>Waiting on Wednesday (43)

>

Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chcete přečíst. Pro tuto středu vybírám:

Upozornění: Následující řádky vám můžou naspoilerovat předchozí díl.

Chaos

Rachel Ward

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí.

Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil.

Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu?

Momentálně jsem dočetla první díl a líbí se mi styl, jakým je kniha přeložena. Dost mi svým podáním připomíná Procitnutí. Nejde vyloženě o něco strašně příjemného, je to ze života. To, jak na někoho doléhá jeho schopnost. Na pokračování jsem určitě zvědavá, vychází už 22.11.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. Barbora napsal:

    >Vypadá to tedy pěkně zamotaně 🙂

  2. Houp napsal:

    >Já četla první díl a rozhodně si chci přečíst i toto, protože ten konec prvního dílu mě dostal. Ty slova snad "To není její jméno, ale maminky zvláštní číslo." nebo jak to tam je. Hned mi bylo jasné, že to vidí taky. Děs ale v dobrém slova smyslu 😀 Rozhodně se těším, až se ke mě knížka dostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..