Waiting on Wednesday (58)

Provinilé slasti
Laurell K. Hamilton

„Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“

Ve světě, kde jsou upíři, zombie a vlkodlaci uznáváni za plnoprávné občany Spojených států, působí Anita Blakeová jako „oživovatelka“: v popisu práce má na žádost truchlících pozůstalých povolávat z hrobu mrtvé. Ale Anita má zároveň pověst obávané lovkyně upířích zločinců a často asistuje při vyšetřování zločinů, na které jsou konvenční postupy policie krátké. Když však přiláká pozornost upířích vládců svého domovského města St. Louis, hrozí, že bude odhaleno její tajemství – zdroj Anitiny neobyčejné síly a moci.

Nikdy jsem se ke čtení série o Anitě neodhodlala, takže teď, když knihy dostávají nové obálky, bych to mohla zkusit. Co říkáte? Osobně se mi nové obálky líbí víc než ty původní. Více mi to připomíná styl zahraničních obálek a jako celek k sobě budou hezky pasovat. Druhé vydání prvního dílu by mělo vyjít tento měsíc.

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

8 Responses

 1. Zuzana napsal:

  Chtěla bych upozornit, že i na toto nové vydání platí možnost výměny dílu za starý. Pošlete nebo zaneste brožované vydání prvního dílu na adresu nakladatelství a oni vám za poloviční cenu dají nové.

 2. Zuzana napsal:

  Anita je má velká láska, aspoň první díly. Už jsem nenašla knížku, která by se mi tak líbila.
  přeji příjemné počtení, ať se ti aspoň trošku líbí, Z.

 3. MaiQa napsal:

  Já Anitu naprosto miluji. 🙂 Má osobitý smysl pro humor a její hlášky jsou naprosto odzbrojující. I když bych ji někdy nejraději něco udělala. 🙂 Rozhodně stojí za přečtení. 🙂
  A ty nový obálky jsou podle mě naprosto boží. Hrozně se mi líbí, ty bílé mi přišli trochu divné, i když trochu více k obsahu knih. 🙂
  MaiQa recently posted..RC review: Klub čarodějek – Trable s koštětemMy Profile

  • Zuzana napsal:

   Jak s obsahem Smrtícího tance souvisí umělý břečťan, který byl na obálce? Jak s obsahem Kavárny souvisí maškarní maska, která byla na obálce? Podle mě ty obálky byly naprosto mimo.

 4. Illandris napsal:

  Série Anita Blake je naprosto boží. Poslední dobou na ní dost ulítávám, zrovna mám doma sedmý díl a už se strašně těším, až ho začnu číst. Takže ti to rozhodně doporučuju:)
  A k obálkám, ty nové se mi líbí, ale ty původní mi nijak nevadily. Jsou obálky daleko horší.

 5. Smile napsal:

  Sérii Anita Blake jsem měla za začátku strašně ráda, líbil se mi její smysl pro humor a taky to, jak jednala. Jenže pak, myslím si, že nějak od 8-9 dílu to docela šlo z kopce. Sice jo, kdo by neměl rád takový ty „horká místečka“, ale když je pak celá knížka jen o tom,… Nevím, co na to říct. Docela mi chibí ty její zombíci, ghůlové, atd. Naposledy jsem četla 14 díl, doufám, že 15 bude jako ty první díly.
  Smile recently posted..On my Wistlist (2)My Profile

  • Bloodmoon napsal:

   Naprosto souhlasím, do té 9-10 to bylo suprové počtení, ale když v následujících dílech začala být dějová linka nahrazována každou druhou stránkou „ostřejším čtením“, začalo mě to nudit.

 6. Martin napsal:

  Četl jsem pravě tenhle první díl a musím říct, že se mi líbil. Příležitostně si vydání v měkké vazbě určitě vyměním za nové vydání. Obálky těch nových vydání se mi líbí mnohem víc a určitě mi k tomu sedí víc
  Martin recently posted..Moje nové knížky 2/2My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..