Posuď knihu podle obalu (40)

Název knihy: Můří deníky
Autor: Rachel Klein

České datum vydání: říjen 2011

Česká anotace: Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku sve nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného než na její přátelství s novou žákyní Ernessou, tajuplnou, náladovou bledou kráskou s uhrančivým pohledem.

S Ernessou jsou spojeny ponuré klepy, podezření a tajemství i řada hrozivých nehod. Školou se šíří hrůza a Lucy už neví, co je skutečnost a co je jen výplod zjitřené představivosti. Tajuplná, hrůzná atmosféra v sobě spojuje všechny děsy, touhy a úzkosti dospívání. Středobodem deníkových záznamů je jediná otázka: je Ernessa skutečně upír, nebo vypravěčka uvízla v horečnatém světě vlastní fantazie?

Můj názor: O této knize vím přímo od KK dlouho, ale nějak jsem na ni pozapomněla… Teď se objevila česká obálka i anotace, dokonce samotné datum vydání se blíží. Nevím, co si o obálce mám myslet. Ona i ta anotace zavání jistým druhém psychopatismu a těžko říct, jestli obálka příběhu odpovídá. Přijde mi, že jde modelka někam na funus…

Pokud vás toto mé meme zajímá a chtěli byste se přidat, podívejte se na informace a přidejte svůj link na příspěvek tady pomocí tohoto formuláře.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

4 Responses

 1. VeEee napsal:

  >To není možný, už zase stejnej příspěvek 😀 já se z toho picnu 😀

 2. Syki napsal:

  >Nedá se nic dělat 😀 😀

 3. Evk napsal:

  >Ta obálka se mi vůbec nelíbí, ani anotace nezní slibně.
  Chtělo by to někdy udělal rozhovor s lidmi z nakladatelství a zeptat se, co ovlivňuje jejich výběr a kdo to vybírá. Takový rozhovor bych si hrozně ráda přečetla.

 4. Sue napsal:

  >osobne musím s tebou súhlasiť, táto obálka ma nijak neupútala, skôr by som povedala vidieť ju v knihkupectve, tak by ma aj odradila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..