Zajímavosti z blogosvěta (6)

Už je to sakra dlouho, co jsem sepsala článek do téhle své rubriky. Ale nějak mi na ni v ty středy už nezbývá energie. Tím, že se mi blíží odlet do zahraničí a musím si vyřídit věci jak ve škole, tak i v práci, jsem ráda, když si najdu chvilku na to, abych vůbec něco sepsala. Většinou spíš mám zapnutý počítač jako kulisu, případně otevřený FaceBook pro komunikaci, a dělám jiné věci. Ale jelikož jste si hodně psali o nějaký další článeček, máte ho mít. Snad vás nezklame.

Soutěžení a nakupování

Všichni moc dobře víme, že velice rádi soutěžíte. Několik soutěží už proběhlo a několik jich určitě ještě proběhne. Slovenští čtenáři si můžou ještě do konce měsíce zasoutěžit u Domča. Čeští i slovenští čtenáři ještě můžou zkusit své štěstí také u Sue a to do prvního května. No a od prvního máje si budete moci zahopovat v prozatím posledním hopu hostovaném mnou. Prozatím nás je zapsaných 11, takže pokud jste bloger, chcete někoho obdarovat a zároveň se také zviditelnit, podívejte se sem. Co se dalšího hopování týče – nejspíš další uspořádám někdy během září, až se vrátím. Pochybuju, že se během léta zmůžu na vykouzlení a uspořádání nějakého hopu a i kdyby ano, cena by nejspíš byla stejně poslána z BookDepository. Což mi připomíná, že na BD probíhá až do 14. května slevová akce. Když při nákupu zadáte slevový kupón, odečte vám to 10% z nákupu. Já už takhle prošustrovala další peníze.

Jarní dumání

Když jsem před časem na FB profilu svého blogu položila otázku, jestli byste si přáli další kolo dumání, překvapil mě pozitivní ohlas… a ještě víc mě překvapilo – spíše tedy omráčilo – množství účastnících se blogerů, ale také komentujících. Je úžasné sledovat, jak se všichni zapojujeme a diskutujeme o tom, co nás zajímá. A někdy to má i jisté vedlejší účinky, o nichž jsem se už zmiňovala a dále je rozvádět nebudu. Každopádně jste všichni úžasní! Čtu si každý váš příspěvek a i všechny komentáře. Líbí se mi, že se třeba ozývají i ti, co dosud mlčeli. No a ti, co stále mlčí, pro ty mám zprávu – nebojte se ozvat! Nikdo vám hlavu neutrhne a každý má právo na svůj názor. Tady na „dobrý a špatný názor“ nehrajeme. Takže se jenom zapojujte dál. Pokud si dumání svůj úspěch udrží až do konce, slibuju vám, že na podzim vymyslím zase něco dalšího – anebo až na zimu, ať si projdeme všemi obdobími. Co říkáte? Jestli máte témata, která vás zajímají a ještě se o nich nedumalo, pište, pište… jen mi je napište.

Měsíční čítárna

Inu, dubnová čítárná jaksi skomírá, zdá se. Nápad je to dobrý, jen potřebuje udržovat u chodu, že. Bohužel jsem sama dosti zaspala, jelikož jsem řešila úplně jiné problémy, a do čítárny se pořádně nezapojila. Ovšem už mi přišly i dotazy na to, jestli se bude pokračovat i v příštích měsících. Já pevně doufám, že ano. Sama jsem už do naší skupiny před časem nahodila témata a doufám, že se na nich brzo domluvíme a vy tam o nějaké to společné čtení nepřijdete. Tuším, že na květen by tam mohl být první díl série o Nikolasi Flamelovi od Michaella Scotta. Výborná série, vřele doporučuju, pokud jste nečetli.

Novinky a další věci

Včera přišla Nikki Finn s velice zajímavým testem, který má prověřit vaši schopnost čtení. Bohužel je v angličtině, takže si jej můžou vyzkoušet jen ti z nás, kteří v angličtině čtou a ještě to máme ztížené tím, že se nejedná o náš rodný jazyk. Každopádně je to legrace a určitě test zkuste. Můj výsledek můžete najít v albu na FB. A u Nikki ještě zůstanu, jelikož dneska představila novou rubriku, kde svým hlasováním můžete vybrat nejlepší obálku. Haiska pro změnu přišla s velice zajímavým článkem týkajícím se českých spisovatelů. Určitě se zastavte a zanechte aturoce svůj názor. A když už nám ten májový čas pomalu klepe na dveře, děvčata z Nora’s livres si pro vás připravila jakýsi zaláskovaný projekt We love love. Awekki zase přišla s dvěma dos originálními nápady: rubrikou Knihy, které a svým meme Dopisy hrdinům. U Mischy zase můžeme kromě recenzí obdivovat také její koberec! V každém update se totiž vyskystuje a mě by zajímalo, jestli ty knihy fotí pořád na stejném místě, anebo se posunuje a my tak vlastně kousíček po kousíčku vidíme ten cool koberec 😀

Recenze, které se mi líbily

A nakonec nemůžu vynechat přehled recenzí, které mě v poslední době zaujaly: Sapphique, Tygrovo prokletí, Nikdykde, Štvanice, Marina, Partials, Meno vetra, Želvýprava, Vyvolení, Americký derviš, Nick a Norah: Až do ochraptění, Padlí andělé 1 a Padlí andělé 2.

Vaše (ne)pravidelná dávka knižních emocí se loučí a pro tento týden koční… snad ten příští nezapomene.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Nikki Finn napsal:

  Já tohle tak ráda čtu :)))
  A ten koberec mne dostal 😀 Jsi pozorná … 😀
  A ještě jsem nikde nezmínila, že dumání se ti tentokrát obzvláště povedlo 🙂 Hodně zajímavých témat (ne-li všechny)
  Nikki Finn recently posted..Válka obálek #1My Profile

 2. Storycollector napsal:

  LOL, tobě nic neunikne. 😀
  Čítárny se nezůčastňuji, ale do dumání jsem se zapojila poprvé a právě díky těm dobrým tématům. Ta předtím, u těch mi přišlo, že k nim nemám, co říct. Že by to nevydalo na celý článek, ale tahle jsou dobrá. 🙂

 3. Mischa napsal:

  Tak tím mým kobercem jsi mě dostala. Ta mrcha bude brzo ještě slavnější než já! 😀
  Mischa recently posted..Posuď knihu podle obalu #10My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..