Top Ten Tuesday (9)

Tohle meme má na svědomí The Broke and the Bookish. Úkolem je každé úterý sestavit top deset věcí souvisejících s knižním světem.

~ Top 10 knih, které přečtete za jeden den ~

(pokud vás nebude nic rušit)

Už jsem dlouho nepřišla s příspěvkem do tohoto meme a někteří z vás si o něj docela psali. Takže i když chápu, že půlka z vás meme nesnáší, ta druhá je zase zbožňuje. Uvedený seznam se týká knih, od kterých jsem se nemohla odtrhnout a kdyby mě nikdo nerušil, zblajzla bych je za den.

1. Divergent (Veronica Roth)

Pokud jste četli mou recenzi, myslím, že není třeba nic dodávat. I když vlastně… Tohle byla sakra dobrá kniha! A pokračování se nemůžu dočkat! Jsem ráda, že se jí dočkáme i v češtině a vy si ji budete moci taky přečíst. Triss a Four jsou skvělá dvojka, věřte mi.

 
 

2. Shatter Me (Tahereh Mafi)

Další dystopický kousek, který mě prostě dostal a nemínil mě pustit. Kniha má v sobě něco, co ji odlišuje od všech ostatních. Moc se mi líbil styl, jakým je příběh vyprávěný. Skoro tak až „vidíte“ hrdince do hlavy, cítíte to, co ona, vnímáte okolí jako ona. Někteří lamentují nad tím, že tenhleten pohled v druhé části knihy zmizí, ale takhle to není. Když jste na útěku, těžko máte čas na to, abyste rozebírali všechno okolo sebe. Už nejste na jednom místě, pohybujete se.

 

3. Under the Never Sky ~ Pod nekonečnou oblohou (Veronica Rossi)

U téhle knihy mě prvně dostala obálka, pak samotný příběh, no a nedávno také dost dobrý trailer. Vím, že většina z vás žere Hunfer Games a nedokáže si představit nic lepšího. No, já je zase tolik nemiluju a myslím si, že právě tato kniha je, co se týče divokosti a nebezpečnosti, prostě lepší. Možná to není tak zvrácené, ale pro mě je to mnohem, mnohem lepší.

 

4. The DUFF (Kody Keplinger)

No, co by to bylo za seznam, bez mého oblíbeného dívčího románu? Ano, byl by to houby seznam. A proto je tu mé milované The DUFF, na které jsem plno z vás nalákala a jsem velice potěšena, že jste byli spokojeni.

 
 
 

5. Anna and the French Kiss ~ Anna a francouzský polibek (Stephanie Perkins

Když už jsem u těch dívčích románků, nesmím zapomenout na Annu, která mě emočně naprosto vyždímala. Prošla jsem si tak širokou škálou pocitů, jako snad u žádné podobné knihy ne. Jsem moc ráda, že u nás vyjde také v češtině.

 
 

6. The Demon Trapper’s Daughter (Jana Oliver)

Démonské knihy mám moc ráda, mám prostě pro lovce démonů slabost. A tahle kniha je výborná. Oba dva pohledy hlavních postav jsou skvělé a moc se mi líbí způsob, jakým je příběh podáván. Díky okolnostem na vás totiž působí docela reálně.

 
 
 

7. Starcrossed (Josephine Angelini)

Řeckou mytologii a legendy jsem měla vždycky ráda. Navíc hlavní hrdinové si jdou první třetinu knihy dost krutě po krku, což se u jiných knih nevidí. Pak je to místy tak trochu přitažené za vlasy, ale vůbec mi to nevadí, protože je to zároveň docela hot.

 
 
 

8. Fallen ~ Pád (Lauren Kate)

Má guilty pleasure. Někteří knihu nenávidí, jiní ji zbožňují. A já? Já si na ní vyloženě pochutnávám. Vím, že je plná klišé, vím, že jsou hlavní postavy hodněkrát na zabití, ale co. Chytlo mě to.

 
 
 

9. Strange Angels ~ Andělé noci

Jsem moc ráda, že jsme se knihy dočkali také v češtině. I když mě trochu mrzí, že ne všichni jsou knihou zase tolik nadšení, viní za to český překlad. Do knihy jsem se ještě nepustila, ale snad to není zase tak strašné. Je pravda, že ne vždycky všem sedne nespisovná a místy až „dlaždická“ mluva, ale u Mediátora mi tahle mluva nevadila a teď je to má nejoblíbenější YA série vůbec. Každopádně to pro mě po všech těch ujetých upířinách byla velmi příjemná vzpruha.

 

10. The Carrie Diaries ~ Deníky Carrie B.

Pro některé možná překvapivě sem dávám také tuhletu knihu, protože mě prostě dostala. Nikdy jsem nebyla fanouškem seriálu Sex ve městě, ale první kniha v sobě měla něco, co mě chtyilo a nepustilo. Otáčela jsem stránku za stránkou a chtěla vědět, jak se Carrie vypořádá s problémy. Jsem docela zvědavá i na seriálové zpracování.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

5 Responses

 1. Evelin napsal:

  S Divergenciou absolútne súhlasím“ Zhltla som ju za 2 noci 8D len bohužiaľ cez deň som mala iné záležitosti na pláne, ale naozaj ako píšeš, keby ma nič nerušilo, tak v pohode za deň sa to dá prečítať a ešte to človeka aj baví 8) Teším sa na pokračovanie )

 2. terka napsal:

  Sakryš, já těm slovákům tak závidim! Všechny knížky, který chci, budou mít o hooodně dřív než my tady v česku… ! 😀 Kdy by u nás mělo vyjít Divergent?? 😉

 3. Simone Sipriano napsal:

  Niektoré knihy zo zoznamu mám na svojom zozname aj ja (teda chcem ich prečítať). Napríklad tvoju jednotku. Na Divergenciu som zachytila len samé kladné hodnotenia, tak som na ňu veľmi zvedavá. Inak som čítala zatiaľ len Pád (aj Súženie) a musím povedať, že nato, aké má Pád vysoké hodnotenia bola to dosť nanič kniha, ale pokračovanie sa mi páčilo. 🙂
  Simone Sipriano recently posted..Review: Na lásku sa nezomiera. Len to občas bolí. Kurevsky.My Profile

 4. Monika napsal:

  u vás výde Anna and the French kiss??? To vážne? Vy sa máte…

 5. Anne napsal:

  Akurát čítam Pád a zatiaľ sa mi knižka veľmi páči ^^
  Chválim autorku za originalitu a ľúbi sa mi jej štýl. Proste me gusta 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..