Knihy měsíce – únor 2012

Jelikož jsem si nedávno uvědomila, že vám ještě stále dlužím články s přehledem knih přečtených a koupených za měsíc únor, musím to ještě dohnat. Tedy dřív, než začnu psát totéž o březnu. Už tak mi chodí zprávy s dotazy, kdy už konečně uveřejním sumárum s fotkami – viď VeEee? (Můj nejvěrnější stalker :D) Takže jdeme na to!

Žena v černém Nevinné The Carrie Diaries Beautiful Disaster Erebos Harry Potter and the Philosopher's Stone Označená Divergent Starcrossed The DUFF: Nick a Norah: Až do ochraptění Curran Kissing Coffins

Hitparáda

Jelikož jsem si během února dala re-reading některých knih, nebudu je do hitparády znovu zařazovat, protože by posouzení už nebylo objektivní a unikátní.

Nejlepší kniha
Deníky Carrie B. (Candance Bushnell)

Proč: Když tedy vyloučím knihy, které jsem už jednou četla, vyjde mi, že vůbec nejlepší knihou za měsíc únor byly Carriiny deníky. Bavila jsem si při čtení do začátku do konce, což jsem vážně nečekala. Nikdy jsem totiž neměla v lásce klasický televizní seriál Sex ve městě.

 

Nejhorší kniha
Nick a Norah: Až do ochraptění (Rachel Cohn, David Levithan)

Proč: Na téhle knize mě iritovalo naprosto vše. Pitomý příběh, ještě pitomější postavy a na slibovanou romantiku pořádně ani nedošlo. Takhle znechucená jsem z nějaké knihy už dlouho nebyla.

 

Největší překvapení
Žena v černém (Susan Hill)

Proč: To máte tak… když si čtete hororovou knihu v noci, máte fakt strach. A že jsem už dlouho žádnou hororovou knihu nečetla.

 

Největší zklamání
Nick a Norah: Až do ochraptění (Rachel Cohn, David Levithan)

Proč: Již nikdy více. Divím se, že jsem s tím nepraštila a nehodila někam, kde knihu už nikdy nenajdu. Filmové zpracování se mi zdálo lepší, ale bez toho, abyste dříve četli knihu, nepochopili byste některá jednání postav.

 

Nejnapínavější kniha
Erebos (Ursula Poznanski)

Proč: Řekla bych, že šlo vůbec o nejnapínavější knihu měsíce, protože člověk nevěděl, co se bude dít na další stránce. Autorka velice věrohodně vystihla něco, co se jednou klidně může stát skutečností. A to mě docela děsí.

 

Nejvtipnější kniha
Rakve lásky (Ellen Schreiber)

Proč: Tahle upíří série je vyloženě na odreagování. A nejspíš právě proto mě místy dosti potrhlé prupovídky hlavní hrdinky prostě baví. I když je fakt, že ve skutečném životě bych ji nejspíš potkat nechtěla, protože co ta je schopná se vymyslet… až jednomu zůstává rozum stát.

 

Nejnudnější kniha
Označená (P.C.Cast & Kristin Cast)

Proč: Ach, ne, vážně ne. Škola noci není šálkem mého kakaa. Hlavní hrdinka je mi krajně nesympatická a nezachrání to ani ty vedlejší postavy. Zajímalo by mě, jestli vůbec někdy celou sérii dočtu, když už ji doma mám 😀

 

Nejromantičtější kniha
Rakve lásky (Ellen Schreiber)

Proč: Zcela překvapivě nejspíš tahle kniha, protože Alexandr je vážně cool… a správně tajemný… a pokud tedy mít nějakého milence upíra (protože Bones je zadaný), tak jeho. Sice nejsem zrovna udělaná do uměleckých duší, ale proč ne, kdyby mi namaloval obraz a k tomu ještě něco zarecitoval… no a vypadal mňamózně.

 

Nejočekávanější kniha
Nevinné (Sara Shepard)

Proč: Na knižní pokračování Roztomilých malých lhářek jsem byla dost zvědavá. První díl nebyl vůbec špatný, ale druhý se mi zdál ještě lepší. Zajímá mě, co si na mě připraví ten třetí…

 

Knižní série objevená v tomto měsíci
Bohužel žádná… tak snad něco příští měsíc.

Nejlepší cover knihy
Erebos (Ursula Poznanski)

Proč: No řekněte sami, jestli vám nepřijde, že vás to oko na obálce pořád sleduje. Děsivé. Velice povedená obálka, líbí se mi.

 

Nejhorší cover knihy
Rakve lásky (Ellen Schreiber)

Proč: Obálka prvního dílu se mi prostě líbila víc. Ten druhý mi nějak nesedí.

 

Největší crush
Curran (Curran POV #1 ~ Kate Daniels – Ilona Adrews)

Proč: Jedná se spíš jen o pár scén z Curranova pohledu, ale i tak mi to stačí k tomu, abych Currana vyhlásila mou největší crush měsíce. Protože prostě… Curran. Pochopíte, až si přečtěte.

 

Hrdinka měsíce
Carrie (Denníky Carrie B. – Candance Bushnell

Proč: Mladou verzi Carrie jsem si velice oblíbila. Nebyla taková, jaká jsem čekala a za to jsem moc ráda. Líbilo se mi, jak se dívá na svět okolo sebe, jak vlastně uvažuje a co by jednou v životě chtěla dokázat.

 

Hrdina měsíce
Nick (Erebos – Ursula Poznanski)

Proč: Nick je jednoznačně hrdina měsíce. Na knize se mi líbí, že Nick není od začátku klasický hrdina. Nechá se do nebezpečného světa vtáhnout, ale nakonec proti němu bojuje a nevzdává to. To mě zaujalo.

 

Pár měsíce
Raven a Alex (Rakve lásky – Ellen Schreiber)

Proč: Dobře, mají sice spíše nelogický vztah, ale já to rozhodně neřeším. Přijdou mi dohromady prostě roztomilí.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

12 Responses

 1. Rodaw z Khihánkova napsal:

  Wow, tolik knížek!! 🙂 To já jich tolik nestíhám číst. Erebos je fakt bezva, taky jsem ho četla a strašně moc se mi líbil 🙂 Miluju tato měsíční shrnutí!! 🙂
  Rodaw z Khihánkova recently posted..Týden s knížkou #3My Profile

  • Syki napsal:

   No, někdy se poštěstí a člověk toho přečtě hodně. Jindy zase toho časi tolik není.

 2. Haiska napsal:

  Protože prostě… Curran! Chápu :DD Taky mám tohle shrnutí ráda ;))

  • Syki napsal:

   No prostě Curran, u něho ani nemůžeš víc říct, protože to prostě nejde… já bych spíš jen předla 😀

 3. Domčo napsal:

  No ja som z týchto kníh prečítal iba Erebos 😀 a ten matný cover je úplne božský! 😀
  Domčo recently posted..L.J.Smith – Stefanove denníky 3: PomstaMy Profile

 4. Simcsa napsal:

  Čo si myslíš o Beautiful Disaster? Vidím, že si ju nikam nezaradila 🙂

  • Syki napsal:

   Jelikož jsem tu knihu četla už podruhé, nezařazovala jsem ji do hiparády. A jestli chceš vědět, co si o ní myslím, přečti si mou recenzi, najde ji v seznamu 🙂

 5. annejude napsal:

  No neříkej mi, že ses u Označené nebavila – taková slintat-na-zápěstí-je-sexy scéna byla památeční:DD
  annejude recently posted..Quote of the Week (#7)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..