektním romantickým filmem. To bez debat. Na takový film bych se dívala opakovaně a opakovaně…

 
 
 
 

8. The DUFF (Kody Keplinger)

Bianca a Wesley. Musím snad víc psát? Jsem strašně zvědavá, jak filmové zpracování nakonec dopadne. Ano, Kody se nedávno nechala slyšet, že z knihy prý bude i film. Ale nejspíš ne pro filmová plátna, ale do televize.

 
 
 

9. Mediátor (Meg Cabot)

Myslím, že nemusím říkat, jak strašně strašně strašně moc chci, aby tahle série měla i vlastní filmy. Už se o tom několikrát něco našuškalo, ale nějak je furt ticho po pěšině. Chci svého Jesseho vidět na filmovém plátně, sakra!

 
 
 

10. Alchymista (Michael Scott)

Úžasná série, která si rozhodně zaslouží svůj film. Moc by se mi líbilo vidět všechny známé historické postavy na plátně, hezky pospolu… k tomu i ty fantasy příšery, a tak dále. Skvělá série.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

5 Responses

 1. Mara napsal:

  Ja som nedávno počula že Meg už podpísala zmluvu s nejakou stanicou a zo série Mediátor bude seriál… dúfam že to tak bude … 😀

  • Syki napsal:

   Ono takových zpráv bylo hodně, takže nemám nic na stopro potvrzené. Každopádně by to jako seriál nemuselo být špatné, pokud to udělají dobře a vyberou hezké herce 😀

 2. Evelin napsal:

  Trochu sa bojím filmového spracovania Divergencie…nechcem, aby mi film pokazil moju predstavivosť postáv 8D ale príbeh je naozaj úžasný a silný 8)

  • Syki napsal:

   Jisté obavy mám i já – hlavně poté, co jsem viděla, koho vybrali za Jace, fuj, chytám z něj kopřivku – ale doufám, že to bude dobré. A když vyberou divné herce a děj podělají, stejně se na to podívám, hlavně kvůli Veronice. A alespoň ty knihy mi zůstanou 🙂

 3. Agnes napsal:

  Souhlasím s tebou Ben vůbec neni jako Dimitrij. Svalová hmota nulová. Měli by tam dát někoho lepšího. To že má někdo delší vlasy neznamená, že může hrát postavu z knihy, která má dlouhé vlasy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..