Your Bookcase – VeEee

Tato občasná rubrika byla v minulém roce u vás, čtenářů, dosti oblíbená. Pro ty, co jsou novými čtenáři mého webu ve zkratce objasním, o čem příspěvky do Your Bookcase jsou: Jsou o vás a vaší sbírce knih. Díky vaší ochotě máme možnost se podívat do knihovniček další knihomolů a obdivovat, co za knižní poklady doma máte. Pokud nám budete chtít ukázat, co doma máte vy, napište mi skrz kontaktní formulář nahoře a domluvíme se. Tentokrát nám ukáže VeEee, co doma schovává…

Jmenuji se Veronika, ale na internetu vystupuji jako VeEee (není to nijak hlubokomyslná přezdívka, ale lepší než třeba Puchýř..). Znát mě můžete z webu VeEee’s bookshelf, který za pár měsíců oslaví již jeden rok.

Už mi táhne na dvacet let a je to fakt hrůza. Pocházím z malého městečka v Severočeském kraji, poblíž Ústí nad Labem. Prvním rokem navštěvuji Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor Regionální rozvoj. Nevím, jestli si pod tím něco představíte, ale ani já sama ještě nevím, co to znamená :D.

Jsem takový věčný student, nedovedu si sama sebe představit, že bych měla někdy pracovat 😀 já na to ty ruce prostě nemám!

Mám samozřejmě ráda i spoustu jiných věcí, například dobré filmy, seriály, hudbu, pár svých kamarádů, nečekaně školu :D.

A jak vypadá moje knihovnička (podotýkám, že je opravdu skromná)

Tohle je moje první polička, kde jsou především knihy v měkké vazbě. Konkrétně tu najdeme:
– Temný gryf od Katie J. Taylor
– První dva díly Upířích polibků od Ellen Schreiber
– Oškliví od Scotta Westerfelda
– První díl Sukuby od R. Mead
– Smrtící polibek od Alice Moss
– Trilogii od J. Inclán
– Má noc je tvůj den od Melanie Rose
– Velikost L od Meg Cabot
– Prokletý dům od Rachel Caine
– První dva díly o Sukubě od Jill Mylesové
No to jsou moje paperbacky. Většina těch knih se mi hodně líbila, snad až na Velikost L od Meg Cabot, nevím, nějak to nebyl můj cup of tea…

Za těmito knihami se nachází další:

Také v měkké vazbě.
Najdeme tady Erebos, Sérii Hunger games, poté Odkaz dračích jezdců, první díl série Padlí Andělé od T. E. Sniegoskiho. Ukolébavka od Sarah Dessenové a první díl L. A. Candy od Lauren Conrad.

Ták, přejdeme k poličce vedle (no poličce, já ty knihy mám spíše ve skříňce :D)

Takhle nějak vypadá 🙂 co konkrétně se tam dá najít o tom už podrobnější obrázky 🙂

V popředí je zde první díl o Trojčatech od C. von Ziegesarové, Nick a Norah, první díl série Krásní mrtví, Lovkyně snů, Temné vize a Sága prokletých.

A za tím najdeme Spící město, Krátký druhý život Bree Tannerové (který jsem koupila mamce k narozeninám, ale nějak se jí nelíbil). První díl od Lauren Kate – Pád. Prozatím nekompletní sérii Smečka od A. Cremerové. Křídla, Sběratele nevěst, pak dvě knihy od Thomase Breziny. Tajemná země Rondo a Odstíny života od Super Lucky Adamové :).

Vedle ještě mám (nekompletní) série o L. J. Smith – Upíří a Stefanovy deníky + super sobíka od ségry 🙂

 
 
 
 
 

Tyto knihy mám v obýváku, protože by se mi pravděpodobně už nikam nevešly. Jedná se o Percyho Jacksona a Letopisy Narnie. Plus trochu (trochu víc) nevhodně jsem tam umístila Inkarceron.

Vedle na poličce (pořád jsme v obýváku) mám o něco zajímavější knihy. Měsíční oko, Krásné zlo, Město z popela, Dvě zrcadla, Les rukou a zubů a také první dva díly ze série PODZEMÍ. První tři a pátou knihu mám asi ze všech nejraději. Krásné zlo bych všem doporučila, je to něco opravdu hodně zajímavého a až teď si pořádně uvědomuji, jak moc se mi ta kniha líbila, že bych si jí měla znovu přečíst a přepsat svojí recenzi na ní.

A ještě tu jsou tři mamky knížky. První dvě jsou od M. Viewegha, které jsem jí koupila já. Zatím jsem četla jenom Román pro muže ale na Biomanželku se asi taky nachystám. Vratné lahve jsou super, pokud jste viděli film, bude to pro vás velmi dobré osvěžení.

Tento obrázek ukazuje knížky, které mám nahoře ve skříni. Můžete si všimnout mojí nejoblíbenější série o chlapci s jizvou na čele :). Tu vážně miluju a podle stavu si můžete všimnout, že byla více než jednou čtená. Pak tam mám také nějaké hovadinky ještě z mládí. Pohádky bratří Grimmů a Dračí oči – což je mimochodem více než skvělá kniha! A nahoře pak mám ještě nějaká zákoníky, které jsem používala na střední.

Teď bych ještě chtěla v rychlosti ukázat knížky, které se neobjevily v knihovničce, ale doma je mám, buď je čte ségra, nebo se je teprve chystám číst já a nebo jsem je ještě nezařadila do knihovny.

Hex Hall a Modrou krev jsem dočetla nedávno. Ale jsou to lednové knihy, proto jsem si je ještě nezařadila do knihovny „na stálo“. Druhá fotografie, tak to jsou knížky, které jsem půjčila ségře na přečtení.

Zář čtu teď v tuto chvíli. Jsem asi na 250 stránce, ale stejně mě to nějak nenutí pořádně otáčet stránky rychlostí blesku. Snad se to zlepší.

 
 
 
 
 
 
 

A na posledním obrázku jsou knihy, které mám naskládané na gauči jakože pomyslnou položku to-read. Takže je musím ještě přečíst. Na všechny se hrozně těším.

A tohle je místo, kde nejraději čtu. Nevšímejte si té bídně rádoby ustlané postele, ale k čemu to stlát, když tam jsem každou chvíli a něco si čtu? Na nástěnce si můžete všimnou podepsané fotky Daniela Radcliffa, která mi přišla asi před pár lety a byla jsem z ní hotová.

No, to je asi tak nějak všechno k mojí knihovničce a tak o mě. Snad se vám líbila, i když je tak skromná a nejsem zrovna ukázkou dokonalého pořádku :D.

VeEee

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

11 Responses

 1. VeEee napsal:

  Juchůů je tam i Šón 😀
  VeEee recently posted..Alexandra Adornetto – ZářMy Profile

 2. Bastera napsal:

  Není to zas tak malá sbírka, já mám možná menší, když počítám novější knihy a ne moje star oblíbené kousky z dětství, kterých mám celou knihovnu 😀
  Bastera recently posted..Slon je silnější než komár, tisíce komárů je silnější než stádo slonůMy Profile

 3. Hanyuu-hime napsal:

  Moc pěkná sbírka knih… Máme hodně společných, ale třeba Percyho či Narnii se teprve chystám dát dohromady…
  Ale není ti líto, dávat dvě řady knih za sebe? 😀
  Hanyuu-hime recently posted..Oblíbené knihy – Harry PotterMy Profile

 4. Houp napsal:

  Skromná? 🙂 Cokoliv jen né skromná, je nádherná. Závidím, máš tam úžasné knihy. Doufám, že jí jednou budu mít taky podobnou. 🙂

 5. VeEee napsal:

  Btw. dneska mám další dvě nové knihy 😀
  VeEee recently posted..Alexandra Adornetto – ZářMy Profile

 6. Teresa napsal:

  vobec nieje skromna 🙂 like na 1 a 3 fotku 🙂
  Teresa recently posted..I love…My Profile

 7. Mimi napsal:

  pekna knihovnicka 🙂 jen tak dal a s novymi knihy a jejim zarazenim mam take posledni dobou problem..mista je cim dal mene… 😀
  Mimi recently posted..Můří deníkyMy Profile

 8. Nikki Finn napsal:

  Krásné knihy… ♥
  A prý „táhne mi na dvacet a to je fakt hrůza“ 😀 😀 😀 😀 VeEee … mít tvé roky zpátky, bože… 😀 Mně táhne na 32 🙂 😛
  Nikki Finn recently posted..Mailbox #18My Profile

 9. Moc pěkná knihovnička a ani ne moc skromná a moc pěkné knížky v ní 🙂 Taky začínám mít zase problémy s místem a nevím, kam ty knihy dávat a tak je taky musím dávat do dvou řad 🙂
  autor: Ettelëa Dragons recently posted..Teaser Tuesday #09My Profile

 10. Ewil napsal:

  Hmm…zajímavá sbírka knížek a určitě bych si vybrala. Hodně mě zajímají Andělé, možná i Pád. Miluju Hunger games, to je prostě skvělá série a těším se na duben, kdy do kin vyběhne i film. Podle trailerů to vypadá hodně kvalitně 🙂
  Muhaha a při pohledu na Percyho Jacksona a na Odstíny života, jsem se osypala 😀
  pěkný čtecí koutek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..