RC review: Vstříc temnotě

VstricTemnote_bookAutor: Lisa McMann
České datum vydání: 8.3.2012
Knižní série: Lovkyně snů (The Wake)
Díl: druhý
Žánr: young adult, paranormálno, detektivní
Věková hranice: 15+
Nakladatel: FRAGMENT

Děj druhého dílu se odehrává pár dní po událostech toho předchozího. Cabel už ví, co chudák Janie prožívá, když se někdo v její blízkosti propadne do šíře snů. Tedy přesněji… do říše nočních můr. Snaží se jí pomáhat, co to jenom jde, ale v okamžiku, kdy se Janie stane plnohodnotným členem speciálního vyšetřovatelského týmu, cítí se bezradný a také se tak projevuje.

Janie má totiž za úkol zjistit, co se na její škole děje mezi učiteli a studentkami. A když jí k tomu její schopnost nemůže přivést, stává se sama vábničkou. Nejdřív neví, jak na to, protože na podobné věci nikdy nemyslela, ale později se do všeho zamotá víc, než je zdrávo…

Snové pokračování
První díl světově oblíbené série jsem si náramně užila. Kniha mě dostala svou syrovostí, emočností a hlavně naprosto ojedinělým stylem vyprávění. Přece jenom se mi do rukou dříve nedostala kniha, která by prostřednictvím krátkých úderných „zápisů“ popisovala, co se vlastně událo.

Po všech knihách, kde hrdinky získají nějakou superschopnost, anebo jsou náramně superdůležité, načež jsou nuceny si vybírat ze dvou (někdy i více) nápadníků, je tahle série příjemnou vzpruhou.

Překlad

Na český překlad jsem si po prvním díle už zvykla. Ani mě tolik nerušilo samotné jméno Cabel. Sem tam jsem si ho sice přečetla jako Kabel, ale jinak mi text před očima hezky plynul.

Postřehy a pocity

Většina druhých dílů s sebou přináší milostní trojúhelník a zbytečně natahovaný děj. Jsem ráda, že v tomto případě se to nestalo, i když s tím natahováním děje si zatím nejsem tak úplně jistá. Nějak jsem si nemohla druhý díl užít tak, jako jsem si užívala ten první. Bylo to hlavně dáno tím, že už od druhé třetiny čtenář dost dobře odhadne, co se vlastně děje a kdo všechno za tím nejspíš stojí.

Nezbyde vám tak nic jiného, než sledovat, jak Janie spolu s Cabelem odhalují svůj případ a přitom se snaží tak nějak žít svůj společný život. Respektive svou společnou cestu zatím hledají a oba dva si jsou nejistí. Což je pochopitelné. V druhém díle jsem si ovšem Cabela oblíbila ještě víc. Až mi ho v některých momentech bylo líto, když Janie nedocházelo pár věcí.

Hodnocení

Knize dávám nakonec 4 hvězdičky, protože jsem osobně měla problém s celkovou zápletkou. Nemám ráda podobné zaměření, navíc ještě podané takovýmto způsobem. Navíc mě to místy zdlouhavé hledání viníka, kterého bystrý čtenář podezříval už od dobré poloviny knihy (možná i dřív), iritovalo.

Přesto jde však o výbornou knihu, která by vám neměla uniknout. Těším se na poslední díl, jelikož některá vysvětlení v druhé knize mě docela šokovala. Toužím se dozvědět, co se vůbec bude dít dál.

Lovkyni snů: Vstříc temnotě si můžete objednat na stránce nakladatelství FRAGMENT.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství FRAGMENT za poskytnutý recenzní výtisk knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. VeEee napsal:

    Na toto se taky těším a s tím Cabelem máš pravdu, je to jako jméno nějakého náboženského fanatika 😀 nemohla jsem mu pořád přijít na chuť. Jsem zvědavá, až si knížku přečtu :).
    VeEee recently posted..Rick Riordan – Proroctví (RC review)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..